Skocz do zawartości
  • 0

He@d HD1100 FTA problem !!!


cizora
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Na początku z problemem moim zwróciłem się do admina Mr. Orbita na PW i za bardzo szybką odpowiedź mu bardzo dziękuję.

Nie zdążyliśmy jeszcze rozwiązać problemu i dlatego po jego prośbie zakładam wątek na forum.

Problem jest następujący za pamiętnych czasów wpisywałem różne kody do tego dekodera obraz miałem oczywiście z HotBirda

Od niedawna przeszedłem na odbiór z Astry z tym że najbardziej zależy mi na tych polskich programach (tv polonia, kultura , historia, trwam,tvp3 ) i tu pojawia się problem a mianowicie

Po ustawieniu czaszy otrzymałem 99% jakości i siły ale tylko na 4 programach poza tv trwam tam siła jest tylko 99% a jakość 0%

Po mimo tego, że sygnał i jakość w tamtych była 99 procentowa pojawiał się komunikat serwis niedostępny, a z tego co wiem są do ogólnie dostępne programy.A co z tą trwam bo też zależy mi żeby była odbierana.

 

Otrzymałem następującą odpowiedź:

 

Przypuszczalnie, jeśli masz sygnał tylko na kilku częstotliwościach, to trafiłeś nie w tą pozycję satelitarną, co trzeba - czasami na innych satelitach są transpondery o identycznych częstotliwościach. Najlepiej wybierz jedną z częstotliwości na których masz sygnał i zrób wyszukiwanie ręcznie (żeby tylko ją przeszukało). Podaj mi jakie masz nazwy kanałów po wyszukaniu i po tym może coś się uda dojść...

 

Te 4 oprócz Trwam miały sygnał i jakość po 99% Trwam tylko sygnał miał 99% jakość 0%

Chciałem zaznaczyć że są to wyniki jeszcze przed wyszukiwaniem tzn skanowaniem ręcznym na częstotliwości na jakiej miałem sygnał.

Nie podchodziłem do tego skanowania z przyczyn pogodowych. Jutro postaram się to zrobić.

 

Jeżeli macie jakieś pomysły lub rozwiązania bardzo chętnie każdą przyjmę

 

POZDRO FOR ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przed chwilą napisałem jeszcze drugą odpowiedź na PW - dam tu, bo lepiej, żeby wątki techniczne były prowadzone na otwartej przestrzeni - mogą pomóc innym :)

 

A czy na tych pozostałych kanałach masz normalnie obraz i dźwięk? Bo może sprawa jest o wiele bardziej prozaiczna - masz złą częstotliwość na sam Trwam? Albo masz w ogóle stare częstotliwości i musisz wyszukać sobie kanały od nowa?

 

W tej chwili wszystkie interesujące Ciebie kanały są w jednym miejscu - na częstotliwości:

10.773 GHz

polaryzacja: H (pozioma)

SR: 22000

FEC: 5/6

 

(ale od 14 maja będzie zmiana - docelowo po 14 maja będziesz musiał sobie znaleźć kanału z: 10.862 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 7/8 - teraz nie będziesz mieć tam sygnału, ale docelowo od 14 maja będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz tak myślę że faktycznie przeglądając inne stronki wystąpiła częstotliwość 10.773 a ja wyszukując te programy i patrząc opcjach widzę że na na Trwam jest 10.832 a na pozostałych 4 jest 10.862. Przy takich częstotliwościach jakie podaje na tych 4 kanałach jest siła i jakość 99% natomiast komunikat jaki wyskakuje to serwis niedostępny.

Może faktycznie po zmianie częstotliwości na 10.773 wszystko wróci do normy ?

A czy te FEC to oznacza ten transponder ?

A co z tym 14 maja będę musiał na nowo zmieniać f na 10.862 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to wygląda na to, że faktycznie masz nieaktualne częstotliwości. He@d pokazuje na obydwu brak sygnału, bo jest tam teraz co innego, w DVB-S2. He@d 1100 "nie czyta" DVB-S2, więc nie widzi sygnału. Wyszukaj póki co kanały z 10,773 GHz, pol. H jak podałem wyżej, a te co są teraz pokasuj, żeby się nie mieszały. Nowe dodadzą Ci się na końcu listy.

 

FEC to wartość korekcji błędów - jeśli tego nie masz, to nie ustawiasz w ogóle, a jeśli masz tam do wyboru Auto, to też możesz wybrać Auto.

 

Po 14 maja kanały pojawią się na 10.862, ale i tak (raczej) nie będą działać te stare (no najwyżej jak się PID-y akurat pokryją, ale nie pamiętam jakie były kiedyś), więc tak czy siak póki co wyszukaj 10.773H, a jakby pewnego dnia nagle przestały działać, to oznacza, że musisz znowu wyszukać kanały, ale tym razem z:

 

10.862 GHz

polaryzacja: H (pozioma)

SR: 22000

FEC: 7/8

 

(lub możesz sam z własnej inicjatywy wyszukać sobie po 14 maja kanały z nowego miejsca i będziesz przygotowany ;) ale dopiero po 14 maja - teraz nie będziesz mieć tam sygnału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Usunąłem te programy jak radziłeś.

Ustawiłem sygnał i jakość na 99%

Wszedłem w ręczne wyszukiwanie programów wpisałem podane wartości.

Jaki efekt ?

 

DZIAŁA :brawo:

 

Bardzo dziękuje za pomoc i pomocne rady.

 

Jestem tylko ciekaw czy 14 maja będę musiał na nowo ustawiać ale wtedy to już mały pryszcz :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, 14 maja nie (poza tym już jest 14 maja, a póki co TVP jeszcze nie dokonała żadnych zmian) - na pewno przez jakiś czas kanały będą nadawane też po staremu. Jedynie miej na uwadze, że w przyszłości może potrzebna będzie zmiana. Póki co oglądaj bez "stresacji" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...