Skocz do zawartości
  • 0

Jakiej firmy Monoblock Twin?


tvsatuser
 Udostępnij

Pytanie

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

zeby nie zakladac nowego tematu, bo posrednio pytanie dotyczy monoblocka.

Stawiam sprawe jasno - monoblock czy dwa niezalezne konwertery ?

Monoblock wygodniej sie montuje ale co pozatym ? Czy nie jest tak że moze byc trudno uzyskac dobra sile sygnalu na obu konwerterach ? Bo są usztywnione niby w zezie na A i HB , ale a nóż widelec i bede musial korygowac jednym albo drugim ? w monoblocku tego nie zrobie. Dalej, kwestia wykrywania przez tunery. Tu nie wiem jak sie ma wbudowany diseqc do zewnetrznego , ktory łączy kabel z LNB1 i LNB2. Dalej, kwestia wlasnie przypisania numeru konwertera a numer konwertera w tunerze. Co bedzie jak przykladowo LNB1 w monoblocku bedzie na ASTRE a w tunerze pod tym numerem bedzie HB ?? Dalej, do dwuch konwerteró, czy to monoblock czy dwa niezalezne, potrzeba jest czasza min 85cm. ja planuje 90cm. Jak wiemy, im wieksza czasza tym dokladniej trzeba ustawiac kąty i tu znów minus dla monoblocka. zgadza sie ? Czy moze sie myle i monoblock to jest monoblock, innych nie ma, są tylko jedne itd i wszystkie pasują do wszystkiego ?? Prosze o oswiecenie mnie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Większość tunerów ma możliwość zmiany portów diseqC więc to nie kłopot, jeśli tuner jest od jakiejś platformy i nie można zmieniać portów to też nie kłopot bo konwertery są produkowane w dwóch wersjach i trzeba odpowiednią dobrać w zależności od tunera a konkretnie przypisania portów, że antena ma 90 cm, też nie kłopot (mieści się w zakresie większości monoblocków) i tak ją musisz precyzyjnie ustawić szczególne znaczenie ma to przy odbiorze kanałów HD przy złej pogodzie, u mnie monoblock quad działa na antenie 92x95 cm (owalna) bez żadnego kłopotu. Jeśli przykładowo głównym satelitą jest HB i dokładnie ustawisz skew żadne kombinowanie nie będzie konieczne z Astrą zadziała na pewno pod warunkiem że zwierciadło anteny nie jest zdeformowane, i tu uwaga, jeśli kiedyś masz zamiar dokładać następne konwertery do zeza to raczej zrezygnuj z monoblocka a to ze względu na kłopot z montażem kolejnych konwerterów bo po prostu "często się nie mieszczą". Przy monoblocku odpada zabawa z dodatkowymi kablami i złączkami F oraz ich izolacją przeciw dostawaniu się wody do wnętrza kabla i samego gniazda przełącznika. Monoblock będzie "eleganckim" rozwiązaniem i ilość kabli i połączeń ograniczona będzie do minimum czyli tyle ile mamy wyjść. Używam konwertera Maximum i jestem z niego zadowolony, używałem innych ale u mnie ten sprawdza się najlepiej. Jeśli decydujesz się na monoblock twin a jesteś skłonny wydać trochę więcej to kup jednak quada bo za moment okaże się że trzeba podłączyć dwa tunery PVR np. C+ i n to wtedy będzie jak znalazł bo masz możliwość równoczesnego nagrywania i niezależnego oglądania lub jeśli stwierdzisz że potrzebny będzie jeszcze jeden tuner to rozwiązanie masz gotowe a konwerter "wystarczy" na parę lat więc niewiele stracisz (wiem bo wymieniałem już 2 razy monoblocka z single na twina a później na quada :lol2: ) a wolne gniazdo w konwerterze nie przeszkadza w niczym, można nakręcić pustą wtyczkę F lekko posmarowaną smarem silikonowym żeby nie zaśniedziało. A jak będzie potrzebne to po prostu wytrzesz gwint ręcznikiem papierowym i zakręcisz kabel z nową wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...