Skocz do zawartości

podłączenie TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w temacie zakupiłem TNK HD.

Chciałem podłaczyc do TV FUNAI LT7-M19WB. Telewizor ten ma 2 wejścia HDMI. podłaczylem kabel HDMI i pisze odbieranie danych i za chwile brak sygnału. Na kablu SCART idzie normalnie ale wydaje mi sie ze nie jest to HD. Wydaje mi sie poniewaz nie do konca jestem pewny róznicy miedzy zwykłym odbiorem a HD. NIe wiem czy cos zle podłaczone czy ustawione. Prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha wiesz ja nie mam TNK HD ale jak kupowałem kino domowe i podłączałem pod kabel HDMI to też mi nie działało dokładnie nie pamiętam ale w TV powinno być out i in spróbuj raz w jednym i drugim... skoro w dekoderze jest jedno wejście to albo wina kabla albo źle podłączone.... A na pilocie nie masz jakiegoś guzika HDMI ? lub w menu? bo ja musiałem zmienić na złącze HDMI. Ale niech się wypowiedzą Ci co mają tnk hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten brak sygnału to na hdmi czy scarcie? jeśli widzisz coś na hdmi to jest wszystko OK, jeśli nic to jest błąd HDCP, występuje problem z handshakiem w połączeniu TV - dekoder, skoro to nie uszkodzony kabel to znaczy że trzeba zaktualizować orpogramowanie w telewizorze, miałem to samo z Panasonikiem Vierą i kinem domowym Onkyo, scart działała HDMI nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Scart jest wszystko ok a HDMI brak sygnału, telewizor jest dobrej marki i chyba HDCP powinno byc aktywne, a oprogramowanie w TV to juz nie wiem jak zrobic

 

Dziwna sprawa ze nie dziala. Telewizor jest co najwyzej ready HD z tego co patrzylem w parametry. Jesli twierdzisz ze funai to dobra marka coz masz takie prawo gustach sie nie dyskutuje ja sie bym z tym nie zgodzil. Poszukaj w menu byc moze masz nieaktywne gniazda hdmi i dlatego nic nie widac. Moze w dekoderze masz ustawiona rozdzielczosc scart a telewizor nie potrafi przy takiej pokazac nic. Przy podlaczonym kablu HDMI na pilocie wciskaj gwiazdke az do skutku moze pojawi sie obraz gdy bedzie zmienial rozdzielczosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu tv nie znalazłem nic o wyjsciach HDMI, nie ma nigdzie właczenia albo wyłaczenia tych portów. a w dekoderze HDMI jest właczone zawsze? w menu Złącze HDMi jest tylko jakie rozdzielczości obsługuje nie ma nic o jakiejs konfiguracji itp. nie wiem juz sam gdzie mam patrzyc. wydaje mi sie ze tv powinien obsługiwać bez problemu ten dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa gdybyś miał telewizor LG czy Samsunga ( ja mam ) to bym Ci coś podpowiedział a TV tej firmy której masz to na oczy nie widziałem... więc musisz postudiować menu i instrukcje ewentualnie zajdź do sklepu gdzie kupowałeś TNK HD że nie możesz podłączyć jak normalny typ to Ci pomorze . Jak ja kupowałęm TNK SD to mi aktywował parte przedawca i poustawiał . Ale może to wina kabla HDMI jeśli masz np kino domowe z wejściem HDMI to podłącz je i zobacz czy działa a jak nie to niech Ci w sklepie wymieni lub sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simon231, to wina panasonika, pisałem że miałem te same problemy, na HDMI działało mi tylko 576i wszystko wyżej czarny ekran, w trybie 1080i dekoder włącza sygnał składnikowy po scarcie, więć nie będzie obrazu a tylko sam dźwięk, z tego też powodu nie używam dekodera TnK :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś również coś o aktualizacji telewizora. Czy coś takiego w ogóle istnieje?

Wątpię... bo niby jak ?? . Dla tego właśnie nigdy nie kupie telewizora takich firm bo później kłopoty najlepiej kupić coś LG lub Samsunga ( co jak co ale TV robią dobre mam już 3 ci . pierwszy się zepsuł ale był już stary drugi sprzedałem bo kupiłem LCD ) serwis autoryzowany w każdym mieście większym . To macie koledzy lipę.... może zmieńcie te kable hdmi na lepsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz problem z HDCP i nic z tym nie zrobisz to wina telewizora ja mialem ten problem z panasonikiem plazma i dekoderem cyfry dopiero gdy cyfra zmienila oprogramowanie problem ustapil masz troche starszy TV i nie ogladniesz nic przez HDMI zreszta latwo to sprawdzic na innym telewizorze jedyne co mozesz zrobic to kupic w Hollexie tzw inteligentny kabel HDMI jest drozszy niz normalny ale powinien sobie poradzic z problemem HDCP powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z serwisem tv, być może mają możliwość zmiany firmware w tym modelu przez złącze serwisowe (niektóre modele tv pozwalają samemu przez usb za pomocą pendrive wgrać soft ściągnięty ze strony producenta) tylko zorientuj się wcześniej ile taka "impreza" będzie kosztować i czy poprawka usunie problem z HDCP bo może się okazać że niepotrzebnie ciągnąłeś tv do serwisu i lepiej i taniej będzie zrobić tak jak napisał wyżej @fiatbrava czyli odpowiedni kabel, taki może być http://www.hollex.pl/akcesoria-hd/kable-hdmi/1577-inteligentny-kabel-1-8m-ihdmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasoniki mają albo złącze Ethernet (rzadko) albo złącze kart SD (częściej) po znalezieniu odpowiedniego nowego firmwaru zaktualizuje automatycznie oprogramowanie. Powiem szczerze że z nowymi Vierami z Czech jest bardzo dużo problemów w zakresie obsługi HDMI, potwierdzono że nie działają poprawnie ze sprzętem (trzymajcie się) Pace, Denon, Onkyo, Technics, EzyBox, Humax, Xbox360 (!!!), Loewe, Medion i VIA. Mam starego LCD Viera HD Ready z Polski i wszystko działa super. Z plazmą Viera GW10 porażka na całej lini.

 

Powiem w skrócie, zachciało się producentom sprzętu kodowanego sygnału a jak zwykle cierpi klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...