Skocz do zawartości
  • 0

hotbirt astra i monoblock 50%sukcesu


witek1
 Udostępnij

Pytanie

witam

posiadam taki zestaw

-dekoder ferguson arriva 200

-konwektor inverto LX SAT56 mono-block

-czasza 80cm

-satfinder (miernik)

to montaż moje pierwszego zestwu satelitarnego:

mój problem polega na tym, że nie mogę złapać "astry", Hotbrid odbiera na poziomie sygnału :siła sygnału 90% i jakość obrazu 70-75%, dodam jeszcze że mieszkam w niemczech ( Bochum) i zestaw ten kupowałem w Polsce, następnie go tam sprawdziłem i działały wtedy dwie satelity. Próbowałem nawet ustawić samą Astre na tym mono-blocku ale też jej nie łapie.Na mierniku wskazuje HB -4 a Astra 0. Jak moge ustawic Astrę???Czekam na nowe pomysły, bo próbowałej już chyba wszystkiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mono-block jest zamontowany za lewe oko patzrąc za talerza i z tego zbiera HB, przysłaniałem ręką i sprawdzałem na prawo wystaje zez na astre. W tunerze ustawione są dwie saelity:astra i HB. 1 jest HB Discqic 1,0 port 1. 2 jest Astra Discqic 1,0 port 2. Jest mały kłopot bo są drzewa przed satelitą w odległości około 8m. Czy jest to możliwe ża Hb zbiera a astra nie??? Podobno w Niemczech astra ma mocny sygnał. Najlepiej wrzuciłbym tu zdjęcia ale nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Najlepiej wrzuciłbym tu zdjęcia ale nie wiem jak.
Wrzucasz na jakiś darmowy hosting, np. ten: http://imageshack.us/

Po załadowaniu ukaże się szereg linków, interesuje Cię link z pola Miniatura Forum, w całości wklejasz go tutaj. To wszystko.

 

W celu sprawdzenia, czy drzewa przysłaniają sygnał z satelity, możesz okazać się pomocna np. ta stronka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze zdjęciami coś Ci nie wyszło. Widzę tylko jedną fotkę, która nic mi konkretnego nie mówi.

Mono-block jest zamontowany za lewe oko patzrąc za talerza i z tego zbiera HB, przysłaniałem ręką i sprawdzałem na prawo wystaje zez na astre. W tunerze ustawione są dwie saelity:astra i HB. 1 jest HB Discqic 1,0 port 1. 2 jest Astra Discqic 1,0 port 2.
Ustawienia są w porządku, ale czasami producenci monoblocków różnie ustalają sterowanie poszczególnych "główek". Nie wiem jak jest w przypadku Inverto, może być na odwrót. Próbowałeś z tymi portami?

Na pewno w dobrym kierunku szukałeś Astry? To będzie kilka stopni w lewo od Hot Birda stojąc za anteną. Przed przestawieniem anteny wybierz jakiś transponder z Astry, np. 10,744 H 22000 5/6 i na nim przesuwaj czaszę.

Możesz spróbować złapać satelitę Eutelsat na 16E, częstotliwość np. 10,892 H 27500 3/4 z kanałem muzycznym Carli TV. Może to coś więcej wyjaśni. Ten sam krok zrób również dla Astry 23,5E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za te zdjecia to sorki, trzeba krecic antena stojac za nia w lewo jak sie ma hb z monobloka zentralnie przykrecone a astre z prawej strony (patrzac za antena) zeby zlapac astre??musze jutro sprobowac bo ja krecilem w prawo tylko i tracil mi sie hb i nie lapalo astry .Moze to tego winna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...