Skocz do zawartości
  • 0

tani dekoder do cyfry HD, bez pvr- jaki?


Wojciech08
 Udostępnij

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W tej cenie to jedynie Ariva 200 (lub 100) albo Opticum x403 (ewentualnie x402). Dla przeciętnego użytkownika bez wygórowanych wymagań jak znalazł.

W Arivach karta c+ działa od razu, w Opticumach chyba trzeba wgrać alternatywny soft (ale mogę się mylić, jak coś to niech mnie ktoś poprawi bo nie jestem za bardzo zorientowany).

Poczytaj odpowiednie działy na tym forum i wybierz to co ci bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moduł CI – urządzenie umożliwiające odbiór programów płatnych, kodowanych w określonym systemie, jednakże nieudostępniające bezpośrednio płatnych kanałów z karty abonenckiej.

 

Moduł CAM – Urządzenie - karta chipowa, stosowana wraz z modułem CI do odbioru płatnych (kodowanych) kanałów telewizyjnych i radiowych. Karta taka posiada własny numer, przypisana jest do konkretnego abonenta i posiada zapisaną informację o tym, które kanały abonent może odbierać w ramach wykupionego abonamentu (pakietu).

 

Reasumując, Jeżeli będziesz używał tylko Cyfrę + nie musisz dokupować żadnego modułu. Dekoder wystarczy ten tańszy np. Ariva 100, ale jak będziesz chciał oprócz Cyfry posiadać też Cyfrowy Polsat to wtedy musisz dokupić Moduł CI wraz z kartą od Polsatu i dekoder np. Ariva 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kolego bez wikipedii mi tutaj, tam brednie piszą a ty to przepisujesz

 

CAM - Conditional Acces Module - moduł dostępu warunkowego

CI - common interface - sprzęg uniwersalny, lub jak ktoś woli z angielska interfejs uniwersalny

 

tłumacząc przez analogię załóżmy że chcesz mieć w laptopie bezprzewodowy internet, kupujesz więc modem PCMCIA, wsadzasz do laptopa ze slotem PCMCIA i już masz internet, moduł warunkowego dostępu jest tym samym czym modem, dekoder lub telewizor z tunerem SAT i złączem CI pełni rolę jak laptop. Dekoder może mieć slot CI ale bez modułu CA nie będzie nic odbierał, jednak fakt że ma slot CI sprawia że gdy zajdzie potrzeba można moduł dokupić, w dekderach bez CI niestety takiej możliwości nie ma. W pzypadku cyfry jednak żaden moduł nie jest potrzebny wystarczy dekoder z czytnikiem kart obsługujący system SECA. Natomiast w urządzeniach bez czytnika ale z gniazdem CI (np. telewizory z tunerami SAT) moduł będzie wymagany

 

ogólnie można powiedziać zamiast moduł CA moduł CI tak samo jak można powiedzieć zamiast dysk twardy dysk SATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponowałbym Golden Media Uni-box 9060, na pewno bardziej niezawodne i pewniejsze urządzenie niż szerokiej maści Fergusony i Opticumy. Cyfra+ działa po zmianie oprogramowania na alternatywne, jednak serwis Golden Interstara twierdzi na swoim forum że nie anuluje to gwarancji jeśli urządzenie padło z przyczyn sprzętowych, a nie z powodu samego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...