Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

A wie ktoś czy ten dysk jak został podłączony do dekodera to od razu został sformatowany i przez dekoder jakoś zaprogramowany. I moje pytanie jest e: Czy potem jak np nagram pare filmow na ten dysk i go odepne od dekodera i podepne do kompa bo np z kompa chce sobie cos przechowac na pewien czas [ na czas nie podlaczania go ponownie do dekodera] to czy te dane bede mogl spokojnie z kompa na ten dysk zgrac [ skopiowac i potem np zgrac z tego dysku zewnetrznego do kumpla skopiowac ?] Czy ten dysk w ogole po sformatowaniu przez dekoder bedzie wykryty przez kompa ? i czy moge zgrac pliki z mojego kompa na niego teraz a potem skopiowac je do kolegi bez utraty tych filmow ktore nagralem dzieki dekoderowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem tak jak ty napisałeś i nic się nie stało. Antena z zasilaczem działa prawidłowo podłączona do dekodera.

 

U mnie też działa OK .

 

Jestem ciekaw jakie macie anteny naziemne , ja na siatkowej odbieram ale jak patrzę a jakość sygnału to strasznie kiepska . Do nadajnika mam 30 km. Warto by może kupić coś lepszego . Teraz są jakieś cyfrowe ??? W co warto zainwestować bo i Polsat HD się zalogował na naziemnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie i do siatkowych anten są wzmacniacze do cyfrowej TV wkłada się je do puszki antenowej . Wzmacniają one sygnał naziemny do 24db a koszt 25zł .

Sprzedawca twierdził że warto wymienić bo to inna charakterystyka fal i obraz będzie porównywalny z tym z satelity .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo fale cyfrowe maja przebieg prostokątny a nie sinusoidalny :] tu jest ta sama sytuacja co w telewizj satelitarnej, fale są te same, sprzęt jest ten sam, tylko sposób emisji różny, jeśli sprzedawca doradza siatkową ze wzmacniaczem to lepiej zmień sklep, do odbioru telewizji naziemnej najlepiej wykorzystać anteny kierunkowe ze wzmacniaczem, urządzenia Televes mają zysk do 48dbi, najlepsze siatkowe jakie widziałem miały zysk do 40dBi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka cena . Gwarancja na 12miesięcy . Szkoda kasy . Widzę ich troszkę po dachach .

Ale wolał bym za te pieniądze kupić coś cyfrowego .

 

Myślę ,że kupię tylko wzmacniacz za 15 zł a z antena poczekam do Lipca . Jak puszczą sygnał cyfrowy to i anteny stanieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widnieje stara informacja bo jak widać rzadko kiedy aktualizują tą stronę.

A co do tych wzmacniaczy to rzeczywiście co oni na wypisują to się w głowie nie mieści.

Nie można wierzyć w podawane informacje, wszystko to się sprowadza do jak najlepszego zareklamowania produktu, a to wpływa na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka cena . Gwarancja na 12miesięcy . Szkoda kasy . Widzę ich troszkę po dachach .

Ale wolał bym za te pieniądze kupić coś cyfrowego .

:lol2: Nie ma anten cyfrowych i analogowych.

 

Myślę ,że kupię tylko wzmacniacz za 15 zł a z antena poczekam do Lipca . Jak puszczą sygnał cyfrowy to i anteny stanieją
Jak wyżej: :lol2:

Co ma piernik do wiatraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca twierdził że warto wymienić bo to inna charakterystyka fal i obraz będzie porównywalny z tym z satelity .

Jeśli instalacja antenowa działa całkowicie poprawnie, wymiana starego wzmacniacza na nowy nie jest konieczna. Chociaż można to zrobić bo koszt takiego wzmacniacza to 10-12 zł. Nie będzie to jednak miało wpływu na jakość obrazu (NTC). Porównywanie go z obrazem z satelity jest bez sensu bo o tym decyduje głębokość kompresji.

Przy zakupie wzmacniacza warto zwrócić uwagę jakie ma napięcie zasilania. Odbiorniki przeważnie wystawiają na wejściu antenowym 5V.

 

bo fale cyfrowe maja przebieg prostokątny a nie sinusoidalny

Czy aby na pewno? To chyba jakiś skrót myślowy (którego nie załapałem), bo o ile wiem tu i tu nośna jest sinusem.

 

:lol2: Nie ma anten cyfrowych i analogowych.

Są. ;) W głowach speców od marketingu. Tak samo jak 40-50 lat temu były anteny do odbioru tv kolorowej i czarno-białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka cena . Gwarancja na 12miesięcy . Szkoda kasy . Widzę ich troszkę po dachach .

Ale wolał bym za te pieniądze kupić coś cyfrowego .

:lol2: Nie ma anten cyfrowych i analogowych.

 

Myślę ,że kupię tylko wzmacniacz za 15 zł a z antena poczekam do Lipca . Jak puszczą sygnał cyfrowy to i anteny stanieją
Jak wyżej: :lol2:

Co ma piernik do wiatraka?

 

Pisząc coś cyfrowego mijałem na myśli antenę bez drutów w formie dysku :idea:

 

Wskaźnik sygnału mam czerwony a jakości wcale . Tylko polsat HD (538mr) daje mi dobry sygnał 100% jakości siła na 70% ( pasek z czerwonego na brązowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli od miejsca w którym zamierzasz odbierać TV do nadajnika jest spora odległość lub jakość sygnału nie jest najlepsza niestety nie będziesz mógł zrezygnować z anteny jak ją nazywasz "bez drutów". Popularnie zwane anteny siatkowe mają duży zysk energetyczny i wraz z antenami kierunkowymi jeszcze długo będą stanowiły najlepszy wybór. Dyski, kółeczka lub inne piłeczki :wink: to najczęściej anteny pokojowe sprawdzające się tylko w najlepszych warunkach. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo fale cyfrowe maja przebieg prostokątny a nie sinusoidalny

Czy aby na pewno? To chyba jakiś skrót myślowy (którego nie załapałem), bo o ile wiem tu i tu nośna jest sinusem.

 

Szkoda że nie zacytowałeś też złośliwego uśmieszku który dałem po tej wypowiedzi :) Nośna jest sinusem i nic tego nie zmieni, to fale elektromagnetyczne a nie optyczne i uzyskanie przebiegu zerojedynkowego jest niemożliwe. Co wciskają czasem niektórzy sprzedawcy. Moim ulubionym hasłem z allegro jest opis rozdzielacza sygnału RTV. Trzymajcie się mocno.

 

Ten kultowy rozdzielacz rozdziela sygnał telewizji cyfrowej oraz analogowej.

 

W Krakowie swego czasu można było odbierać NTC na małej antence na magnesówce w kształcie drucika o długości parenastu centymetrów, na tunerze komputerowym, prawdopodobnie to samo byłoby na zwykłym dekoderz NTC jak np. ten ADB, jak się pojawi sygnał znów, to sprawdzę i na tunerku od TnK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od miejsca w którym zamierzasz odbierać TV do nadajnika jest spora odległość lub jakość sygnału nie jest najlepsza niestety nie będziesz mógł zrezygnować z anteny jak ją nazywasz "bez drutów". Popularnie zwane anteny siatkowe mają duży zysk energetyczny i wraz z antenami kierunkowymi jeszcze długo będą stanowiły najlepszy wybór. Dyski, kółeczka lub inne piłeczki :wink: to najczęściej anteny pokojowe sprawdzające się tylko w najlepszych warunkach. Pzdr.

 

Dzięki pozostanę przy siatce i nowym wzmacniaczu . Do nadajnika mam 30km może , przyszłość coś zmieni . Bo sygnał Polsat HD jest super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zacytowałeś też złośliwego uśmieszku który dałem po tej wypowiedzi :)

To nie było zamierzone działenie z mojej strony. :oops:

 

Czy doszły już kogoś jakieś pogłoski i słuchy odnośnie udanych prób lub prób w ogóle przenoszenia nagrań z 2850ST do komputera? (Mam nadzieję, że pytanie nie wykracza poza regulamin.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...