Skocz do zawartości

Show Box Vitamin HD 5000


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem opis tego tunera w najnowszym numerze "Satkuriera", a że ciągle szukam tunera dla rodziców i ten mi się spodobał (ma podobne możliwości do mojego "Globo HD S1" i tę nad nim przewagę, że czytnik jest od razu uniwersalny :D!), to mam pytanie do autora tego tekstu, albo kogoś innego kto ma wiedzę.

 

Mianowicie czy są na tym tunerze jakieś problemy z działaniem w czytniku karty klienckiej "splittera" "Smart Wi", zaprogramowanej kartą "Cyfry+ i czy występuje problem blokady dekodowania kanałów kodowanych w "simulcrypcie" (np. "paczka" "TVN"), jeśli uprawnienia na dany kanał mamy na karcie "Cyfry+" (w czytniku), natomiast nie mamy ich na module "Cyfrowego Polsatu" (to jest mój główny kłopot z "Globo HD S1", tzn. w oprogramowaniu moduł "CP" jest "nad" kartą "Cyfry" i blokuje dekodowanie, jeśli nie ma uprawnień na dany kanał... )???

 

Dzięki za odpowiedź :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze splitterów sprawdzany był tylko Clone+ (akurat tylko ten był na stanie), ale działał dobrze. W kwestii uprawnień wiele nie powiem, bo u nas jest wszystko na najwyższym pakiecie, więc zawsze się z czegoś zdekoduje. Z tego co pamiętam chyba @rysiuhelix ma ten odbiornik i aktywnie śledzi rozwój oprogramowania - jeśli zajrzy tu to może coś podpowie/doda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes - Spliter "Smart Wi" współpracuje dobrze . Karta C+ i TNK bezproblemowo , zarówno w czytniku jak i module wielosystemowym Dragon, Diablo rev 2.3 . Z modułami Matrix są problemy, a mianowicie jeśli włożymy moduł Matrix Reload- taki mam karta w czytniku przestaje pracować, Jeśli w module jest karta też nie chodzi. Musimy wyjąć kartę z czytnika, wtedy ta w module chodzi elegancko, lub wyjąć moduł to karta w czytniku zaczyna pracować.

Takich problemów niema z innymi modułami wielosystemowymi .

Uprawnienia przechodzą . CP nie testowałem - nie posiadam , ale z opinii wnioskuję ,że też poprawnie chodzi.

Najstabilniejszym softem jest soft nr 99.26 s/w Vitamin 5000HD i VITAMIN_0x7330_ALLF_V00009916_M7330.

Najnowszy soft 9932 z 07062010 i poprzedni 9930 - super niestabilne - częste zawieszania się tunera , szczególnie przy pracy z kartami. Powodem jest zmiana jądra - nowy OSPLUS 3.2.2

Ja testuję ten tuner głównie pod kątem DX - testy na konkurencyjnym forum - satclub.

Tutaj już dawno miałem ten temat rozpocząć , więc skoro już jest więcej niedługo.

Tuner wart uwagi - ale niestety sporo pracy jeszcze z softem. Ale będą z niego ludzie tak jak z OPTICUM 9500 HD.

 

Testowałem - Karta C+ w Dragonie / TVN y wszystkie/ , TNK - nieaktywna- nieopłacona/ tylko TVP1 i 2 , TVN , TVN7 ,Religia/w slocie -nie zauważyłem blokowania się kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

U mnie sytuacja wygląda dokładnie tak, że w pierwszym czytniku mojego "Globo HD S1" jest karta kliencka "Smart Wi", zaprogramowana kartą "Cyfry+" z pakietem "komfortowym+", natomiast na module "Polsatu" mam pakiet "familijny" i np. na "TVP Sport" i "Fox Life" moduł "CP" właśnie "wpycha" się przed "Cyfrę" (bo w oprogramowaniu moduły są nadrzędne nad czytnikami) i blokuje dekodowanie (to samo na "MTV Polska" i "VH1 Polska"), czego na tym nowym tunerze dla rodziców (obecnie używają mojego starego "Humaxa CI-5100", ale czas i ich wyposażyć w coś z obsługą dysku, "DVB-S2", "MPEG4" i "hd", tym bardziej, że u nich jest większy telewizor :D ) chciałbym uniknąć (oni też czasem używają dodatkowo modułu "prepaid" "CP" z "familijnym").

 

Możesz rysiuhelix podać jakąś stronę o tym "Show Boxie" (może być po angielsku), tzn. z softem itp., a do Mr. Orbity, albo kogoś z ekipy jeszcze pytanie czy/kiedy ten tuner będzie w ofercie "Hollexu" (znalazłem go w innym sklepie, ale tam nie obsługują przelewów "online") :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona - forum , ale Czeski i Słowacki. http://www.openboxforum.cz/viewforum.ph ... ff532f5d1e

- wymagana rejestracja.

Soft - http://www.sapro.cz/download/showbox/download.php

Pełna grafika ekranowa - http://www.tvdigitalne.cz/showbox-hd-50 ... r-lan.html

Recenzja o tunerze - http://www.parabola.cz/clanky/3861/show ... -ethernet/

Poszukaj w sieci - sklepy - można go kupić za 889 zł , albo w Czechach dużo taniej.

 

Jeszcze raz podkreślam - soft wymaga dopracowania- chociaż na HotBird może być .

 

Najbardziej podoba mi się panel przedni tunera - Zegar 6- pozycyjny 12 : 34 : 23 - bardzo rzadko spotykane , oraz mrugnięcie

czerwonej ikonki w momencie jak Blindscan znajduje transponder .

Bardzo przyjemna dla oka grafika , jakość obrazu SD i HD - dobra , tuner szybki.

Pilot masywny o dość twardych w użyciu przyciskach.

 

Brak poprawnie działającego edytora list !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli to czeski "wynalazek" :D!

 

Mnie od razu w artykule spodobała się grafika tego tunera, a jak doczytałem, że ma fabrycznie wielosystemowy czytnik, to właśnie BARDZO mnie zaciekawił (jedyna niewiadoma to była ta współpraca ze "splitterem" i odmowa dekodowania, ale skoro nie ma z tym kłopotu, to ma u mnie jeszcze dodatkowe punkty :D - w artykule była też informacja, że zegar można ustawić też ręcznie, a to się czasem może przydać, bo czas z satelity nie zawsze jest dokładny) :D .

 

Zakupu dokonam jednak raczej w Polsce, bo zawsze jest bezpieczniej, a poza tym "Hollex" mam już wypróbowany (i nie piszę tak dlatego, że na tym forum tak wypada), oby tylko "Show Box" pojawił się w jego ofercie :D .

 

Przy okazji apeluję do redaktorów "Satkuriera", żeby przy testowaniu dekodowania w tunerach z czytnikiem wielosystemowym niekoniecznie używali pełnych pakietów platform (zawsze można przecież chyba zrobić test na swojej prywatnej karcie/module???), bo zwykli użytkownicy zazwyczaj ich nie mają i potem mogą wyniknąć takie niespodzianki jak u mnie na "Globo" (oczywiście mam na myśli, żeby tak testować tunery, które oficjalnie mają wielosystemowy czytnik :D ... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu testu Satkuriera wypada dodać co następuje.

1. Brak możliwości ułożenia satelit w/g długości geograficznej zarówno w tunerze jak i edytorze list .

2. Test SR :

- tuner odbiera bezproblemu SR w zakresie 1000 do 45000 w DVB-S , chociaż Blindscan znajduje transponder z danymi

na 7E o wartości SR=838 , ale przy edycji transpondera sygnału nie pokazuje . Także innych SR - 555 , 717, 700 pomimo możliwości

wczytania nie pokazuje sygnału. A szkoda, bo hardware jest do tego przystosowane.

- zakres SR w DVB-S2 - bezproblemu SR 1181 z 18W , oraz 44100 z 27,5 W - tu jednak nie wczytuje kanałów pakietu BBC - ???

3. Odbiór modulacji innych niż standardowe.

Tuner pokazuje sygnał przy modulacji 16APSK / czasem na ułamek sekundy zanikający/ , wczytuje kanały , lecz odbiór niemożliwy.

Testowano na kilku satelitach w tym na 13E i 5W - pełny wykaz takich transponderów http://www.satclub.pl/wykaz-transponder ... t2374.html.

4.Czułość głowicy jest zaskakująco dobra. Przykładem może być odbiór BBC HD z Astry 2D / 10847 V 22000 / przy małym deszczu

na antenie Laminas 120OFC - w tym czasie Openbox F-500 utracił już sygnał.

5.Na pochwałę zasługuje wskażnik sygnału , dość dobrze wyskalowny , uruchamiany z pilota - z opcjami wyboru satelity i transpondera.

6.Ponad normatywna czułość głowicy ma też swoje uboczne skutki, a mianowicie :

Satelita Sirius 4,8E - górne pasmo tak od 12600 - transpondery SCPC - o dziwo na antenie 1,2m , konweter 0,2dB / TM-1/ , przewód antenowy ok 5m -

brak sygnału na dwóch lub trzech transponderach, inne bardzo niski poziom jakości - 17 - 34% .

Po wpięciu 20 m przewodu lub tLumika - sygnały pojawiają się , na innych transponderach wielkość jakości wzrasta . Jaka przyczyna - ???

To wpięcie tłumika lub pprzewodu skutkuje także spadkiem wielkości jakości sygnału na słabych transponderach np satelity EuroBird 2 25,5E .

gdzie transponder 11010 V 1110 pokazuje jakość 3-7% / ale kanały wczytuje i odbiór stabilny /.

 

Może fachowcy mnie uświadomią w czym problem - bo konwerter nie ma zbyt dużego wzmocnienia . Tego zjawiska niema na takich tunerach jak

Vantage 7100S , Opticum 9500HD , Dr HD F-16 czy SF918 HD lub Opticum HDX403p czy innych .

 

Po wielu testach jestem zdania , że Vitamin HD 5000 ma zadatki bycia tunerm do DX - po poprawieniu Blindscana i SR mniejszych od 1000.

Myślę , że zgłaszane przezemnie poprawki softu do Dystrybutora - Fuerte , oraz Importera SAPRO oraz publikacji na boardach Czeskich

zostaną wprowadzone i urodzi się pierwszy tuner / może nie w 100%/ pod bardziej wymagającego klienta , a nie tylko przeciętnego

oglądacza płatnych pakietów z HotBird czy Astry 19,2 i 23,5 E.

 

W razie zainteresowania opiszę moje sugestie i propozycje dotyczące tego fajnego tunerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez kilka miesięcy kilka lat temu (do lata 2004) "bawiłem się" jeszcze wtedy na "Humaxie CI-5100" (tym którego teraz używają rodzice :D ) i karcie do pc "Sky Star 2" obrotnicą "SG-2100" w odbiór różnych przekazów (szybko się ta zabawa niestety skończyła, bo któregoś dnia obrotnica "zgłupiała" i przestała pamiętać pozycje satelitów...) i z tego okresu wiem, że przełomem byłaby możliwość odbioru na zwykłym "pudełkowym" tunerze przekazów w formacie "4:2:2", chociaż teraz pewnie nadawcy się bardziej "wycwanili" i nawet z taką możliwością odbiór czegoś ciekawego byłby trudny (za "moich czasów" na "Sky Starze" podglądałem dosyły transmisji meczów dla "Canal+" i raz "złapałem" Jacka Laskowskiego na papierosku, w czasie przerwy, kiedy na "Canal+" szły reklamy :D - w ogóle podglądanie dosyłów to fajne doświadczenie, bo można zobaczyć jak zachowują się właśnie dziennikarze kiedy myślą, że nikt ich nie widzi :D ... )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Soft 9940 z 09 07 2010.

Dodano kroki skanowania przy Blindscan - 1,2,3,4,5,7,10,15,20 MHz.

Poprawiono Blindscan - teraz sskanowanie zadanego pasma jest najpierw przy polaryzacji V , a następnie tego samego pasma przy polaryzacji H .

W związku z tymi poprawkami skuteczność Blindscan znacznie poprawiła się i wyeliminowało to wczytywanie błędne transponderów .

Test 10E - krok 1MHz , pasmo 10950 do 11200 MHz - Blindscan znalazł wszystkie transpondery !!!/ porównanie z wykazem Flysat .

 

Nadal potrzebne poprawki Blindscanu:

1. Opcja wyboru polaryzacji - V , H , V+H .

2. Nadal przy transponderach z wysokimi SR Blindscan błędnie wczytuje i zapisuje częstotliwości

np 10707 V 27500 a powinno być 10719 V 27500 .

 

Nadal czekam na poprawkę odbioru transponderów z SR<1000 i wyświetlanie w CHInfo - FEC .

 

Tuner coraz bardziej nabiera cech tunera pod DX i zaczyna cieszyć jego użytkowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś długo brak aktualizacji softu . Ostatni z 29072010 soft 9942 sporo błędów / przy dodawaniu satelity , kasowaniu transponderów - totalne

zawieszenie tunera / . 42 dni bez aktualizacji to długo . Czyżby to rezultat pojawienia się Vitamin z ID 7390 - Dystrybutor ABCOM SK ?

Dotychczas tunery te rozprowadzał SAPRO CZ - ID 7330 .

No tak jakieś tam nieporozumienia , a klient przez to traci i denerwuje się co się dzieje ?

Edytora jak nie było tak nie ma - ostatnia wersja stb_Edytor - totalna porażka , ani zgrać , ani wgrać , ani otworzyć listy ???

Oj niedobrze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po 46 dniach pojawił się soft VITAMIN_0x7330_APPL_V00009945_M7330_(20100915)_test .

Poprawiono zaledwie te błędy , które popełniono w sofcie 9942, a mianowicie :

- TOTALNE zawieszanie się tunera przy dodaniu satelity oraz wykasowaniu wszystkich transponderów z dowolnego satelity .

A przepraszam dodano funkcję Formatowanie USB / pendrive/ - w zasadzie może jej nie być , bo lepiej formatować pena na kompie .

 

Z zestawu poprawek które przesyłam regularnie do Dystrybutora , zamieszczam na Openbox Forum oraz czasem wysyłam do SAPRO CZ nie

ruszono NIC !!!

 

Mr.Orbita - Hollex też sprzedaje te tunery - a może pomoże Pan we wdrażaniu poprawek , szkoda ,żeby taki dobry HW się zmarnował , bo niedługo rok i braknie supportu i z tunera będzie gustowny ZEGAREK .

Pozdrawiam

 

PS. No to do następnego nic nie wnoszącego softu .

A działającego edytora list jak nie było tak nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli mam być szczery to wstrzymaj się z kupnem tego tunera . Bo co dyskutować o poprawnym odbiorze programów kodowanych skoro tuner totalnie zawiesza się na programach FTA i to na HOTBIRD . Mam nadzieję , że odpowiednie działania spowodują poprawę funkcjonowania tego tunera i poważne

podejście także do polskiego klienta , a nie tylko czeskiego czy słowackiego któremu zależy głównie na sharingu .

 

Przez 2,5 miesiąca poprawiono zaledwie niektóre błędy popełnione wtórnie , zrobiono kilka błędów powtórnie dodano opcję formatowania dysku oraz

klienta [beep] . To trochę za mało , żeby wogóle mówić o jakimkolwiek supporcie tego tunera , zwłaszcza tym oficjalnym czyli podejściu producenta

Firmy I-WINIX , producenta cenionych odbiorników OPENBOX serii X-8xx , F-5xx i innych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego za szybką odpowiedź

 

Tak właśnie miałem jechać do sklepu po ten tuner,ale coś mi nie dało spokoju. Z informacji w sklepie mówiono mi,że tuner jest bardzo dobrze dopracowany na Polskie platformy cyfrę plus oraz polsat działa znakomicie bardzo dobrze tuner pracuje na obu modułach albo karta C+ w czytniku to jest info uzyskane w sklepie.Wstrzymuję się chwilowo zakupem tego tunera pod względem jego zawieszania i nie stabilnej pracy itp.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za szczerą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem szczerze zgodnie z faktycznym stanem softu , mam nadzieje , że wkrótce nie tylko ja będę mógł polecić z czystym sumieniem ten tuner

, bo jest godny uwagi , ale soft pozostawia jeszcze wiele do życzenia .

O postępach w poprawie softu informuję i będę informował na Forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Przyznam ciekawy teścik na to wychodzi,że tuner ma dobrą głowice.W piątek otrzymam ten tuner zobaczę jak to cacko wypadnie.Będę testował go pod kątem szybkości oraz praca na modułach cam C+ CP itp.i jego stabilność pracy (ogółem).Otrzymam go tylko na dwa dni wiem,że krótko,ale zobaczę jaki wyjdzie winik w testach.Tuner otrzymam od znajomego kupił go dwa tygodnie temu on poprostu nie może sobie z nim poradzić i prosił mnie o sprawdzenie tego show box vitamin hd 500.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobre wieści . Jest działaący bardzo przyzwoicie STB-EDYTOR .

http://openboxforum.cz/viewtopic.php?f=134&t=8335

Można nim wsztstko robić z tunerem po RS 232 , dopisywać satelity kasować , przesuwać na liście .

Oby tak dalej .

Jeden tylko mały błąd - w edycji transpondera przy DVB-S2 jest niekompletny wykaz FEC , brak na liście FEC=3/5 , 4/5 i 8/9 , usunąć należy

FEC=7/8 .

 

EDIT . Satelity ułożyć przed skanowaniem , ponieważ z listy robi się śmietnik . Satelity pięknie się ułoży , ale programy dziwnie trafiają do innych satelit niż były uprzednio .

 

@atusat - z czym problemy - tuner całkowicie rozpracowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...