Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HD5000 nie ma szczególnych wymagań co do średnicy ale instalacja musi być porządnie wykonana inaczej z nienacka wyrzuca brak sygnału albo zwarcie LNB

 

CSA,

 

Mógłbyś rozwinąć troszkę co znaczy porządnie wykonana instalacja, w moim przypadku jakość odbieranego obrazu jest bardzo dobra (kanały HD również), a mimo to dekoder przy włączaniu po dłuższej przerwie prawie za każdym razem się zawiesza - komunikat brak sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dalej mam problem z odbiorem kanalow TVP 1, Animal Planet i jeszcze paru innych ( brak sygnału, sprawdz ustawienia anteny lub konfiguracje dekodera). Problem w tym, ze dzis troche czasu spedzilem na nastawianiu konwentera i teraz mam moc i jakosc sygnalu na okolo 80-85%, a ww. kanalow dalej brak. Co robic? dodam jeszcze, ze jak kupilem ten dekoder to wszystko bylo ok. Dopiero po kilku tygodniach przestalo dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawioną przezroczystość, przez to nie widać liter na ekranie, poza tym co to za EPG jakieś strasznie liche, w Cyfrze wybierałem sobie FILM i mi wyskakiwało co cały dzień leci na wszystkich kanałach, wybierałem SPORT to mi pokazało co leci na cały dzień a tu jakieś to mało wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych tunerów nigdy nie będzie lepszej wersji , nikt nie będzie się pocił z dodaniem lepszego oprogramowania dla tunera dedykowanego dla platformy CP .

Macie przykłady z innymi tunerami z CP , które są już kilka lat i mają oprogramowanie dostosowane tylko do podstawowych opcji , aby było coś widać .

Nie ma co się łudzić , taki stan pozostanie na wieczność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z CP prawie 8 lat i znam już na wylot ich obietnice . Miałem w obrocie wszystkie tunery , jakie tylko były w CP i wiem jakie były projekty i obiecanki jeżeli chodzi o nowe softy , które miały usprawnić tunery i dostosować je do normalnego funkcjonowania i żadne z tych obietnic nie zostały wprowadzone . Dany tuner popracował 2/3 lata i CP wprowadzał następny tuner ( jeszcze gorszy i okrojony o podstawowe funkcje - edycja list ulubionych , jedno gniazdo euro-scart , brak wyjścia YPbPr (Compocent) , brak możliwości zmiany układu kolorów w OSD itd. , itp. ) , a do poprzedniego już nie wracał i po wprowadzeniu kosmetycznych softów ( takich aby tuner jako tako odbierał ) abonenci cieszyli się z tego co mają . Tylko nieliczna grupa starych abonentów powie Ci jak tunery zostały okrojone z dodatków , masz prosty przykład : poczytaj instrukcję obsługi takich tunerów jak EchoStar 717 ( bez A , bo już 717A jest okrojony ) Samsung 370G i porównaj z HD 5000 . Zobaczysz wtedy co brakuje tunerowi HD 5000 , a co ma Samsung 370G lun Echostar 717 .

I wspomnisz moje słowa , że taki stan będzie do czasu wprowadzenia jakiegoś nowego tunera , a Ty ze swoim złomem będziesz się męczył do końca umowy , gdyż bez podpisania nowego cyrografu , tego tunera na inny nie wymienisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz zakupić drugi konwerter oraz tzw. uchwyt na zez, jeszcze będzie potrzeba przełącznik diseqC. Całość cię wyniesie ok. 50 zł. W menu dekodera musisz ustawić sterownie diseqC i przypisać dla Hotbirda DiseqC 1 lub A a dla Astra 1 DiseqC 2 lub b (nie wiem jak to jest w HD5000). Tak w skrócie a internecie znajdziesz jak to zmontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram wypowiedź mirko1801. HD 5000 to najgorszy dekoder CP. Miałem go przez tydzień i cieszę się, że w umowie miałem możliwość jego zwrotu. W porównaniu z innymi dekoderami menu HD 5000 jest tragiczne a zastosowane niby usprawnienia do bani. W menu jest pełno nielogicznych posunięć i osoby które miały wcześniej inny dekoder mogą mieć problemy. Klawisze pilota mają inne funkcje.Kolory menu tragiczne przypominające robotników na drogach. Daje po oczach. Dokąd nie poprawią oprogramowania i menu będę odradzał wszystkim branie tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz zakupić drugi konwerter oraz tzw. uchwyt na zez, jeszcze będzie potrzeba przełącznik diseqC. Całość cię wyniesie ok. 50 zł. W menu dekodera musisz ustawić sterownie diseqC i przypisać dla Hotbirda DiseqC 1 lub A a dla Astra 1 DiseqC 2 lub b (nie wiem jak to jest w HD5000). Tak w skrócie a internecie znajdziesz jak to zmontować.

 

Dziękuje za odpowiedz natomiast chodzi mi o dokładniejszą instrukcję, gdzie dokładnie w menu mam ustawić te sterowania i jak to zrobić aby na jednej liście mieć kanały z obydwu satelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drobny problem, którego wcześniej na echosiu dsb 717 nie miałem. W DVB-T również auto zoomuje.

Chodzi o to, że z tym dekoderem nie działa mi funkcja auto zoom w TV (pomocna gdy kanał nadaje z pasami dookoła)

Niby można ręcznie na pilocie sobie zmieniać, ale potem trzeba znów zmienić, żeby obraz w 4:3 nie był ucinany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak narzekacie na ten dekoder? Mam go i działa OK.

Kolorystyka menu to kwestia gustu, jednym podoba sie kolor niebieski, innym czeroweny, a jeszcze innym np. żółty.

 

Dla mnie lepszy to były tylko taki który potrafiłby np. przypomnieć o wybranym programie zaznaczonym przeze mnie w EPG - to chyba tylko dekoder z HDD potrafi, a przecież każdy bez HDD mógłby bynajmniej przypominać np. na 30 min. wcześniej

Niestety CP ma chorą politykę i dekoder z HDD można wziąźć tylko do bogatszej oferty w której jest g... więcej przydatnych programów.

Gdyby dało się segregować kanały wg tematyki to byłaby bajka...

 

lolek37.. ja mam podwójny dekoder z dwoma wyjściami na kabel (miałem w planie dekoder z HDD po to drugi kabel), kosztował ok. 110 zł. Z jednym wyjściem na kabel jest tańszy. Montujesz go od normalnego uchwytu do anteny. W menu ustawiasz że chcesz odbierać z 2 satelit - wybierasz z listy na jakie satelity tj. ASTRA, HOT-BIRD i po temacie.

Dajesz skanuj programy i na liście masz ponad 2000 kanałów.. większość to śmieci. Nie wiem czy jest sens w ogóle bawić się w drugiego satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mam od stycznia i nie mam na co narzekać. Ma kilka niedoróbek są one do zaakceptowania tj.

-brak obsługi napisów,

-niemożność przesuwania kanałów na liście ulubionych,

-kolorystyka menu,

-słaba czułość na pilota.

-niezbyt wygodny pilot (zamieniłem sobie na uniwersalny.)

 

Zalety:

-ładny design i małe gabaryty

-bezawaryjność (no może raz mi się zawiesił w ciągu 2 miesięcy)

-listy ulubionych (8)

-wyświetlacz kanału (godziny - jeśli jest wyłączony)

-w przyszłości jest szansa na nagrywanie audycji na urządzeniu podłączonym do portu USB [PVR]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-w przyszłości jest szansa na nagrywanie audycji na urządzeniu podłączonym do portu USB [PVR]

 

starajmy się raczej nie obiecywać od tego są inni ;) tej opcji nie ma tak samo jak ethernet, niby są gniazda ale znając techników CPT pewnie szybko z tym nic nie zrobić

 

do minusów

- brak telegazety

- pilot jest bezsensowny, połowa klawiszy na nim nie dział i nie można wymienić go na inny z CPT (mini, sagemcom) bo będzie to samo, dobrze że są Vivanco U2600 i Logitechy Harmony

- menu nie jest pod HD tylko SD, piksele z czcionki wprost rysują szybę telewizora, poza tym jest pomarańczowe, co razem tworzy harmonię nieczytleności

- wyświetlacz w czasie oglądania kanałow pokazuje numer kanału i nie można zmienić tego na godzinę, ukłon w stronę wszystkich którzy nie wiedzą co akurat oglądają (pewnie Polsat, bo idzie reklama już 20 minut) i pokazanie wała wszystkim którzy nie wiedzą która jest godzina

- lista ulubionych uświadania jak bardzo lubimy kanał dla abonentów, jest na każdej liście w czterech odmianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...