Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórym bardzo zależy na zagłuszeniu pozytywnego wizerunku tego dekodera.

Cóż być może jest problem z oglądaniem innych pozycji orbitalnych, ale należy pamiętać że Cyfrowy Polsat nadaje na 13E, a ten dekoder nie jest jakimś mega kombajnem, tylko przeciętnym, ale sprawnym i mojej opinii dość udanym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam CSB, za to nie mam TV6 - pisze że nie ma go w moim abonamencie (Familijny + HD)

Miło że dodali TVN HD, szkoda że nie ma TVP1 HD

 

Co do jakości, bo ktoś tu pytał to wg mnie jest bardzo dobra jakość po HDMI, mam na 10m kablu i jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałem na myśli inny dekoder...

 

Ja mam Samsunga DSB-S305G. Bardzo dobry sprzęt, tylko że SD. Do własnej listy mogę dodać i usunąć każdy kanał, a następnie dowolnie je poustawiać. I nawet nie wyobrażam sobie zamiany na jakikolwiek dekoder HD, który miałby w tej kwesti jakieś ograniczenia. Narzucona lista kanałów CP to tak jakby dla każdego wybrać taki sam kolor, fason, rozmiar ubrania. Nikt nie będzie w pełni zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. to mój pierwszy post.

 

Przedłużyłem umowę z Polsatem na 29 miesięcy, dostałem dekoder HD 5000.

Problem polega na tym że za każdym razem kiedy dekoder jest wyłączany z sieci pojawia się " błąd karty numer 01"

Muszę wyjąć i włożyć kartę i wszystko jest okey.

Mam rozumieć że ten sprzęt cały czas musi pozostawać włączony. To znaczy nie można go wprowadzać w stan uśpienia, tu ten sam problem, ( 2 sekundy trzymając przycisk power) ani wyjmować z sieci, bo czeka nas grzebanie z kartą? Albo u mnie jest coś nie tak?

 

Ile Wat zużywa ten sprzęt kiedy na przednim panelu świeci zegar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey dostałem późno tuner i byłem trochę zmęczony, chodziło mi o tryb uspienia. A co z tym błędem karty 01? Czy cały czas muszę go trzymać w stanie włączenia lub uśpienia żeby nie było problemów z z błędem 01?

 

Jaka jest moc w trybie uśpienia? Bo chyba nie 24 Waty, w instrukcji nie precyzują tego wyraźnie, dla nich tryb uśpienia i włączenia to to samo. A jak mam trzymać cały czas dekoder na uśpieniu przy 24 watach to ja dziękuje za ten interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne

Zasilanie

Napięcie wejściowe adaptera (zewnętrzny zasilacz).....................................................230 V AC maks. 0,6 A

Napięcie wejściowe zasilania dekodera .............................................................................12 V DC maks. 2 A

Pobór mocy dekodera w trybie włączenia lub uśpienia (łącznie z LNB) ......................................maks. 24 W

Pobór mocy dekodera w trybie czuwania ......................................................................................maks. 2 W

 

Czytałeś tą samą instrukcję obsługi co my wszyscy? Masz ją w pudełku przecież i zawsze na końcu są parametry techniczne. ;)

 

O Błędzie 01 napisałem post powyżej.

 

PS. Tryb czuwania masz wtedy, kiedy na wyświetlaczu dekodera widzisz aktualną godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że dekoder bierze do 24 wat kiedy na panelu świeci zegar, to znaczy kiedy go się nie używa. To normalna paranoja, mój ledowy telewizor bierze 45 wat i to wtedy kiedy jest włączony.

Jestem ciekaw jakby włączyć ten dekoder pod watomierz w trybie z zegarem, ile by pokazał.

Bo instrukcja jest nieprecyzyjna i wrzuca tryb czuwania i włączenia do jednego wora, nie widzicie tego, ślepi jesteście czy jak?

Czy dekoder który przekazuje sygnał do tv bierze tyle samo kiedy go nieprzekazuje, wiadomo że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz tryb uśpienia z trybem czuwania. Kiedy świeci zegar to jest to tryb czuwania o czym Ci juz napisałem wczesniej. Kiedy świeci zegar Twój dekoder pobiera do 2W. DO dlatego, że nie wiemy ile pobiera prądu Twój konwerter.

Źle piszesz.

 

Tryb czuwania masz wtedy gdy na dekoderze tylko dioda się świeci... a przechodzisz do trybu czuwania trzymając przycisk wyłączenia... pojawia się wtedy komunikat proszący o potwierdzenie przejścia w stan czuwania.

 

Jak jest wyświetlana godzina na zegarze to dekoder ten pobiera normalnie dane z satelity, wie wysyła tylko sygnału na TV.

 

 

I pobór mocy w trybie czuwania nie wynosi 2W.... zmierzcie sami ile :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam instrukcje bo [beep]a mnie już bierze z tym trybem czuwania i uśpienia.

Piszą jak byk w instrukcji:

 

"wejście do trybu czuwania ( zmniejszony pobór mocy)" Żeby to zrobić trzeba nacisnąć przycisk włączania dekodera przez 2 sekundy. Wtedy zegarek gaśnie i to jest oszczędny tryb kiedy dekoder czerpie maksymalnie 2 W

 

Natomiast w trybie uśpienia na panelu przednim świeci się zegar i w tym oto trybie pobór energii wynosi do 24 W !!!!!!!

 

Dlatego właśnie zadałem ważne pytanie: jaki jest pobór mocy w trybie UŚPIENIA ( zegar na przednim panelu) i nie mieszajcie.

Instrukcja podaje ogólnik w stylu do 24 W, to jest nieprecyzyjne, bo jeśli np. czerpie on wtedy z 20 W ( a jest ciepły w tym trybie, nie wiem na co idzie wtedy energia) to policzcie sobie ile wam wypali kilowatów na miesiąc przy założeniu że będzie cały czas pod prądem. Rachunek nie jest skomplikowany i gdzie tu energooszczędność?

 

To samo miałem w poprzednim Samsungu HD, gdzie w trybie uśpienia grzał się jak diabli i dlatego zawsze go wyłączałem z prądu. Bo skoro się grzeje to znaczy rozprasza moc którą czerpie z gniazdka, takie są prawa fizyki. A na co on ją czerpie kiedy nie jest używany to ja nie wiem i dlatego się pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...