Skocz do zawartości

2xSagem SD+konwerter Twin=problem :(


Rav-X
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku piszę ten temat w dziale Cyfry+, bo cały sprzęt pochodzi od nich.

 

Do rzeczy. Sprawa wygląda tak, że pod konwerter Twin firmy Sharp (nie pamiętam dokładnego modelu) mam podłączone dwa takie same dekodery Sagem SD (jest to zestaw do Multiroomu), i gdy są podłączone obydwa dekodery do anteny występuje na nich zakłócenie typu buczenie i zniekształcanie obrazu. Z początku myślałem że to wina jednego z kabli który miał już z około 10 lat (drugi jest nowy), więc go wymieniłem na nowy, ale defekt pozostawał. Kombinowałem jeszcze w ten sposób że podłączałem dekodery na przemian, przełączałem kable przy konwerterze i cały czas ten problem. Wszystko dobrze działa jak jeden dekoder jest podłączony do swojego przewodu, a drugi odłączony, i na odwrót. Nie licząc że wykluczyłem przewody, zostaje winny konwerter, ale też odkryłem pewien fenomen, bo gdy obydwa dekodery są podłączone do swoich przewodów które schodzą się do konwertera Twin, i przy jednym odłączę kabel EURO (SCART), to drugi zaczyna działać normalnie, i to samo się dzieje na odwrót. Oczywiście patrzyłem na innych 3 kablach EURO, ale jest to samo.

 

Moje pytania są takie, co ma EURO do instalacji antenowej z TWIN'em? I co z tym można zrobić aby było dobrze?

 

Telewizory to LCD LG 37", a drugi CRT BEKO 21".

 

Bardzo proszę o pomoc, bo ciężko się ogląda tak TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekplacek no moglem napisać w jednym z tych co podałeś tematach, lub nawet w jakimś dziale sprzętowym, bo mój problem by pasował po trochu do każdego, więc wolałem wybrać wyjście uniwersalne i napisać swój temat.

 

A co do twojej porady, czy myśli, tyle to też się domyśliłem że coś tu jest nie tak z wyjściem SCART, ale co to dziadostwo ma do tego że psuje mi obraz na obydwóch dekoderach? Z kablami SCART też kombinowałem, a po odłączeniu jednego z dekoderów działają prawidłowo.

 

Wziąłem od znajomego dekoder Strong 6880, też od Cyfry i podłączyłem pod moją instalację, z jednym z Sagemów, i też jest to samo zakłócenie.

 

Podsumowując sytuację jest tak:

- konwerter wydaje się być sprawny bo na obydwóch wyjściach jest praktycznie maksymalny zasięg i jakość, i są wszystkie kanały,

- dekodery podłączone pojedynczo do anteny i EURO działają prawidłowo jak powinny, więc tu wydaje się że złącza SCART są sprawne, ale gdy są podłączone razem występuje zakłócenie obrazu (falowanie, przebijające się przez obraz linie) i dźwięku (dosyć głośne buczenie w głośnikach),

- jeśli obydwa dekodery są podłączone do anteny osobno swoimi przewodami, a w jednym z nich odłączę przewód SCART na drugim poprawia się obraz, i tak samo dzieje się z drugim dekoderem.

 

Nie mogę tego pojąć, nie jestem zawodowym monterem, ale instalację potrafię założyć w miarę dobrze. Nie rozumiem co połączenie SCART ma do połączenia z konwerterem? Jak by był uszkodzony przewód czy gniazdo od EURO to obraz powinien psuć się na jednym telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś płynie sobie prąd wyrównawczy. Coś masz na różnych potencjałach. Możesz sprawdzić podłączając wszystko na długim przedłużaczu z jednego gniazdka. Możesz też spróbować obrócić wtyczki w gniazdkach (serio, dla zasilaczy może to mieć znaczenie).

To są cztery urządzenia (chyba że ów multiroom to splitter kablowy, to pięć) i sporo kabli - różne cuda mogą się dziać.

Jakbyś dalej do niczego nie doszedł to polecam forum elektroda - tam siedzi sporo wiedzących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ETkarczy, wielkie dzięki ci za konkretną odpowiedź, bo już myślałem że to forum jest dla dzieciaków które potrafią odpowiadać na proste zagadnienia.

 

Co do mojego problemu, multiroom to typowe moduły od Cyfry, nie spliter. Ogólnie w pełni jeszcze go nie rozwiązałem, ale posunołem się o krok, a mianowicie, coś jest nie tak ze starszym telewizorem CRT BEKO 21", bo oprócz dekodera mam podpiętą do niego analogową kablówkę pod zwykłe wyjście antenowe, i po odłączeniu jej od telewizora, obydwa dekodery dzialają jak powinny. Widocznie telewizor dastaje lub wytwarza jakieś nieprawidłowe napięcie i psuje całą instalację. No cuż będzie trzeba zrezygnować z kablówki (chodzi głównie o Polsat) na tym jednym telewizorze. Nie jest to w pełni sprawne rozwiązanie bo powinno wszystko działać jak należy, no ale cóż można na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tym telewizorze nie masz zapisanych wszystkich programów (np.kablówka ma 60 kanałów a w tv możesz zapisać 100) to weź na kanał który nie jest zapisany i jest na nim śnieg.Miałem podobny przypadek kablówka a z dekodera canal+.Na canal + były duże przebicia z kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...