Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety muszę zmienić zdanie na temat tego dekodera. Na początku myślałem, że jest dobry bo sprawował się dobrze, jednak dzisiaj tak mnie zdenerwował, że najchętniej wyrzuciłbym go za okno. Otóż chciałem dzisiaj ustawić sobie od początku listę ulubionych, więc przywróciłem ustawienia fabryczne i zacząłem wyszukiwać kanały, wszystko szło dobrze dopóki dwa razy się nie zawiesił i musiałem wszystko robić od nowa.

 

Ale to jeszcze nic, (nie wiem czy wiecie ale niedawno platforma Sky Italia zmieniła na swoich transponderach Symbol Rate z 27500 na 29900) wyszukałem takiej kanały jak Real Time, Real Time+1, cielo, Inside i jak już wszystko ustawiłem to chciałem zapisać listę na dekoderze, więc wyłączyłem z pilota, a po chwili z prądu (zawsze tak robiłem i wszystko ładnie się zapisywało). Przeraziłem się jak włączyłem dekoder bo wszystko znikło i pokazał się ekran pierwszego uruchomienia. Zanim doszedłem o co chodzi jeszcze 3 razy tak mi się zrobiło - myślałem, że wybuchnę z nerwów!

 

Z wcześniejszych obserwacji zauważyłem jeszcze, że np. na transponderze 12322 jak chce go przeskanować ręcznie to wyskakuje błąd wyszukiwania, natomiast jak wyszukuje automatycznie wszystkie kanały to skanuje normalnie ten transponder i zapisuje kanały. Nie wiem czemu tak jest!

 

Szczerze odradzam kupowanie tego sprzętu, a jak już go brać to tylko z braku innych możliwości!

 

PS. Proszę o potwierdzenie czy u innych też tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak już wszystko ustawiłem to chciałem zapisać listę na dekoderze, więc wyłączyłem z pilota, a po chwili z prądu (zawsze tak robiłem i wszystko ładnie się zapisywało). Przeraziłem się jak włączyłem dekoder bo wszystko znikło i pokazał się ekran pierwszego uruchomienia.

 

Czy instrukcja obsługi w taki sposób opisuje zapisywanie odnalezionych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddalem HD-5000 do CP.Tez niechcil odbierac kanalu J Cannal sport 12015 H na wgrywaniu recznym na wyszukiwaniu automatycznym wgrywal.Gry zadzwoilem do CP i przedstawilem problem dostalem .Odpowiedzieli ze mam zle ustawiona antene.Natej antenie i na tym ustawieniu Samsung h-370 odbieral na sterowanu recznym i automatycznym.Poprostu HD-5000 maja zla glowice i przez to jest do wyrzucenia.Taksamo jest z dekoderem F-300 tez nie wyrzuszuka J cannal sport 12015 H.Derkoder HD-5000 i jest do wyrzucenia. JA swoj oddalem do CP i mam spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teddy

Dekoder HD-5000 jest szajsem , to fakt , ale z tego co czytam to Ty nie umiesz wgrywać ręcznie kanałów . Jednego nie rozumiem , skoro tuner wgrał Ci automatycznie kanał i masz go w tunerze , to po co Ci wgrywać go jeszcze raz ręcznie ? . Ok. to Twoja sprawa . Problem z dodaniem ręcznym kanału jest taki , że jeżeli masz już dodany transponder 12015 H z automatu to ponowne ( ręczne ) dodanie tego samego transpondera jest niemożliwe .

Aby dodać ponownie ( ręcznie ) kanały z transpondera 12015 H do tunera to zamiast wpisać 12015 H - wpisujesz 12017 H lub 12013 H , a pozostałe parametry wpisujesz takie same . W ten sposób tuner ma niby dwa inne transpondery zakodowane , ale tak na prawdę to są te same transpondery i mają te same kanały . Podobnie można robić z każdym transponderem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dekoderze HD-5000 przy wgrywaniu recznie (12015 H) wyskakuje blad wyszukiwania.

A wgrywam reczie zeby wgrac tylko ten kanal a nie wszystko co jest pod ta czestotliwosca a nie co jest na calej satelicie

Sprawdz sam i sie przekonasz.Wpisanie 12013 lub 12017 nic nie daje.Tez pisze blad wyszukiwania.

A samsung H-370 wszystko szuka recznie i cala satelite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirko 1801 ma rację,bo czytając te wszystkie posty można odnieść wrażenie,że niektórzy chcą ponownie wprowadzać to co już mają,wychodząc z założenia,że jak zrobią coś sami /ręcznie/,to to będzie napewno lepiej "chodzić",a nie zawsze tak jest,a potem swoją wściekłość przenoszą na dekoder.To prawda,że HD5000 to nie jest hit stulecia,czy nawet 10 lecia,ale nie jest aż tak zły.Ja mam go 6 miechów i oprócz kilku zawieszek nie mam z nim jak dotychczas żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na celowe zachowanie. Ale nie można mieć do nikogo pretensji, ponieważ sprzęt jest operatora i do tego dedykowany do odbioru konkretnej platformy satelitarnej i operator ma prawo ingerencji w możliwość odbioru kanałów niekodowanych przez jego sprzęt. Sprawdź wyszukiwanie kanałów kanałów u konkurencji na ich sprzęcie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.Hause

Soft mam zaktualizowany, więc liczę na kolejną łatkę może coś poprawią.

 

@swojadroga

Nie wiem jak jest w instrukcji z zapisywaniem kanałów ale gdy wyłączałem listwe zasilającą bez wyłączenia dekodera z pilota to ustawione kanały uciekały. Zazwyczaj na noc wyłączam listwe aby TV i inne urządzenia nie potrzebnie nie pobierały prądu.

Chciałbym zaznaczyć, że tylko raz wyłączam dekoder z pilota jak chce zapisać nowo dodane kanały, później już od razu listwe. Wiem, że to chyba nie jest prawidłowe ale jak bym miał wszystko wyłączać to zajęłoby to za dużo czasu.

 

@Teddy

U mnie także na transponderze 12015 H przy ręcznym wyszukiwaniu wyskakuje błąd. Tak jak ty chciałem wyszukać tylko te kanały które mnie interesują, a nie wszystkie jakie są na satelicie ale z tego wychodzi, że inaczej nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy dedeykowany dekoder platformy wyszukuje jakies kanaly fta to jest tak naprawde tylko dodatek, Dekoder jest przeznaczony do odbioru danej platformy, jak sie komus nie podoba to jest sporo tunerow niezaleznych na rynku i taki gdyby nie wyszukiwal kanalow fta to faktycznie skandal ale nie dedykowany dekoder platformy. Co by nie pisac o tym dekoderze to swoje zadanie do jakiego zostal przeznaczony spelnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picken - proponuję zatem zerknąć do instrukcji obsługi i po poprawnym obsługiwaniu nie będzie gubił listy kanałów. ;)

 

@Teddy - odpowiem przewrotnie nieco. Operator komórkowy też jest podły i każe mi kupować u siebie telefon z simlockiem i z softem przygotowanym tylko pod jego usługi. ;) Zerknij jak wygląda lista kanałów na nboxie (na Astrze np. nie wyszukuje TVP Historia, TV Polonia, TVP Info które są FTA) czy dekoderach Cyfry+ (i to nawet tych na własność sprzedawanych klientom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga

W instrukcji jest tylko napisane, że: "Zapisanie  listy  odbywa  się  automatycznie  przy  wyjściu  z  listy  kanałów." Jeśli myślisz, że tak nie robiłem to nie pozwolę się obrażać bo idiotą nie jestem. A czasami jak dodałem jakiś kanał i wyłączyłem dekoder z prądu to kanał po włączeniu znikał, więc jeśli znalazłeś w instrukcji coś lepszego o zapisywaniu listy to proszę o cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy dedeykowany dekoder platformy wyszukuje jakies kanaly fta to jest tak naprawde tylko dodatek, Dekoder jest przeznaczony do odbioru danej platformy, jak sie komus nie podoba to jest sporo tunerow niezaleznych na rynku i taki gdyby nie wyszukiwal kanalow fta to faktycznie skandal ale nie dedykowany dekoder platformy. Co by nie pisac o tym dekoderze to swoje zadanie do jakiego zostal przeznaczony spelnia.

 

I takie właśnie podejście jak Twoje i innych podobnych do Ciebie abonentów skutkuje tym , że operatorzy platform cyfrowych ( wszystkich platform ) olewają swoich abonentów i udostępniają im sprzęt o minimalnych możliwościach technicznych . Tunery te mają odbierać ,, jedyne słuszne ,, kanały i nic więcej nie oferować .

Jeżeli abonent płaci za oglądany pakiet kanałów i dodatkowo płaci dzierżawę za wynajem tunera , który ( tuner ) służy li tylko do tego , to coś tu jest nie tak . Czyli płacimy dwa razy za oglądane kanały bo oprócz oglądania opłaconego pakietu płacimy jeszcze dodatkowo za tuner i nic więcej nie mamy , żadnych innych korzyści .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jeśli komuś, nie zależy na nagrywaniu programów, własnej liście kanałów i telegazecie przez HDMI bezpośrednio z pilota dekodera to tak. Jest stabilniejszy i szybszy od Sagema. Obraz również ma lepszej jakości ( kolory są na nim w miarę wyraźne, ostre, z dobrym nasyceniem barw w porównaniu do pastelowego, delikatnego nasycenia kolorów w Sagemie). Jeśli spojrzeć na dekodery HDMI bez możliwości nagrywania w innych platformach, plasuje się po środku: za pierwszym na liście Nboxem, a przed ostatnim Sagemcomem Cyfry+. Wiadomo szału nie ma, ale co kolega mógł wybrać z "bogatej" oferty CP. Oprócz tych dwóch wymienionych przeze mnie wcześniej mają jeszcze w ofercie F300- najgorszy ze wszystkich oferowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak przelaczam programy to czasami wylacza sie fonia i nie ma na zadnym kanale dopiero wylaczenie dekodera na kilka sekund pomaga i fonia juz jest.

Czy to wina dekodera czyli niewiem np do wymiany czy jakies ustawienia sa zeby sie tak nie dzialo , moze mial ktos podobne problemy i je rozwiazal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy można przeczytać, że da się utworzyć nową listę kanałów i dodać do niej kanał z poza listy CP. Tylko czy może powiedzieć ktos jak to zrobic? W instrukcji nie ma nic konstruktywnego...

 

P.s. chciałbym to zrobić ponieważ Eurosport2 w każdy weekend nie działa. Wszystkie kanały odbiera oprócz Eurosportów. Wyczytałem że można go ustawić z lekko różniącym się parametrem SID

Częstotliwość: 11.240 V

Rate: 27500

Video PID: 5110

Audio PID: 5220

PCR PID: 5110

SID: 13864

jednak nie wiem zupełnie jak to zrobić.

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...