Skocz do zawartości
  • 0

Jaki niedrogi odbiornik FTA MPEG-2 MPEG-4


Shark13
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Proszę mi doradzić, jaki mam zakupić tuner satelitarny. Moje wymagania: duża liczba możliwych do zaprogramowania stacji TV i Radiowych (tuner będzie służył do szperania po całej orbicie), odbiór standardów MPEG 2 i MPEG 4, systemy DVB-S i DVB-S2, HD, obsługa obrotnicy, cyfrowe wyjście do bezproblemowego połączenia z kinem domowym. Oczywiście sprzęt mało awaryjny dobrej marki. Nie jest mi potrzebne gniazdo CI, możliwość nagrywania, podwójna głowica itp. Zależy mi na kupnie odbiornika po jak najbardziej przystępnej cenie (dobra relacja jakości i możliwości tunera do jego ceny). Mogą być także propozycje odbiorników nie będących już w sprzedaży (może kupię używany). Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ze swojej strony mogę polecić w miarę tani tuner na Linuxie AB IPBox 91HD (klik). Posiada on obsługę obrotnicy, umożliwia zapisanie wielu kanałów, w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń przy zapisywaniu, bardzo dobry do DX (ze wsparciem Blind Scan). Raczej nie powinno być problemów z podłączeniem do kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyżej już dostałeś propozycje takich tunerów :) Ja ostatnio nabyłem Opticum HD X402p. Muszę przyznać, że całkiem spoko tuner. Posiada też swoje wady, które uwidoczniły się w trakcie podłączenia do obrotnicy, ale mam nadzieję, że zmiana oprogramowania to jeszcze poprawi. No i taka ciekawostka - każdy sklep internetowy podaje inaczej. Jeden pisze, że tuner ma możliwość zapisania do 4000 kanałów, inny, że do 5000, a jeszcze inny, że do 8000. Gdy będę mógł więcej czasu poświęcić na prgramowanie odbiornika, sprawdzę, czy przy 4000 pamięć się zapycha, czy faktycznie można zapisywać dalej. Ogólnie jednak bym go polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Maksymalna liczba kanałów to jedno (dość łatwo można sobie z nim poradzić, po prostu usuwamy z listy programy kodowane lub w ogóle ich nie skanujemy),

ale dla osoby zainteresowanej szperaniem po całej orbicie istotne jest też ograniczenie liczby transponderów. (!)

Niestety sprzedawcy nie podają tego parametru.

Mój poprzedni Ferguson mógł przyjąć do pamięci tylko 1024 transpondery. Dość szybko dobiłem do tego ograniczenia. Taką ciekawostką było, że przy ustawionym języku menu angielskim pojawiał się stosowny komunikat na ekranie, natomiast przy języku polskim próba dodania kolejnego transpondera kończyła się zielonym ekranem i zwisem Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego szukam odbiornika optymalnego dla DX-tera, z najbardziej przydatnymi do tego celu funkcjami i odpowiednimi paramertami technicznymi (np. duża ilość możliwych do zaprogramowania stacji i oczywiście transponderów, dobrze działający blind scan, sprawne działanie przy dużym obciążeniu pamięci). Bez zbędnych dodatków typu dodatkowe gniazda CI, PVR, dwie głowice itp. Chętnie przeczytam opinie innych szperaczy nieba, którzy z własnego doświadczenia mogą polecić jakiś odbiornik odpowiadający moim wymaganiom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Maksymalna liczba kanałów to jedno (dość łatwo można sobie z nim poradzić, po prostu usuwamy z listy programy kodowane lub w ogóle ich nie skanujemy),
Na moim przykładzie to nie wypali. Tuner (Globo7010CX) ma możliwość zapisania do 4 tys. kanałów TV i Radio, posiada już blisko 3500 i to tylko same FTA. A jak się uchronić przed faktem, gdy odbiornik dołącza do listy zbędne serwisy danych, których jest całe mnóstwo? Musiałbym zrezygnować z wyszukiwania kanałów radiowych i lecieć wyłącznie po TV FTA co jest dla mnie niekoniecznie do przyjęcia... Na szczęście może pomieścić więcej niż 1024 transponderów. Uff :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...