Skocz do zawartości
  • 0

montaż anteny na elewacji pokrytej styropianem o gr.10cm


krisfazer
 Udostępnij

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyli porządny młot pneumatyczny i do roboty.

Potrzebne będą takie śruby: walraven-sruba-dwugwintowa-icmarket.JPG

Zamocuj je w kołkach plastikowych (rozporowych). Następnie już po wkręceniu śruby dajesz na nią podkładkę i nakrętkę. Delikatnie "dokręcasz" do styropianu. Mocujesz uchwyt i przykręcasz nakrętkami. ;)

Całość wygląda mniej więcej tak jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O czymś takim myślałem, zastanawia mnie tylko jak wbić plastikową koszulkę kołka rozporowego która ma dł. 80 lub 100 mm w ścianę gdzie łączna głębokość otworu wraz z styropianem wyniesie min.180 mm a może zastosować koszulkę kołka o dł.180mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taki długi kołek nie zda rezultatu, gdyż druga część śruby z gwintem na nakrętkę nie wkręci się w niego. Zostaje opcja aby wbić kołek tylko w beton. Jest to bardzo proste rozwiązanie. ;) Wystarczy go wbić jakąś śrubą lub prętem które to będą miały nieco większą średnicę niż sam kołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętacie jak w kwietniowym numerze satkuriera była antena-krzesło.Coś takiego też jest dobre i nie trzeba nic wiercić.To nazywa się TechniSat Sat-Stuhl. https://satkurier.pl/news/55375/technisat-sat-stuhl.html tu jest artykuł do tego ale cena jest 132 euro.W komentarzach jest zdjęcie jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pamiętacie jak w kwietniowym numerze satkuriera była antena-krzesło.Coś takiego też jest dobre i nie trzeba nic wiercić.To nazywa się TechniSat Sat-Stuhl. https://satkurier.pl/news/55375/technisat-sat-stuhl.html tu jest artykuł do tego ale cena jest 132 euro.W komentarzach jest zdjęcie jak to wygląda.

 

Jakoś nie chce mi się wierzyć że to jakoś sensownie działa. Po pierwsze antenka jest malutka, a po drugie z tego co widzę na zdjęciu jest trochę przesłonięta poprzeczną belką krzesła no i od góry materiałem siedziska. To na pewno ma jakiś wpływ na odbiór. Skoro już nawet liście drzew utrudniają odbiór (u mnie na antenie 80 cm różnica siły sygnału między zimą - kiedy nie ma liści na drzewie, a latem wynosi około 0,5 - zimą pokazuje mi mniej więcej 4,6 na 5 a a latem 4,0 - 4,1) to co dopiero zrobi takie "ukrycie" anteny (w dodatku takiej małej). Ja bym czemuś takiemu nie ufał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jest jeszcze system montażowy WURTH AMO-MAX:

http://www.wuerth.de/web/de/awkg/mein_w ... anguage=DE

Trochę kosztuje ale na pewno jest bardzo pewny w montażu.

 

Są też podobne systemy innych producentów. To jest najlepsze, najpewniejsze i najmniej "niszczące" warstwę termoizolacji rozwiązanie.

 

BTW Pomysł z wycinaniem styropianu jest genialny :brawo::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wycinanie styropianu jest najlepszym rozwiązaniem, ale trzeba to zrobić z głową, albo najlepiej po konsultacji z tymi, którzy tego typu ocieplania wykonują.

Najpierw kwadrat wycinamy, potem instalujemy uchwyt, a potem elewacje odtwarzamy. Z wierzchu siatka, wnętrze wypełniamy pianką, a całość pokrywamy materiałem z czego wykonana jest elewacja. Na ogół akrylem z wcześniej dobranym kolorem. Widziałem taki montaż i muszę powiedzieć, że jest to najlepsze rozwiązanie niż kombinacje z jakimiś mało stabilnymi dystansami, które nie będą dobre ani dla samej anteny, ani dla elewacji. Jeśli zrobi się to fachowo to nikt się nawet nie pokapuje, że było coś wycinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam sie z Sybicem.Nie wierze ze zastosowanie dystansow nie spowoduje swoistego luzu[10 cm sruby jest jakby w powietrzu i nie ma blokady bocznej].Jezeli chodzi o estetyke to wycinanie a pozniej wypelnianie ubytku spowoduje ze nie bedzie widoczny kolnierz mocujacy maszt do sciany.Zawsze stare ,sprawdzone metody sa najlepsze ale niestety podobnie jak w tym przypadku bardziej pracochlonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepsze i najmniej pracochłonne rozwiązanie, to specjalne kotwy.

Np. rozwiązanie tego systemu: http://www.kataloginzyniera.pl/index.php?prod=6003&obr=6886#

 

Zastosowanie takich kotew daje 100% pewność, że anteny nie wyrwie wiatr (powiem więcej - w ramach testu wisiałem na tak zamontowanym uchwycie i nic się nie stało - a ważę prawie trzycyfrową ilość kg ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...