Skocz do zawartości
  • 0

Echostar DSB 717 i FTA


bogus122
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem tunera jak w tytule. Co do instalacji to mam gotową, gdyż używałem wcześniej karty DVB-S w PC. Mam 2 anteny - jedna ustawiona na Astrę, druga na Hotbird'a. Czy kupujac tuner Echostar'a(z CP) będę mógł odbierać kanały FTA i czy mogę ręcznie skanować transpondery, czy lista kanałów jest zaprogramowana "na stałe", bo ten tuner nie posiada portu RS-232 do ew. przeprogramowania. Czy jest jakigolwiek sens w kupowaniu takiego sprzętu, czy jednak dołożyc te kilkadziesiąt złotych i kupić zwykły nie-brandowany tuner? Dodatkowo pojawia się pytanie, czy jeśli chce obierać tylko i wyłącznie kanały FTA, to może kupić analoga? Tuner będzie podłączany do CRT TV 21", wiec żadne HD tu sie nie przyda ;)

Licze na pomoc i nie zmieszanie mnie z błotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Jak jest Echostar DSB-717 to możesz skanować co chcesz. Więcej niż HB i Astra nie polecam, bo szajby dostanie i pomiesza kanały albo wszystkie skasuje. List ulubionych jest 16 -lepiej nie wychylaj sie poza 300 kanałów na jednej. Lista sztywna jest w DSB717A. Dotyczy to jednak tylko 200 początkowych pozycji. Na dalszych numerach możesz wstawić co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zastanawiam się nad kupnem tunera jak w tytule. (...)

Czy kupujac tuner Echostar'a(z CP) będę mógł odbierać kanały FTA i czy mogę ręcznie skanować transpondery, czy lista kanałów jest zaprogramowana "na stałe", bo ten tuner nie posiada portu RS-232 do ew. przeprogramowania. Czy jest jakigolwiek sens w kupowaniu takiego sprzętu, czy jednak dołożyc te kilkadziesiąt złotych i kupić zwykły nie-brandowany tuner?

Kolejny kombinator... kup normalny tuner i będziesz miał wszystko co chcesz (skanowanie, edytowanie, itp. itd.). Tunerów FTA niewiele na rynku, jak już to z czytnikiem kart, cena do 150 zł. (i jeszcze zostanie na piwo albo nawet zgrzewkę).

 

Dodatkowo pojawia się pytanie, czy jeśli chce obierać tylko i wyłącznie kanały FTA, to może kupić analoga? Tuner będzie podłączany do CRT TV 21", wiec żadne HD tu sie nie przyda ;)

Analoga? Chyba 10 lat temu. Przez satelitę tylko cyfrowo.

 

Temat chyba wyczerpany, bo co tu rozważać? Echostar od CP vs. normalny tuner? Bez przesadyzmu. Zamykamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz to kupuj ale jak "nerw puści" bo czegoś tam nie możesz czy nie działa to wiesz, pretensje tylko do siebie. Pamiętaj, że oszczędzanie nie zawsze wychodzi taniej, kupisz bubla i zdasz sobie sprawę, że trzeba zainwestować ponownie.

 

Przy okazji zerknij do działu CP i poczytaj wątek o tymże tunerze oraz o "legalności" takich tunerów (przejrzyj cały dział).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...