Skocz do zawartości
  • 0

Problem z eurosportem


bartosz23
 Udostępnij

Pytanie

Witam mam problem z odbieraniem eurosportu po polsku! mianowicie chodzi o to że mam cyfrę+ którą odbieram na ogyginalnym tunerze cyfry+ i na 2 tunerach marki Globo 6010cr. na orginalnym jest ok! a na tych Globo na ich miejscu jest eurosport ale po angielsku! przeszukałem całą satelitę hotbird i nie moge nigdzie znaleźć tego eurosportu! czy ktoś wie co jest grane??

 

no i następny problem jest taki że nie mogę nigdzie znaleźć uaktualnienia listy kanałów do mojego tunera Globo 6010cr!!!!! czy ktoś ma może taką listę?? albo wie gdzie szukać?? pozdrawiam Bartosz :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość PawelU1981

To musisz zobaczyc w instrukcji tunera, jaki przycisk na pilocie pozwala zmienic wersje jezykowa kanalu.

 

W wiekszosci odbiornikow naciskanie przycisku do tego przeznaczonego powoduje pokazywanie sie kolejnych dostepnych sciezek jezykowych i jesli ktoras na interesuje to zostawiamy ja i juz powinno dzialac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to raczej nic nie da bo już ustawiałem wszystkie możliwe opcje na polski i nic z tego!! a co do instrukcji obsługi do Globo 6010cr to szkoda gadać!! nic tam nie ma!! na ten temat!! ale dzięki za rady! na jednym z tych tunerów nie mam też axn-ów bo ma starszą wersję kanałów!! i nie mogę nigdzie znaleźć najnowszej do cyfry+!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Ja bym na Twoim miejscu uruchomil przeszukiwanie reczne transpondera 12.188V, 27500, 3/4 - Hot Bird i znajdzie Ci AXN'y. Co do Eurosportu to racze przeszukac transponder 11.240V, 27500, 3/4 i moze uda sie zlapac polska wersje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na transponderze 11240 nadaje Eurosport Polish(przynajmniej tak ten kanał identyfikuje mój Ferguson) więc jak nazwa wskazuje jest tam polska wer.jezykowa

I pomyśleć że do fabryki Globo mam...kilkaset metrów,można powiedzieć że widzę ich z okna swojego pokoju,ale zbytnio nie interesuje się produktami tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Troszkę stary wątek ale temat pasuje do mojego problemu.

Mam czaszę ustawioną na HB z zezem na Astrę. Odbieram TNK, mam niemieckie kanały FTA HD a nie mogę nigdzie znaleźć Eurosportu (niekodowanego). Przeczytałem gdzieś że nadaje w wersji niemieckiej z transpondera 12226 ale ja go nie miałem na liście a gdy go dodałem tuner (Ariwa200) pokazywał brak sygnału i tym samym przeszukiwanie nie przynosilo żadnego rezultatu. Zdaje się na doświadczenie starszych użytkowników tvsat. Proszę o jakąś wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lista pytań:

1. Czy zgadzają się w tunerze parametry techniczne transpondera: http://pl.kingofsat.net/tp.php?tp=91

2. Jaki sygnał masz z innych tp.? Może konwerter na Astrę jest niedokładnie ustawiony.

3. Czy to jest tylko ta jedna częstotliwość, czy są też inne, które nie działają? Wypisz przykładowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odzew

 

1. Parametry jakie mogę sprawdzić to nr transpondera, jego częstotliwość, polaryzacja, oraz jakość i siła sygnału. Mam tuner Ariva200 i nie znalazłem tam możliwości spawdzenia SID, VIPD, czy częstotliwości audio.

 

2. Siła sygnału na innych transponderach - 90, jakość - 70-73 (ale nie wykluczam błędu w ustawieniu bo robiłem to na pasek siły w tunerze a nie przez satfinder'a)

 

3. To jest jedyna częstotliwość z którą mam problemy, ale szczerze mówiąc nic innego nie szukałem. Pozostałe interesujące mnie kanały znalazły się automatycznie. Tylko z Eską miałem problem ale chłopaki z wątku Arivy pomogli.

 

Zastanawia mnie fakt że inne transpondery na tym satelicie (zwłaszcza sąsiadujące) mają prawidłowy sygnał. Próbowałem zmieniać rodzaj konwertera ale nie pomaga. Jest za to inna interesująca sytuacja. Kiedy zmieniam rodzaj konwertera pomiędzy uniwersalnymi (9750-10550, 10600, 10700, 10750) na Hotbirdzie siła sygnału jest na danym kanale cały czas bez względu na jego rodzaj. Natomiast gdy przełączam na Astrze działa co drugi zakres częstotliwości (9750-10600, 10750)

Jeśli jeszcze mogę przesłać jakieś pomocne do diagnozy dane proszę o pytanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. W pobliżu nie posiadasz żadnego urządzenia bezprzewodowego?

2. Możesz zamienić konwertery w uchwytach. Może coś z LNB od Astry.

3. Proponuję też przejść się z tunerem do kogoś znajomego i sprawdzić poprawność odbioru tego transpondera.

4. Usuwanie transpondera i dodawanie nowego da się w tym tunerze? Jeśli tak, to spróbuj też zamiast częstotliwości 12226 wpisać nową, np. 12224.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Za ścianą na której wisi antena wisi również router wifi. Wieczorem wyłącząi sprawdzę.

2. Zamiana wchodzi w grę na wiosnę :), ale będę pamiętał jak nic nie pomoże

3. Sparawa do zrobienia ale nie na szybko. Jakoś nie mam entuzjastów tv sat wśrór znajomych

4. Transponder usuwałem i dodawałem już od nowa. Zmieniałem jego częstotliwość w górę i w dół 6MHz co 1 na H i V. Pasek sygnału się nie zmienia (45/10)

 

Mam cichą nadzieję że to wifi bo na zmianę ustawienia przyjdzie mi trochę poczekać. Dzięki za wskazówki. Napiszę wieczorem co z pkt. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...