Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

przez trtrtr » dzisiaj, o 07:38

 

Nic się nie zacznie dziać, poza tym że tuner od tnk hd ma jedno USB to reszta jest tylko kwestią softu a prawie wszystkie "dzisiejsze" odbiornik są w stanie sprostać tym wymaganiom tylko że licencję od NDS dostawca musi sam wykupić więc kompletnie nie ma to żadnego związku a wszystkie platformy mają lub za parę dni będą mieć wszystko to co oferuje TVP więc po co mają się pchać jeszcze w jakieś koszty ?

 

Dobrze napisałeś że wszystko (poza drugim gniazdkiem USB) to sprawa softu.

Tylko problem jest w tym że tunery TnK HD są parowane z kartą i oprogramowanie do nich dostarcza tylko i wyłącznie operator który nigdy nie wypuści

softu spełniającego wymagania specyfikacji na odbiornik COMBO TVP.

W zasadzie wszystkie przykładowe punkty które podałem kłócą się z założeniami funkcjonowania gniazdka USB w tunerach TnK HD.

Pomijając fakt że brak drugiego USB które ma mieć zastosowanie w łączności interaktywnej stwarza duży problem to już nawet

obsługa partycji FAT/NTFS czy przeglądanie plików multimedialnych z dysku USB będzie w ogóle lub w bardzo ograniczonym zakresie

dostępna w tunerach TnK HD które to są raczej nastawione na szyfrowanie danych i dodatkowe usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simon231 a na jaką satelitę masz ustawione? działało to wczesniej? czasem ktoś ustawiając antenę sat-finderem trafi na Astrę a chce oglądać Hotbirda i zastanawia się jakim cudem ma 100% sygnał a jakosć 0%, może konwerter uszkodzony, kupowałeś go z zestawem?

 

lyzak masz rację z Wojna i Pokój i Kino Polska, szczególnie Kino Polska, w kółko to samo

 

Wcześniej wszystko działało, na pewno nie było to ustawienie na astrę, bo oglądałem wcześniej wszystkie kanały bezproblemowo w tym na TVN HD miałem zawsze 100%

Wczoraj rano włączam dekoder i nie działają kanały, po ponownym włączeniu wskaźnik siła 80%, jakość 0%.

Ostatnie oglądanie poniedziałek ok. 22.15(TVN HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa ma się tak.

Dzisiaj był u mnie technik i były próbowane różne kombinacje. Miał on zaawansowany jak to na fachowca przystało sprzęt i antena jest ustawiona dobrze.

Nie pomogła zmiana konwertera. Wziął więc ze sobą dekoder aby sprawdzić na innym zestawie u siebie( w tym okablowaniu) i również nie łapało jakości.

Jak widać jest to usterka dekodera, najprawdopodobniej głowicy sat(dvb-t nie sprawdzałem, jako iż nie ten rejon).

Wykonany przeze mnie telefon do BOK. Jutro dzwonie pod podany przez pana numer i zgłaszam usterkę a dekoder jedzie do serwisu.

 

Szkoda bo już od piątku MŚ RPA, a jakość meczów TVP HD z Pucharu Konfederacji żyleta..Cóż może faza pucharowa będzie warta tego opóźnienia z dekoderem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś się nie chce przeglądać całej specyfikacji to tutaj podam bardzo ciekawy fragment z którego już widać że dekoder TnK HD nie sprosta wymaganiom TVP.

Sugerujesz, że dedykowany odbiornik TNK HD nie będzie odbierał programów z trzeciego multipleksu? Będzie odbierał. A że odbiornik jest bez loga TVP to w niczym nie przeszkadza. Odbiornik ma spełniać wymogi określone przez UKE i logo TVP nie jest do tego potrzebne.

Weź przestań, to co wyprawiasz już dawno stało się żałosne.

Oferta bardzo fajna, zwłaszcza że pakiet dodatkowy HD mogę sobie w każdej chwili dokupić tylko w te miesiące, w których będę chciał korzystać.

Pamiętaj tylko, że pakiet Premium jest aktywny jeszcze przez 30 dni od momentu deaktywacji (chyba, że nie ma wystarczającej kwoty pieniędzy na koncie - wtedy krócej niż 30 dni). Tak więc aby włączyć pakiet Premium na miesiąc musisz go deaktywować zaraz po aktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi w ustawie - 27 lipca 2002 roku?

Domyślam się, że chodzi o ustawę konsumencką. Każdy zakupiony produkt (dekoder, buty, wibrator) możesz reklamować przez 2 lata od momentu zakupu jeśli stwierdzisz, że nie działa prawidłowo. Masz maksymalnie 2 tygodnie od momentu, kiedy stwierdziłeś, że coś nie działa. Jeśli pojawiła się usterka to piszesz do sprzedawcy pismo. Sprzedawca ma 14 dni by się do niego odnieść. Jeśli ją przyjmie to ok, jeśli nie to sąd konsumencki bo tylko sąd jest w stanie do czegokolwiek sprzedawcę przymusić. To jest roszczenie wobec sprzedawcy.

Gwarancja jest to coś dodatkowego co ze swojej dobrej woli daje producent. Nawet jeśli po roku skończy nam się gwarancja to nadal przez rok możemy korzystać z reklamacji. Nawet jeśli obowiązuje jeszcze gwarancja to też możemy korzystać z reklamacji bo to dwa roszczenia, które nam przysługują i to konsument decyduje z którego chce korzystać.

 

Termin 2 lat ulega skróceniu do trzech dni jeśli towar, który nabyliśmy jest produktem szybko psującym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to że powinien wymienić dekoder na sprawny a karta powinna zostać (bo jest kupowana oddzielnie), ciekawe jak pójdzie w tym przypadku, w przypadku starego TnK nie bylo problemu, przychodziłeś z dekoderem, dostawałeś nowy, w ogóle Opticumy to były dwa bez pudełka tylko czekały na klienta któremu coś nie działało, przychodził, nawet nie miał czasu się wyżalić i wychodził ze sprawnym dekoderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do dekoderów ADB jest jakieś alternatywne oprogramowanie?

Tzn. czy jak TNK HD mi się znudzi i nie będę miał karty, to żeby nagrywać FTA i NTC na niekodowany dysk (oni stosują chyba OSMOSYS SDK java virtual file system i to kodują dodatkowo)

Czy tunery ADB do kablówek, również mają tylko kodowane nagrywanie?

i-CAN Easy HD 2851T - HD Terrestrial receiver - bez opcji PVR kosztuje £129.

Ile ITI dopłaca do TNK HD? (mniej niż 100 funtów, a jest dodatkowo SAT i PVR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety raczej fatalną, wygląda na to, że ITI podpisało jakiś cyrograf, że nie będzie umożliwiało odbiór swojej oferty na innych dekoderach (HD i nagrywanie).

A przecież oferta programowa jest konkurencyjna (np. za 20zł miesięcznie nie ma lepszej oferty od TNK HD), ale to parowanie i możliwość wykorzystania tylko tunerów ADB? Kompletny strzał w stopę. Myślałem, że spółka Cyfrowy Dom aby obejść te zapisy, ale TNK HD z logo n.

Jestem ciekawy ile zostało do spłaty za te tunery, może jak spłacą długi to wtedy uwolnią ofertę na inne dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bardzo kibicuje TNK HD gdyż tak naprawdę ile człowiek ogląda kanałów... kilka... góra kilkanaście... taka jest prawda. Oferta podstawowa plus HD to jest super pomysł. Co do dekodera nie jest zły... ale w moim przypadku szkoda ze nie czarny :( Cena na allegro to już 364 zł... minus 3 miesiące gratis (-120) to wychodzi 244 zł. To nie jest zła cena szczególnie ze technologicznie ADB przerasta konkurencje o głowę jak nie dwie :) Wierze w rozwój... a jak by faktycznie dołączyli do tego multiroom... HIT nad HIT'ami by był :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...