Skocz do zawartości

Opticum 4160CX vs Opticum 7300...różnica w jakości obrazu


kyniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Musze dokonać wyboru pomiędzy tymi dwoma tunerami. Będę je używał tylko co Cyfry + więc chciałem zapytać czy jest jakaś duża różnica pomiędzy jakością obrazu z tych dekoderów. Wiem, że wersja 7300 ma wejście HDMI ale czy zrobi to dużą różnicę w dekoderach SD? nie wiem czy warto dopłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7300 z softem na C+ jest kłopotliwa z układaniem list kanałow. Raczej lubi gotowce.

Nonsens. Soft MCAS niczego nie zmienia w kwestii edycji listy.

 

Model 7300 ma "bliźniacze" modele - 7260 (chyba dokładnie to samo) oraz 7300 ale tylko z czytnikami (bez CI), ich ceny powinny być minimalnie niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piitter, nie wiem czy są oryginalne 7300 do C+, czy model ten wymaga wgrania softu, powiedzmy, alternatywnego.
"Oryginalny" to tylko z Conax. Aby zadziałała Cyfra+ trzeba wgrać soft zmodyfikowany, z możliwością odczytu kart w innych systemach (MCAS). Jednak taki soft niczego innego nie zmienia, układ i funkcjonalność menu taka sama.
Sam robiłem takiego sąsiadowi w lutym (najnowszy wtedy soft) i po wyczyszczeniu listy kanałów, trzeba sporo czasu i nerwów , aby sensownie ułożyć listę z nieba.
Sporo tunerów Globo ma podobne (a nawet identyczne) menu, dotyczy modeli SD (tez tych tutaj omawianych).

Najlepsza lista, to lista zrobiona własnoręcznie. Owszem, trzeba poświęcić trochę czasu, pracy ale jest pewność, że będzie taka jak trzeba i będzie nam odpowiadać. Im więcej kanałów i satelitów tym więcej pracy trzeba włożyć.

 

Ja tylko dodam, że mam Multipakiet więc to kwestia 4-5 kanałów, więc żadne listy nie są mi potrzebne...
Musisz sobie odpowiedzieć jeszcze na pytanie: czy tylko i wyłącznie Cyfra+ czy może coś jeszcze dojdzie (np. TNK). Wybór: czy z jednym czytnikiem, czy może z dwoma? Czy przyda się gniazdo CI (np. pod moduł Cyfrowego Polsatu)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...