Skocz do zawartości

Skystar 2 na Windows 7


patak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie byłem zmuszony wymienić prawie wszystkie części w komputerze. Ostał się m.in. Skystar 2. Do tej pory dawał radę pod XP, ale teraz jestem pośrednio zmuszony do Win7 przez inne sprzęty. Uważałem, że potrafię zainstalować kartę sat, ale tym razem mnie to chyba przerosło.

AltDVB ma marny support Win7 dlatego postanowiłem spróbować DVBDream. Ten wiesza się przy skanowaniu. Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego? Co na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AltDVB już mi zaczął działać na Win7. Niestety nie bez problemów. Najpierw zaczyna szarpać dźwięk - na ułamek sekundy cisza. Dalej sukcesywnie wszystko zwalnia aż się zatrzymuje. Na każdych filtrach, nawet od Microsoftu, to samo. Google, google, google i wszystkie drogi prowadzą do zintegrowanej karty dźwiękowej. Pozostaje znaleźć jakąś "w kostce" i testować.

 

EDIT: Karta muzyczna pod PCI nie pomogła. Szarpanie występuje tylko w AltDVB. DVBDream radzi bez problemu, ale nie obsługuje obrotnicy - DSQ :/

Czas zbierać na Profa, bo SkyStar2 to już chyba przeżytek. Pół sumki już jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne mimo wszystko z tym AltDVB. Na jakich driverach próbujesz? WDM, czy BDA? Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że na Windows 7 z WDM będą problemy (stara architektura + nowy system = kłopoty :P ). Jeśli BDA, to pod BDA są dwa różne interface - oryginalny i alternatywny, który teraz jest open source, ale jego autorem był pierwotnie Diodato. Oczywiście AltDVB w wersji 2.2, nie 2.1? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmianka sterowników na BDA rozwiązała problem, częściowo. Straciłem kontrolę nad obrotnicą. Jest jakaś szansa na ruszenie jej w AltDVB, czy są do tego osobne aplikacje?

Notorycznie wysypuje się też DvbAvSrc.ax przy sterownikach 4.6.0. Wersja 4.5.1 działa jak należy, ale dalej "nie obraca".

AltDVB oczywiście 2.2, a interface alternatywny - wersja 0.2.0.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DvbAvSrc.ax jest niestety dość wysypujący, u mnie sporadycznie też się wywali. Natomiast z obrotnicą w sumie nie wiem, teoretycznie interface wspiera różne typy rozszerzeń BDA, przygotowane przez różnych producentów kart DVB. Jeśli mimo tego nie wystartowało i nie chce też ruszyć na oryginalnym interface BDA, to oznacza, że nic z tego :( W ostateczności można podpytać się aktualnego programistę rozwijającego interface (crazycat69) zgłaszając "issue" na stronie http://code.google.com/p/altbda2/issues/list (wymagane konto Google), ale jako że jest sam, a karta nie jest najnowsza, to sprawa będzie mieć niski priorytet :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już męczył o support do SkyStara biednych ludzi :] Karta wytrzymała ze mną ~5 lat i powinienem cieszyć się że dalej działa (wentylatorek z Pentiuma1 przez pewien okres czasu, itp. :D )

Interfejsy (oryginalny, alternatywny) działają lepiej lub gorzej, ale powoli się stabilizują. Obydwa wyrzucają, że nie obsługują Raw DiSEqC. Nie dziwi mnie to, bo SkyStar2 nigdy nie miał oficjalnej obsługi DiSEqC 1.2.

Wracać do WinXP nie zamierzam. Przysporzyłoby to pewnie jeszcze więcej problemów różnej natury. Zatem zanim nie zbiorę na Profa to muszę wytrzymać z ofertą HotBirda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Od dwóch dni próbuję odpalić Sky Star 2 na moim Win 7 jednak bez rezultatów. Jakiś czas temu miałem pożyczony taki sam model i wszystko działało w miarę dobrze w programie DVB Dream. Potem jednak zainstalowałem system od nowa i teraz takiej samej kary nie mogę uruchomić. SmartDVB nie widzi urządzenia a DVB Dream 1.5e Special przy starcie pokazuje błąd: Nie można odnaleźć określonego modułu: d:\Program Files\DvB Dream 15.e Special\Plugins\pip00\vHelper.mdl. Potem program już na dobre się zawiesza. Sprawdzałem jeszcze na innej starszej wersji DVB Dream - v088b, ta wersja odpala się bez problemu ale nie mogę wyszukiwać kanałów. Gdy wpisuję częstotliwość to pojawia się 0% siły sygnału i 100% jakości, oczywiście opcja szukaj nie działa. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wtyczkę od lewego oglądania? Mam teraz czysty system, nic nie kombinowałem no chyba, że Dream którego pobrałem jest coś trefny...A wcześniej przed formatowaniem faktycznie miałem gotowca, znajomy wszystko jakoś poustawiał i ładnie działało, nie wiem czy tam było coś kombinowane czy nie bo i tak oglądałem tylko FTA. No i faktycznie wtedy Dream też był na partycji d:\, więc może coś zostało i stąd ten błąd. Karta oczywiście jest widoczna w Menedżerze urządzeń, wykryta jako kontroler sieci. Co do sterowników to próbowałem zainstalować te, które znajdują się na oryginalnej płytce ale pojawił się komunikat: system odnalazł oprogramowanie dla tego sterownika ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go. Nie można uruchomić tego urządzenia (kod 10). Niby sterownik był zainstalowany ale karta nie działała. Pobrałem inny ze strony producenta, system tym razem zainstalował urządzenie bez problemu ale jest tak jak opisywałem wcześniej. Chyba jest to sterownik BDA, wersja 4.6.0.9999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalasz SmartDVB, to w "Dostępne moduły" wybierasz skystar.dev, czy bda.dev? Pod bda.dev powinno zaskoczyć, jeśli sterowniki to BDA. Przy WDM powinno ruszyć na skystar.dev (aczkolwiek były na forum opisywane problemy, że SmartDVB niezbyt stabilnie śmiga po skystar.dev).

 

DVBDream - trefna wersja, wywal ją, ktoś zapewne próbował zrobić gotowca, ale przekombinował ;)

 

W Menedżerze urządzeń nie ma błędów przy karcie (powinna być w Kontrolerach dźwięku, wideo i gier, jeśli sterowniki to BDA).

 

Win7 masz 64 bit, czy 32 bit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakbym nie zaznaczył w ProgDVB to pojawia się komunikat: Not device of this type found. Program jest po angielsku... W Menadżerze urządzeń karta znajduję się w karty sieciowe. Win 7 to wersja 32 bit. Czuje, że po prostu coś robię źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta znajduje się w sieciowych, to masz sterowniki WDM.

 

Piszesz mi ProgDVB - to co innego niż SmartDVB (SmartDVB ma spolszczenie - u góry w tym dziale w podpiętych). Przy sterownikach WDM w SmartDVB powinno być cokolwiek przy skystar.dev. AltDVB powinien zadziałać z Dev_SkyStar2. Ewentualnie możesz próbować odinstalować kartę (zaznaczając przy odinstalowaniu z poziomu Menedżera urządzeń, żeby usunął także pliki sterownika), następnie wyszukać urządzenia - system zgłosi, że nie znalazł sterownika - wskazać mu katalog z wypakowanymi plikami i niech sam załaduje co trzeba (teoretycznie powinien zabrać BDA, wtedy może będzie trochę łatwiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście miałem na myśli SmartDVB, na ProgDVB też próbowałem coś zdziałać stąd ta pomyłka. Już miałem na dziś dać sobie z tym spokój ale pobrałem inną wersję sterownika - tym razem 4.3.3 Beta. Zainstalowałem też DVB Dream 1.4i. Teraz kanały się wyszukują, program jak na razie działa dość stabilnie, nie wiesza się. Jedyny mankament to niezbyt dobra jakość obrazu, jutro spróbuje się jeszcze z tym pomęczyć bo dla takiego laika jak ja to wcale nie jest sprawa łatwa :smile:Mr. Orbita dzięki za pomoc. Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy mógłby mi ktoś polecić sterowniki pod Win 7, które dają naprawdę dobrą jakość obrazu? Używam karty Skystar2 ale obraz nie jest zadowalającej jakości. Trudno to opisać. Raczej nie nazwę tego pikselozą ale obraz jest nieostry, krawędzie są nieostre, kolorystyka też pozostawia sporo do życzenia, ogólnie wygląda to bardzo słabo. Używam programu DVB Dream 1.4i. Kodek wideo, który wykorzystuje program to Gabest2 Mpeg2dec - 1.0.0.3. Mam jeszcze do wyboru FFD Show 1.1.3800.0. jednak kiedy z niego korzystam obraz wygląda nieco lepiej ale pojawia się tez komunikat: Wybrana kompilacja kodeków i filtrów nie współpracuje poprawnie. Nie można było stworzyć grafa. Największy problem to niewygładzone krawędzie. Tak to wygląda obecnie, polecam obejrzeć w oryginalnym rozmiarze.

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... tuuif.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/225/dishb.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/861/infotz.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/96/motogpo.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/823/planby.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/52/ririki.png/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakość obrazu nie odpowiadają sterowniki, tylko kodeki. Niestety musisz szukać innej kombinacji filtrów (ale jak patrzę na załączone grafiki, to jak na moje oko jest całkiem dobrze, weź poprawkę na fakt, że kanały SD, jeśli masz ustawioną dużą rozdzielczość - będą sztucznie rozciągane i siłą rzeczy będą wyglądać średnio, pomijając sam fakt, że niektóre kanały są dodatkowo kiepsko nadawane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...