Skocz do zawartości

Karta DVB-S2 na PCI-e lub PCI z CI pod Win7 jaka ?????


czerro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w doborze karty dvb-s2 najchętniej na złącze PCI-e x1 z modułem CI działającej pod Windows 7 64 bit Home Premium lub Ultimate ( system jeszcze nie kupiony ).

Moduł współpracujący z kartami Cyfra + i / lub Polsat oraz kompatybilny z Win 7.

Karta może być niedostępna w Polsce , nie ma z tym żadnego problemu byle spełniała powyższe kryteria.

Proszę o odpowiedzi ze strony użytkowników którzy używają taki sprzęt .

Konfiguracja komputera na którym ma być zamontowana karta :

 

Thermaltake Bach HTPC Case

ASROCK 880GXH/USB3 AMD 880G Socket AM3

AMD Athlon II X4 635 BOX (AM3) + Pentagram Freezone HP-120 AlCu

Western Digital 1TB Caviar Green 7200rpm 64MB SATAII (docelowo 3 x 1TB na RAID0 )

Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 ( niedługo następne 4 GB )

LITEON iHOS104 lub LG CH10LS20 ( napęd jeszcze nie kupiony )

LC-POWER 600W LC6600 V2.2 120MM

OS jak wyżej , w żadnym razie nie wchodzi w rachubę Linux pomimo tego , że siedziałem na nim prawie 10 lat.

 

Pozdrawiam i proszę o rzeczowe wypowiedzi.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie temat byłby prosty, gdyby nie 64bit ;) Niestety w tej architekturze nie mam doświadczenia. Prof 7301 (pod PCI) niby ma sterowniki 64bit pod Win7, ale nie testowałem tego - nie mam na czym :/ Pod PCI-e jest Prof 8000, ale jeszcze nie dostępny w Polsce (przypuszczalnie pojawi się wkrótce). Może ktoś inny się wypowie z doświadczeniem pod 64bit. Ja mogę tylko powiedzieć, że pod 32bit jestem zadowolony w sumie, choć poczytaj sobie temat "Egzotyki" - na ostatnich stronach piszemy o przycinaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prof 7301 działa bez problemów pod systemem Windows 7 x64 - testowałem. Żadnego przycinania na kanałach HD (FTA) nie było. Inna sprawa, że praktycznie większośc kodeków jest nadal 32-bitowa, a także najpopularniejsze programy do oglądania TV (tylko ProgDVB ma 64-bitową wersję). Jeśli ktoś posiada >4GB RAM - rozumiem, ale w innym przypadku 64 bity to sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za szczere chęci , ale nie o to chodziło. Prosiłem o wypowiedzi tych którzy użytkują bądź testowali takie karty i ewentualne podpowiedzi jaka karta jest kompatybilna i spełniająca moje wymagania.

Wątek o którym wspomina Mr. Orbita przeczytałem , ale jest on tak rozjechany , że temat początkowy gdzieś się po drodze zagubił.

Cały czas pytam się o kartę z czytnikiem dla Polsatu i lub cyfry+ ( wolałbym i )inna karta jest dla mnie bez sensu przy kosztach jakie ponoszę na uruchomienie HTPC. Nie chodzi mi o Phoenix-a czy coś podobnego tylko o jak najprostsze rozwiązanie i nie jest to związane z moim lenistwem jeśli chodzi o konfigurowanie , ale zwyczajnie o brak czasu. Z HTPC ma korzystać moja rodzina , raczej na pewno nie ja, dlatego nie powinno to być skomplikowane..

Co do 64 bity sztuka dla sztuki Panie starsky to odpowiedź jest bardzo prosta : biednych ludzi nie stać na [beep] sprzedawany w Media Markt czy innym dziadostwie. Dawno temu popełniłem błąd i złożyłem komputer oszczędny ,a po roku następna Mandriva na nim zainstalowana już ledwo chodziła. Teraz mój personalny komputer to I7 z 12GB ram-u na Win 7 64 Bit i najnowszym Radkiem.

Pytanie do Mr. Orbita

Czy karta którą jakimś cudem we wspomnianym przez Ciebie wątku wynalazłem odkoduje legalne karty Polsatu HD i cyfry+ ?

Ta karta to : DVB-S2 PCIe +CA 2006

Można ją kupić na angielskim Ebay-u za 115 USD z transportem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już na starcie muszę Cię rozczarować. Połączenie Cyfry+ i Polsatu jest niemal niemożliwe, a przynajmniej dość trudne do wykonania na PC, bo:

 

- Cyfra+ daje same karty i karty są nieparowane ze sprzętem

- Cyfrowy Polsat ma karty parowane ze sprzętem i wyciągnięcie karty z odbiornika nic nie da - nie będzie działać, trzeba mieć zestaw karta + moduł CI, ale to oznacza, że:

 

a) karta musi mieć przynajmniej jeden czytnik kart, żeby móc umieścić kartę Cyfry+

B) karta musi mieć przynajmniej jedno gniazdo CI, żeby móc umieścić moduł z kartą od Cyfrowego Polsatu

 

(tu uwaga - teoretycznie ze sprzętu Cyfrowego Polsatu da się wyciągnąć BoxKey, czyli element parujący kartę ze sprzętem, ale pomijając fakt, że jest to ingerencja w sprzęt platformy, co zastrzega umowa, to sparowanie z czytnikiem w PC może być trudne lub niewykonalne)

 

Karty DVB mającej jednocześnie i czytnik i moduł póki co nie ma (w drodze jest nowy Anysee, ale nie wiadomo kiedy wejdzie do sprzedaży, jak pamiętam jakie przygody były z modelem DVB-S2, to może trochę potrwać), a do tego samych kart, które mają już wbudowane gniazda CI lub czytniki kart jest bardzo mało. Z czytnikami są wspomniany PCIe 2006 od DVBWorld (miałem od nich kartę na USB, czytnik przyszedł uszkodzony, więc nawet nie wiem jak działa z kartami) oraz Anysee (PCI). Z modułami CI są TechnoTrend S2-3200 (PCI), Digital Devices Cine S2 z CI lub rozwiązania Mystique SaTiX-S2 V2 CI Dual (PCI-e) - ale wtedy pod Cyfrę+ konieczny będzie moduł CI, co zwiększy cenę całości.

 

Niestety osobną sprawą jest współpraca z systemami 64bit :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba Mr. Orbita , konkretnie i na temat.

Muszę zaznaczyć , że kiedyś dawno temu byłem mocno zainteresowany tematem telewizji satelitarnej , niestety zakończyłem swoją edukację na etapie odbiornika Datcom.

Antena wisi za oknem bezczynnie parę ładnych lat i w końcu postanowiłem wziąć się za to.

Rezygnuję w takim razie z Polsatu i zostaję na Cyfrze+.

 

Którą z kart mógłbyś z czystym sercem polecić , oczywiście pomijając kwestię 64bit.

 

Z tego co zauważyłem to programy pisane pod platformy 32bit raczej poprawnie pracują też pod 64bit , więc mam nadzieję że ze sterownikami od urządzeń też nie powinno być problemu. Większość instalowanego przeze mnie oprogramowania to programy Linuksowe takie jak Audacity, Gimp i tym podobne ( siła przyzwyczajenia ).

Liczę na dopracowanie Win7 bo jak dotychczas jestem tylko pozytywnie zaskoczony tym OS-em.

To mój pierwszy Windows od 98-ki.

Ps.

Proszę o wyrozumiałość , ale moje zapóźnienie jest ogromne jeśli chodzi o ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czytnikami nie ma zbyt dużego wyboru - korzystałem krótko z Anysee i działał, karta Cyfry+ funkcjonuje, splittery w sumie też (Clone+), a co więcej Anysee ma dodatek pozwalający na korzystanie z czytnika w innych programach niż oryginalny AnyseeViewer, więc generalnie jest dość wygodna. Z wad: wiem, że ktoś zgłaszał problemy z dekodowaniem jakiegoś kanału w simulcrypcie, ale nie mogę znaleźć tego postu teraz, w efekcie nie pamiętam którego konkretnie... O drugiej z kart wspomniałem - miałem kartę od tej firmy na USB i czytnik był uwalony, więc nie udało mi się nic zdekodować, a temat nie został rozwiązany (ściągałem prosto z Chin, wysyłanie do serwisu nie miało w mojej ocenie sensu). Żadnej innej karty z wbudowanym czytnikiem nie kojarzę, jeśli ktoś coś sobie przypomni - zapraszam do wypowiedzi ;)

 

Co do kart z modułami CI przypomniałem sobie jeszcze o KNC One, ale opisywałem swoje wrażenia z tą kartą, teraz ma być nowy model na PCIe, ale jego premiera jest stale przesuwana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym co sam podałeś :

Digital Devices Cine S2 z CI

Dla mnie jest to interesujące, są stery pod 64bit ,czytnik oddzielnie ,ale do zaakceptowania.

Na ich stronie znalazłem też wersję karty w postaci mini PCI-e z możliwością rozszerzenia o czytnik. Jeśli się mylę to proszę mnie popraw.

To byłoby dla mnie optymalne gdyż jeden slot PCI-e będę miał zajęty przez tuner DVB-T ,drugi natomiast jest w pobliżu radiatora i nie wejdzie raczej pełnowymiarowa karta, tak sądzę.

Rozumiem że może to nie być przez Ciebie testowane , ale interesuje mnie Twoja opinia na temat tej karty.

Cena jest zabójczo wysoka , ale cóż raz się żyje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę mini PCI-e to nie karta, a tylko złącze. Karta od nich jest jakby w dwóch częściach - osobno płytka z PCI-e, a osobno tuner z głowicami. Dodatkowo karta nie ma czytnika, tylko gniazda CI. No i nie testowałem tego - tylko kojarzę z nazwy, producent nigdy nie kontaktował się i nie oferował testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Popraw mnie jeśli się mylę , bo niemiecki nie był moją najmocniejszą stroną.

W slot wchodzi część mini i obok nie zasłaniając innych slotów montuję tuner sat, do tego dokupuję CI ( moja pomyłka z czytnikiem ).

Nie kojarzę kompletnie tego jak ma to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w PC SAT na Hotbird i Astre z karta Cyfra+. Swiezo przeszedlem na Win 7 x64. Moja czteroletnia karta PCI Winfast DVB-S z rownie starym programatorem Fenix pod Cyfre+ byly wprawdzie widziane przez nowy system jako hardware ale nie chcialy sie instalowac sterowniki, mimo usilowan.

 

Kupilem (i robilem zwroty zaraz potem) na allegro kolejno: tuner Anysee, wersja od razu ze slotem na karte Cyfry, dzialal chimerycznie chyba ze wzgledu na niedopracowane sterowniki (zaniki koloru) i drugi tuner QQ ktory nie zadzialal w ogole - nie 'widzial' sygnalu antenowego.

 

Trzeci tuner kupilem na aukcji 'TV SAT Prof Revolution DVB-S2 7500 USB MPEG4 HD', do tego jakis programator Fenix (nowszej generacji - dziala przez USB, nie potrzebuje RS232) i WSZYSTKO DZIALA OK, włącznie z kompletem kodowanych programow Cyfry z mojego abonamentu.

Mam 'pakiet komfortowy' Cyfry czyli bez kanalow HD, dlatego nie moge nic powiedziec o ich odbiorze chociaz sa znajdywane.

 

Sterowniki do Win 7 x64 do sciagniecia na stronie producenta w_w_w_.prof-tuners.com , bety ale instaluja sie i dzialaja.

Od poczatku i teraz tez uzywam DVB Dream 1.4i p1 (ostatni darmowy), innych nie probowalem. Kodeki swieze k-lite 6.20 x86, dzialaja.

 

Koszty: tuner 240 zl (taniej bo z drugiej reki na allegro), programator Fenix ~ 60 zl. Plus przesylki oczywiscie.

 

Reasumujac, polecam tuner USB Prof Revolution DVB-S2 7500 pod Win 7 x64. Dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerro - Terratec Cinergy S2 PCI HD CI = TwinHan AD-SP 400, produkt dość problematyczny, a złącze CI jest bardziej do zabawy, bo mało z czym działa (poza tym zauważ, że do karty z CI będziesz musiał pod Cyfrę+ dokupować moduł CI, więc raczej poszukiwane jest coś, co ma czytnik kart - no najwyżej jeśli masz plan użyć to do Cyfrowego Polsatu w przyszłości - wtedy CI jest wskazane, ale koszt dodatkowy przy Cyfrze+ pozostaje).

 

Co do Anysee - sterowniki są stale rozwijane (ale z tymi zanikami koloru, to się pierwszy raz spotykam :shock: ), ale co do jednego muszę @catsnorw przyznać rację - wbrew pozorom czytnik Phoenix (wydaje się, że to prowizorka) sprawuje się często nie gorzej, niż czytniki wbudowane w karty, a dodatkowo daje pewną wolność, bo autor wątku mógłby sobie kupić kartę z CI, a dorzucić czytnik Phoenix pod C+ - jest i czytnik i CI pod Cyfrowy Polsat w przyszłości.

 

Osobna sprawa, której jeszcze nie poruszałem, to współpraca złącz CI (jeśli na taką kartę padnie wybór) z innymi aplikacjami niż oryginalne. Niestety oryginalne programy dołączane do kart są dość prymitywne, często (choć nie zawsze) w efekcie trzeba rozglądać się za alternatywami i takie są, ale alternatywy znowu nie czytają modułów CI (jako że CI nie było pierwotnie opracowane przez Microsoft w standardzie BDA odpowiadającym za komunikację na linii PC - karta DVB, w efekcie każdy producent dopisuje własne rozszerzenia, różniące się z tymi od innych producentów i autorzy aplikacji alternatywnych rzadko nad tym nadążają). Dla odmiany czytniki Phoenix działają niemal wyłącznie z aplikacjami alternatywnymi - w efekcie układ się komplikuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Podłącze się pod temat.

Czy którekolwiek z wymienionych rozwiązań (karta z wbudowanym Ci, karta+plus oddzielny czytnik) umożliwia oglądanie kodowanych kanałów za pomocą standardowej aplikacji wbudowanej w Windows Media Center ?

Czy też konieczne jest korzystanie z niestandardowego softu ?

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...