Skocz do zawartości
  • 0

Media-tech LCD TV BOX + FERGUSON AF6318 + MONITOR LCD


mibats
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Czy ktoś znający się na kabelkach mógłby służyć pomocą? :)

 

Znalazłem stare pudełeczko, które ma takie oto wyjścia z tyłu:

 

http://i35.tinypic.com/339svpd.jpg

 

a z boku jeszcze:

 

http://i33.tinypic.com/iciv0p.jpg

 

 

i starego dobrego fergusona, który z tyłu wygląda tak:

 

http://i34.tinypic.com/59tvlt.jpg

 

W normalnej karcie tv do kompa wyjścia są chinchowe, więc problemu by nie było, gdyby nie to, ze miejsca w obudowie mało i karta sieciowa powoduje, ze obraz "szumi".

 

Mam to pudło za które trochę temu zapłaciliśmy coś pod 200zł, więc szkoda by było go nie wykorzystać, czy jest jakaś opcja połączenia fergusona z tym BOXem?

 

Czy jest w ogóle możliwość połączenia ich kablem antenowym? Bo w Fergusonie zauważyłem tez wyjście anteny...

 

Ktoś kumaty pomoże?

 

Szperałem w :google: , szperałem w :szukaj: i gdybym znalazł coś co by mi pomogło to nie trułbym d**y zakładając nowy temat, ale niestety nic co może mi się przydać nie widze :)

 

na elektrodzie byl jeden temat, wspomnieli w nim o kablu S-Video, ale Ferguson S-Video nie ma, więc pasowałoby znaleźć kabelek S-Video Chinch, ale co w tej sytuacji z dźwiękiem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ale co tak właściwie chcesz zrobić?

Ten "BOX" to zewnętrzna tuner TV, która pozwala oglądanie TV naziemnej (+ sygnał zewnętrzny, np. tuner, DVD) na monitorze komputerowym, z pominięciem komputera.

 

Jeśli Ferguson ma modulator (a widze, że ma) to można go podpiąć do karty w wejście "antenna". Równie dobrze można wykorzystać wyjścia chinch lub Euro, tylko potrzebne odpowiednie kable, przejściówki, np. z chinch na jack (w przypadku audio). Poszukaj kabelków, które będą miały potrzebne wtyczki z obu stron.

S-video też powinno być, jest "zawarte" w gnieździe Euro tunera (potrzebne przejściówka z wyprowadzeniem tego sygnału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chcę oglądać C+ na moim monitorze (z pominięciem komputera) mam wszystko, brakuje mi tylko kabelków.

 

Czyli rozumiem, ze dodatkowy kabel antenowy którym połączę fergusona z tym tunerem wystarczy mi do szczęścia?

 

Bądź też opcja z kablem- przejściówką EURO <-> S-Video i audio po kablu chinch-jack?

 

No to super, dziękuję za pomoc w takim razie i biorę się do roboty!

 

 

edit:

 

podpiąłem się znalezioną gdzieś w kabelkach przejściówką SVIDEO-CHINCH (żółty) a audio (bezpośrednio z fergusona do głośników od komputera) przy pomocy kabla 2xCHINCH-JACK i wszystko śmiga wybornie :)

 

Przy okazji jeszcze jedno pytanie- posiałem gdzieś kabel do edukowania fergusona, ten RS232, czy jakbym jutro z nim na giełdę w Krakowie podjechał, to ktoś może mi go "wyedukować" na poczekaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...