Skocz do zawartości
  • 0

HB + Sesat (13E + 16E)


Mike ESC
 Udostępnij

Pytanie

Witam !

 

Potrzebuję zestawu satelitarnego do jednoczesnego odbioru z 2 pozycji, 13E (Hotbird) i 16E (czyli Eutelsat Sesat 1). Wypatrzyłem coś w tym klimacie:

 

- antena: http://www.satsklep.pl/index.php?s=prod ... &id_typu=0

- konwerter: http://www.satsklep.pl/index.php?s=prod ... &id_typu=0

 

Zaniepokoiła mnie jednak informacja w opisie konwertera, że obsługuje on Diseqc 2.0, a w specyfikacji mojego dekodera (Echostar DSB 606) pisze coś o Disecq 1.2, jednak z tego postu: viewtopic.php?f=4&t=15339 wynika, że powinno to działać. Mam rację ? I czy te produkty są OK, czy może lepiej zainwestować parę złotych więcej w jakiś droższy sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Antena pasowałaby, ale ten konwerter, który podałeś, to Monoblock, a on służy do odbioru dwóch pozycji satelitarnych oddalonych od siebie o mniej-więcej 6* (np. Hot Bird 13*E i Astra 19,2*E), a te pozycje satelitarne, które chcesz odebrać, to różnica tylko 3*. Odbiór tych dwóch pozycji to udałoby się zrobić na dwóch osobnych antenach z konwerterami Single + przełącznik DiSEqC (lub montując obrotnicę, tylko twój dekoder musiałby ją wysterować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie to ten konwerter co podał marcin81 i antena, którą ty podałeś mogłyby być, tylko trzeba by poszukać uchwytu do konwertera o średnicy 60 mm.

 

A jeśli wybierzesz 2 anteny + przełącznik DiSEqC, to ten przełącznik powinien być - ale nie musi, bo może się okazać, że nie będzie współpracował z twoim dekoderem Echostarem DSB 606, który jest już starszym modelem dekodera od CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja swego czasu miałem aktywny Echostar 606 i miałem do niego podpięte 4 satelity także wystarczy dobrać odpowiedni przełącznik i wszystko będzie OK. Jak masz gdzieś w pobliżu sklep sat i w jakimś tam stopniu zaprzyjaźnionego sprzedawce to kup u niego diseq weź paragon wtedy łatwiej o reklamacje. A potem oczywiście odpowiednie ustawienie anten na pozycje i odpowiednie ustawienia w dekoderze będzie git :lol:

Mój pierwszy diseg do Echostara 606

3564.jpg

Aktualny mój diseq Echo 606 także na nim śmiga :)

5904.jpg

Także wystarczy dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak jesteśmy przy echostarze to mam z nim problem ponieważ gdy chce ustawić zeza na astre 19.2 (1) to za każdym razem nie wiem jakim cudem jest astra 23.5 a wyszukuje mi tylko niektóre kanały większość to są kodowane i pare Fta.U babci na mini D1 wszystko chodziło.Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepszym rozwiazaniem jest chyba system Inverto Multiconnect:

http://www.satshop.ch/product_info.php? ... ts_id=1546. Jest nieco drogi ale da sie zamontowac na kazdej chyba antenie i zlapiesz od razu 9E, 13E, 16E i 19E i zmiesci Ci sie to na diseqcu 1.0, czy 2.0 jak pisales. Konwetery Inverto akurat te mam naswojej antenie tej tu: http://www.satshop.ch/product_info.php? ... cts_id=764. Konwetery Inverto maja ta ceche, ze sa bardzo mocne i jestem z nich bardzo zadowolony. Co do tej anteny Maximum Multibeam, ktora pokazywalem, to jest jeszcze taka mozliwosc na 13/16E z Niemiec: http://www.satshop24.de/satshop24_s/spe ... d_fue.html.

 

Choc ja osobiscie polecil bym Ci Inverto Multiconnect. Liczac antene 1,10m, to moze bys cos jeszcze z brytyjskiego Astry na 28,5 skubnal.

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja swego czasu miałem aktywny Echostar 606 i miałem do niego podpięte 4 satelity także wystarczy dobrać odpowiedni przełącznik i wszystko będzie OK. Jak masz gdzieś w pobliżu sklep sat i w jakimś tam stopniu zaprzyjaźnionego sprzedawce to kup u niego diseq weź paragon wtedy łatwiej o reklamacje. A potem oczywiście odpowiednie ustawienie anten na pozycje i odpowiednie ustawienia w dekoderze będzie git :lol:

Mój pierwszy diseg do Echostara 606

3564.jpg

Aktualny mój diseq Echo 606 także na nim śmiga :)

5904.jpg

Także wystarczy dopasować.

 

No, ten pierwszy to dokładnie ten, który podałem. Czyli będzie działał :D Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...