Skocz do zawartości

Najwyższe SR na orbicie.


rysiuhelix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyzszym Sr na orbicie jest wartość :

1. W DVB-S - 44950 - Satelita Express AM2/ 80E/ 11044 H 44950 5/6 oraz satelita Express AM 22/ 53E/ 11044 V 44950 3/4 . Z tym SR radzą sobie doskonale prawie wszystki odbiorniki obecnie

produkowane.

2. W DVB-S2 - 44100 - Satelita Intelsat 907 27,5 W - 11495 V 44100 9/10 DVBS-S2 / QPSK .

Z tym SR jest już gorzej nie wszystkie odbierają , a ztych co pokazują sygnał tylko nieliczne wczytują programy czyli pakiet BBC.

 

Do tunerów które idealnie to robią zaliczyć można

DR HD F-16

Technomate TM6900 Combo Super

HDBOX 9200

Tunery które widzą sygnał ale nie wczytują programów to

Showbox Vitamin 5000 HD

OpticumHD X 403p.

 

Może ktoś posiada tuner AZBOX HD Premium Plus - czy ten tuner już wykrywa sygnał i wczytuje programy.

Od nikogo na razie nie mogę się tego dowiedzieć , a bardzo mi na tym zależy.

 

Jakie jeszce odbiorniki radzą sobie z tym transponderem BBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wczytywaniem to jest mały problem, niedawno (jakieś kilka tygodni temu) BBC dokonała zmian na 27,5W (11.495V). Teraz żaden tuner nie wyszukuje kanałów, Technomate już też nie (co najwyżej mogą ładować same nazwy, bez PID-ów).

 

Co się stało widać najlepiej na kartach DVB. Tablica PAT w strumieniu jest (zapewne celowo) pozbawiona PID-ów. W efekcie wszystkie kanały wyszukują się tak, jakby były to przekazy danych. I teraz jeśli dany model tunera pomija kanały z danymi - nie pokaże nawet nazw, a jak takie serwisy dodaje do listy - to będą nazwy, ale bez PID-ów, bo nie ma ich skąd wziąć. Opticum i Showbox też wyszukałyby nazwy, gdyby strumień był poprawnie nadawany i to nie jest ich błąd.

 

Po nazwach widzę, że dodano do kanałów STV HD, ale nie ma PID-ów, więc tylko nazwa mi doszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się sprawdzić - zrzuty (miniatury - klik = powiększenie):

 

azbox1.th.jpg

azbox2.th.jpg

 

Kanały się wyszukują, ale należy... zaktualizować oprogramowanie. Capnąłem egzemplarz testowy i niespodzianka - nie ma sygnału. Już miałem się poddać, ale sobie pomyślałem, że może na próbę przeładuję soft. Po aktualizacji sygnał się pojawił, kanały się zapisały, ale zwróć uwagę na PID-y (drugi zrzut) - PID Video i PID Audio są wyświetlane 65535 (FFFF), czyli brak PID-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/w SR najwyższe dotyczyły pasma Ku .

No ale jest jeszcze pasmo C-Band . I tu niespodzianka - jest Max SR= 44950 w DVB-S2 !!!

Satelita Express MD1 - 80E . Transponder 3945 R 44945 Auto DVB-S2/8PSK - pakiet GTSS .

Ja nie mam możliwości przetestowania go .

A może ktoś z dużą anteną sprawdzi czy jest w ogóle możliwość odbioru i na jakim sprzęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mamy najwyższe SR na orbicie w DVB-S2 - 45000 !!! :D

Satelita NSS-7 22W 12601 H 45000 2/3 DVB-S2/8PSK transponder z danymi DATA .

Sygnał jest bardzo silny . :brawo:

 

Drugi transponder na satelicie NSS-6 95E / tuż nad horyzontem satelita/ . Sygnał dość mocny na antenie 120 cm do odebrania .

11540 V 45000 9/10 DVB-S2/QPSK - także transponder z danymi DATA . :D

 

Testować tunerki proszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...