Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie obecnie wyboru nie ma:) Dla przeciętnego oglądacza jest ok, chyba że trafi się z partii "zawieszającej się".

Wady są, ale największy feler każdego dekodera od CPT to pilot. Ja po zakupie tego sprzetu od razu kupiłbym na allegro pilot od Sagemcoma za ok 30zł (też działa a jakość bez porównania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrick :beer: masz rację, akurat HD5000 nie jest powodem do jakiegokolwiek sporu, a nawet głębszej dyskusji ;)

dziabolek7 zgadzam się z Tobą, że decydując się na CP w zasadzie nie mamy wyboru, bo jeden sprzęt "lepszy" od drugiego (zresztą o C+ możemy powiedzieć to samo). Za HD5000 nie trzeba jednak płacić haraczu co miesiąc i wydaje się trochę bardziej stabilny. W porównaniu do takiego Sagemcoma Cyfry+ na pewno jest lepszy i to w prawie każdym aspekcie. Nie chodzi mi o to, żeby bronić go w jakikolwiek sposób, ani rozwodzić się nad jego "jakością". Trochę sprzętu od naszych nadawców przewinęło mi się już przez ręce i HD5000 wypada na ich tle średnio. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy się tu rozwodzicie nad tym dekoderem.. prosty bez bajerów, ale działający bardzo poprawnie, a obraz jak dla mnie bardzo dobry (mam plazme). Może z LCD gorzej współpracuje nie wiem.

Co do EPG to tłumaczenie że ma za mało pamięci można wsadzić między książki. Co ma piernik do wiatraka? Gdyby miał za mało pamięci to pobierałby program np. na 2-3 dni do przodu i koniec, a ja mam program na 7 dni do przodu na prawie wszystkich kanałach poza nielicznymi wyjątkami, np.: Polsat HD, FoxLife HD, AXN HD. Zawsze te same programy. Do miesiąca temu miałem EPG dla wszystkich kanałów bez wyjątku, problem jest od ok. miesiąca.

Po odłączeniu od pradu EPG jest uzupełniane dla tych programów, ale po paru dniach już nie pobiera nowych danych dla tych programów.

Wydaje mi się że gdyby problem leżał w pamięci to napisaliby upgrade ktory umożliwiałby np. "zasilenie" pamięci PenDrivem wciśniętym w USB. Skoro jest USB to pewno dałoby się je wykorzystać.

 

Przyznaję Wam jedno.. pilot to totalna żenada, działa tylko "na wprost", ale nie przejmuję się tym bo i tak go nie używam... mam logitecha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co to jest za złom ten HD 5000 to głowa mała. Miesiąc temu musiałem go wymienić bo pojawił się błąd 01. Teraz z kolei po włączeniu do sieci przedni panel nie reaguje, nic na nim się nie wyświetla, zasilacz działa, dioda zielona świeci. Tak więc sprzęt do wymiany.

Znowu będzie czekanie aż z łaski swojej uruchomią w ciągu dwóch dni sygnał, ostatni raz tyle czekałem.

 

Jak sobie pomyślę że czeka mnie 29 miesięcy z tym złomem i latanie co miesiąc do wymiany, to niedobrze mi się robi. Ciekawe czy jest jakaś furtka do wycofania się z umowy w związku z ciągłymi usterkami sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie poproś pracownika APS aby wykonał telefon do CP po około godzinie- dwóch, w celu wysłania uprawnień na wymieniony dekoder. Musi to zrobić konsultant, ponieważ po zatwierdzeniu operacji w systemie nie są wysyłane uprawnienia automatycznie. Ty wracasz do domu i podłączasz dekoder i właczasz go na kanał Dla Abonentów. Za każdym razem ruszały mi dekodery w przeciągu 3-6 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję Wam jedno.. pilot to totalna żenada, działa tylko "na wprost", ale nie przejmuję się tym bo i tak go nie używam... mam logitecha ;)

 

mowisz masz logitecha i problem z pilotem znika? czyli to wina za slabej diody w pilocie a nie odbiornika IR w dekoderze?

 

PS

podaj model tego logitecha...

 

//Edit:

jakie inne piloty polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vivanco UR 2400, działa spoko, ale z kątu też nie łapie. Także to raczej wina odbiornika IR w dekoderze HD 5000.

Dla jasności mam też dekoder mini, który ma praktycznie ten sam pilot i dekoder łapie jak celuje dosłownie byle gdzie, nawet w przeciwnym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapitalnie działa z nim też pilot Silvercrest 10in1 z Lidla za 30zł, kąty i reakcja dekodera bardzo dobra, oczywiście ze względu na wciśniętą diodę IR kąty są mniejsze niż w niektórych innych dekoderach

 

piloty Vivanco UR2400, UR2600 i Logitech Harmony to jednak wyższa półka i lepsza ergonomia ale cena po sklepach od 60zł za sztukę, moim zdaniem jednak jeśli ktoś nie ma pod ręką Lidla czy czegoś to warto kupić Vivanco z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tak dwa razy w miesiącu robię " bierz pod pachę i do wymiany" Za trzecim razem wczoraj dostałem Echostara hds-400E. Nie wiecie może co to za wynalazek?

 

Jak zwykle mi jeszcze nie aktywowali mimo ponagleń APS i moich. W ciągu miesiąca wymiana dwóch dekoderów i cztery dni przerwy w odbiorze programów. Ciekawe co na to warunki umowy, czy zostały złamane?

Jak wymieniałem dekoder obok ustawiła się kolejka z innymi polsatowskimi złomami do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Echostarze jest inny wątek. Co do braku uprawnień przysługuje Ci zwrot kwoty abonamentu za dni w których nie korzystałeś z dekodera czyli 4*opłata abonamentowa/30, możliwe że zamiast zwrotu zostanie obniżona kwota najbliższego abonamentu. Chociaż mi kiedyś zwrot pojawił się jako wolne środki na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat ma czas na ponowną aktywację po wymianie do 48h.

Po wymianie w APS i zatwierdzeniu operacji w systemie przez pracownika APS nie są wysyłane uprawnienia na nową kartę. Pracownik APSu lub klient po około godzinie od zatwierdzenia operacji w systemie powinien w tej sytuacji wykonać telefon do TCOK w celu nadania uprawnień na nowa kartę. Dekoder najepiej przywrócić do ustawień fabrycznych i pozostawić włączony na kanale Dla Abonentów. Rusza taki dekoder w ciągu kilku godzin. Wielokrotnie praktykowane przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem: jak ostatni chciałem ręcznie wyszukać Nick Jr. to było napisane błąd podczas instalacji, więc przeszukałem satelitę automatycznie. Dziś chciałem wyszukać kanały z tp. 12 322 i to samo teraz muszę wyszukiwać automatycznie, bo wcześniej przywracałem ustawienia fabryczne. Może wiecie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda że dekoder ten nie jest przystosowany do pełnienia funkcji PVR , analogicznie do 2850st z oferty n. Gdyby tak było mocno bym rozważał wzięcie umowy na mini HD z możliwością swobodnego wskakiwania na Familijny HD ... eh , nigdy nigdzie nie będzie idealnego rozwiązania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...