Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwie swoje listy ulubionych,na jednej kanały CP ustawione po swojemu i na drugiej niemieckie z Astry.I jak na razie wszystko jest ok,szkoda tylko że nie można ich przestawiac na liscie.I jeszcze co mnie denerwuje,komunikat o braku sygnału na niektórych kanałach niekodowanych.Mam nadzieję że z czasem to poprawią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się lista ulubionych nie rozjeżdza warunek jest taki że może być tylko jedna lista ulubionych i brak radiowej listy wtedy nic się nie rozjedzie

Według mnie ten problem trzeba zgłosić Cyfrowemu Polsatowi by ten rozwiązał ten problem - nie wiem tylko jak po pisanie na ich e-mail icok raczej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie niemały trud i "przeleciałem" prawie 60 stron dyskusji, dowiedziałem się kilku ciekawych możliwości tunerka, ale jak ręcznie wpisać konkretne parametry transpondera czy kanału to k :censored: nie znalazłem a na moim tunerze tego zrobić nie potrafię.

Więc pytam czy to w ogóle jest na nim możliwe :?: czy te funkcje w menu to tylko przysłowiowy pic na wodę :?:

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Po dwóch tygodniach użytkowania mogę stwierdzić że ogólnie nie jest zły,ale soft w porównaniu z poprzednikiem który miałem (HDS 400E) i przyjazność pilota oceniam źle.

Nie będę się rozpisywał nad wadami bo już tu nieraz padły, ale jest jakaś nadzieja że po nowym sofcie choć cześć tego zostanie poprawione.

 

Co by nie sądzić - możliwość rejestracji jest w stanie te wszystkie uciążliwości zniwelować bo to jest chole_rnie fajne i wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałem Panstwa uwage zwrocic na ciekawa rzecz.Mianowicie po wyszukaniu wszystkiego z Hot Birda i Astry dzieja sie cuda.Właczam kanał Go Tv i wszystko ładnie pieknie chodzi.Właczam na 100 Polsat Hd brak sygnału TVN brak sygnału.Wyłaczenie dekodera z sieci właczenie dziala Polsat HD oraz TVN.Nie działa zas Gotv czy to wina diseqc dekodera czy oprogramowania?.Dodam ze wyszukujac kanał recznie gdzie po wpisaniu wszystkich parametrow pokazuje brak sygnału kanał ten jest od razu znajdowany i zapisywany na samym koncu.Potem przełacza sie bez problemu na polsat Hd TVN i na wyszukane recznie GO TV.Jednak powaracajac do pozycji z go tv wyszukanej AUTOMATYCZNIE sygnalu nadal niema.To jest ciekawe........... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dołożę jeszcze coś z "serii" co ten dekoder jeszcze potrafi :smile:

otóż zupełnie przypadkowo na jeden czas ustawiłem nagrywanie dwóch różnych programów i w momencie gdy przyszła pora na zupełnie innym programie na ekranie odpaliła się plansza czy:

>Przełącz na TVN > Przełącz na FilmBox > Anuluj a że to co aktualnie oglądałem chciałem dalej oglądać kliknąłem : Anuluj i nagle na ekranie odpaliły się dwie ikonki nagrywania a na panelu dekodera widniał napis REC :!::shock:

mówiąc szczerze dopóki oglądałem to co dotychczas nie zaglądałem na tamte kanały. W między czasie mi się oko przymkło :wink: i obudziłem się rano.

Teraz sprawdziłem na podglądzie i.... na liście są OBA nagrania i to w całości :!::!::lol::lol:

Jak obejrzę to sprawdzę jakość, ale tak pobieżnie wszystko wygląda OK.

 

Dodam że w tej chwili dysponuję tylko jednym kablem i singlowym konwerterem, jedyne co te kanały mają wspólne to polaryzację V reszta jest odmienna włącznie z transponderem :!:

 

Czyżby ten dekoder potrafił rejestrować kilka kanałów jednocześnie :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byłe mowa na ten temat > viewtopic.php?f=7&t=16046&start=330#p421331

 

np.

 

To dziwne, gdyż oglądam TVN 24, Polsat News i inne kanały w czasie kiedy nagrywam HBO. I nagranie jest w pełni prawidłowe. Te kanały raczej z tej samej częstotliwości nie są. Też jestem zaskoczony, że istnieje taka możliwość.

 

 

,ale tam jest że na jednym kablu oglądasz co innego a nagrywasz co innego tyle ze u mnie wyszło że można nagrywać dwa różne kanały jednocześnie i jeszcze patrzeć w zupełnie inny :smile:

 

A może można i kilka naraz rejestrować :shock::?::?:

trzeba popróbować :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak zrobić na moim egzemplarzu :). Rozumiem, że nagrania miałeś zaprogramowane na TVN i Filmbox. Jaki kanał oglądałeś?

U mnie nie ma komunikatu "Anuluj" a jedynie "Przerwij nagrywanie". Jeśli nie podejmę decyzji, to dekoder sam przełączy się na jeden z zaprogramowanych kanałów i rozpocznie nagrywanie. Żeby nagrały się dwa zaprogramowane programy, trzeba przełączyć na jeden z nich, inaczej nagranie rusza tylko na jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak zrobić na moim egzemplarzu :). Rozumiem, że nagrania miałeś zaprogramowane na TVN i Filmbox. Jaki kanał oglądałeś?

 

Nie pamiętam jakaś komedia na Polsacie.

 

Ps. wiem że Was dziwi ten komunikat, który mi się wyświetlił, ale był!

a jak to wyszło to sam nie wiem bo jakoś nie było okazji czegoś nagrać w podobny sposób.

Nie wiem czy w ten sposób jeszcze okazja będzie bo TVIN już leży w szufladzie i na dniach wymiana.

 

Ps. chole :censored: może i mam jakieś "cudowne dziecko" CP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z pilotem a mianowicie:

Mam pilota do amplitunera onkyo, pilot jest programowalny tj. wpisuje się kod urządzenia (markę) z listy obsługiwanych i pilot działa. Poprzednio miałem dekoder samsunga i spokojnie po zaprogramowaniu kodu obsługiwałem tamten dekoder tym pilotem.

Straciłem już chyba kilkanście godzin, próbowałem różnych kodów do tego pilota (tu na forum wcześniej ktoś pisał że pilot jest podobny do mediona), i nic. I tu moja prośba:

Macie jakieś pomysły lub sugestie jaki sprzęt (markę) może być analogiczna z tym pilotem od tego sagemcoma (jaki kod wpisać do pilota onkyo rc 647 aby obsługiwał tego sagemcoma)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilka chwilka, pisałem że z dekoderem działają uniwersalne piloty mediona, a nie piloty od urządzeń mediona, ONKYO prawdopodobnie nie obsłuży tego dekodera, Samsung to inny dekoder i jego pilot też jest uniwersalny

 

pilot mediona o którym pisałem mozna kupić za 40zł, wygodniejszy pilot Vivanco 4in1 lub 6in1 poniżej 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, ale chodzi o to, że do pilota ONKYO jest tabela z kodami (marka->kod) do tunerów satelitarnych. Są tam m.in. kody dla tunerów sagem (nie sagemcom), medion. Niestety te kody (pilot zaprogramowany na te kody) nie działają.

Z tym medionem to ktoś pisał że pilot z ESI-88 jest bardzo podobny (identyczny) z pilotem dekodera Medion - dlatego też próbowałem z Medionem.

I chodzi mi o podpowiedź, z jakimi markami (a dokładnie kodami z tabeli kodów marek które odczytam dla wskazanej marki) można jeszcze spróbować zapropramować ten pilot aby trafić na kompatybilny z sagemcom'em (medion, samsung, sagem odpadają bo już sprawdzałem)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...