Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK witam wszystkich.

 

Zadałem sobie trud by przeczytać ten wątek od początku i pomimo usłyszenia waszych opinii o sprzęcie i o problemach które także i mnie dotknęły, takie jak między innymi przeskakiwanie kanałów o kilka pozycji, które udało mi się rozwiązać w trochę niekonwencjonalny sposób ( o tym nieco później), totalnym szokiem dla mnie było że nikt nie wspomniał tutaj przez 42 strony tematu o największej wadzie tego tunera, no przynajmniej moim zdaniem. Otóż moim zdaniem do największych wad zalicza się brak sleep timera. No przecież to jest jakaś kpina. Czasem oglądam coś wieczorem w wyrku i jak się człowiekowi przyśnie to tuner gra sobie całą noc "oszczędzając" energię. Problem ten rozwiązałem w sposób niekonwencjonalny, zwyczajnie kupiłem programator cyfrowy i wyłącza mi wszystko o 1:00 w nocy. Obawiam się tylko że takie wyłączanie rozwali prędzej czy później dysk. Co do problemu przeskakiwania kanałów o kilka, to z pomocą przyszedł mi Logitech suport. Co niektórzy się zdziwią a co ma logitech do sagemcoma, ano kupiłem swego czasu pilot harmony i napisałem im o moim problemie. Na następny dzień dostałem aktualizację do pilota harmony, który sam niweluje ten efekt z pilota standardowego, więc oryginalny pilot wylądował w szufladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głośny jest ten dekoder? Chodzi mi o pracę wentylatora i twardego dysku. Czy da się przy tym spać, czy też wprowadzacie dekoder w stan głębokiego uśpienia?

 

Mój dekoder w stanie czuwania dość głośno szumi /dysk czy wentylator - mniejsza o to/. Szczególnie to słychać w nocy gdy wokół jest cisza. Mnie ten szum przeszkadza w spaniu więc przełączam w stan głębokiego uśpienia. No ale na drugi dzień są kłopoty z uruchomieniem, pomaga tylko wyłączenie i ponowne włączenie prądu. Czy takie postępowanie jest właściwe - nie wiem. Czy można liczyć na to, że po zmianie oprogramowania ten problem zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kojot123 - czy mógłbyś podać typ tego pilota Logitecha? Jest ich kilka i nie bardzo wiem który wybrać?

Mam dekoder ESI-88 i telewizor Sony KDL-37EX500. Gdybyś coś podpowiedział bo nie bardzo się na tym znam, a używanie dwóch pilotów jest troszkę wkurzające.

Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głośny jest ten dekoder? Chodzi mi o pracę wentylatora i twardego dysku. Czy da się przy tym spać, czy też wprowadzacie dekoder w stan głębokiego uśpienia?

 

Mój dekoder w stanie czuwania dość głośno szumi /dysk czy wentylator - mniejsza o to/. Szczególnie to słychać w nocy gdy wokół jest cisza. Mnie ten szum przeszkadza w spaniu więc przełączam w stan głębokiego uśpienia. No ale na drugi dzień są kłopoty z uruchomieniem, pomaga tylko wyłączenie i ponowne włączenie prądu. Czy takie postępowanie jest właściwe - nie wiem. Czy można liczyć na to, że po zmianie oprogramowania ten problem zniknie?

 

Bez przesady dekoder wcale nie jest głośny chyba że ktoś go na kaloryferze trzyma to mu wiatrak świruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu w głębokie uśpienie dekoder może mieć problemy z ponownym startem, dlatego wyłączam listwę zasilającą, do której tuner jest podpięty, jeśli dłuższy czas nie będzie wykorzystywany.

Też tak robiłem stosując cyfrowy programator czasowy. Ale miałem z tym problem. Jeśli tuner był w Stand-By (nie uśpienie) i odłączyłem zasilanie to po ponownym podaniu napięcia tuner samoczynnie włączał się do pozycji włączone a nie Stand-By.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kojot123 - czy mógłbyś podać typ tego pilota Logitecha? Jest ich kilka i nie bardzo wiem który wybrać?

Mam dekoder ESI-88 i telewizor Sony KDL-37EX500. Gdybyś coś podpowiedział bo nie bardzo się na tym znam, a używanie dwóch pilotów jest troszkę wkurzające.

Będę wdzięczny.

Witam.

Dobrym pilotem uniwersalnym jest : LOGITECH PILOT UNIWERSALNY HARMONY 300i .

A tu jest link do sprawdzenia kompatybilności urządzeń: http://myremotesetup.com/EasyZapper/New ... ocSpice%2F

Na tej stronie można wszystko sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robie nic bo wogole go nie slysze.A pozatym wszystkie sprzety mam podlaczone do gniazdek za mebloscianka i zeby go odlaczac to musialbym za kazdym razem odsuwac tv zeby dostac sie do gnazdek.A tobie jak to przeszkadza to pozostaje ci czekac na nowy soft w ktorym to moze ta niedogodnosc zostanie usunieta i dysk bedzie sie wylaczal razem z dekoderem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój, toć on jest niemal zupełnie niesłyszalny, nawet w nocy! Dużo bardziej słychać lodówkę w kuchni czy samochody za oknem (okna nowe, szczelne). Z tego, co czytałem, to wcześniej rzeczywiście ten dekoder był głośniejszy, bo wentylator pracował non stop, ale od ostatniej aktualizacji problem ten rozwiązano i w czasie czuwania chodzi tylko sam dysk (którego, jak wcześniej wspomniałem - praktycznie nie słychać).

Ja nigdy nie wyłączam dekodera bardziej niż w tryb stand-by przede wszystkim dlatego, że często na noc mam poustawiane nagrywanie, więc wyłączenie całkowite odpada. Poza tym - nie przesadzajmy - ile ten dekoder w stand-by zeżre Wam prądu? Pewnie nie więcej niż 2zł miesięcznie! Już nie przesadzajcie! Może żarówkę w lodówce też wykręcacie żeby niepotrzebnie nie zżerała prądu przy okazji każdego otwarcia drzwi?

 

A co do kolegi, któremu nagrywanie nie zatrzymuje się po zakończeniu nagrywanego programu- używaj nagrywania np. z EPG, to nagra Ci KONKRETNY program. Przy wciśnięciu nagrywania w trakcie oglądania programu uruchamiasz 30-minutowe nagrywanie, więc jeśli program jest krótki to nagrywanie złapie jeszcze następny.

Zresztą parę stron wstecz opisałem różne sposoby użycia funkcji nagrywania, poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłączania dysku twardego- powiem tak:

Kiedyś pracowałem jako administrator sieci. Było dużo więcej problemów z serwerami gdy były wyłączane codziennie na noc. Odkąd serwery (dyski) pracowały 24h/365dni w roku - problemy skończyły się. Zapewne dlatego programiści celowo ustawili Sagema tak aby dysk nie wyłączał się w Stand-By. Częste włączanie jest bardziej szkodliwe niż praca cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wyłączam dekodera bardziej niż w tryb stand-by przede wszystkim dlatego, że często na noc mam poustawiane nagrywanie, więc wyłączenie całkowite odpada. Poza tym - nie przesadzajmy - ile ten dekoder w stand-by zeżre Wam prądu? Pewnie nie więcej niż 2zł miesięcznie! Już nie przesadzajcie! Może żarówkę w lodówce też wykręcacie żeby niepotrzebnie nie zżerała prądu przy okazji każdego otwarcia drzwi?

Dekoder zużywa w standby około 25 W. Daje to rocznie ponad 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szybko naciskam dwa razy p+ lub p- to zawsze przeskakuje o trzy kanały. jak naciskam powiedzmy p+ lub p- 10 lub 15 razy z rzędu to też przeskakuje jak chce o jeden kanał o dwa a czasem nawet o trzy choć nie ma na to reguły. w dvr i menu przy poruszaniu się w tych obszarach też przeskakuje o kilka pozycji na raz. też tak macie? czy tylko niektórzy mają taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...