Skocz do zawartości
  • 0

Strumień Transportowy DVB-S/S2


hytry
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Jest to mój pierwszy post na forum, i niestety zaczynam od prośby.

 

Dokładniej w ramach pracy magisterskiej potrzebuje zbadać strumień transportowy DVB-S oraz DVB-S2 (cały zawierający wszystkie programy z danego transpondera). Sam jednak nie mam dostępu do odbiornika satelitarnego podłączanego do komputera który pozwoliłby mi na zgranie takowego strumienia. Z tąd moja prośba czy ktoś mógłby mi udostępnić takowe 2 strumienie (S i S2) najlepiej aby także były z programów kodowanych (ze względu na obecność tablicy CAT), ale nie muszą być. Mogą trwać nawet 30s - 1min, nie muszą być długie. Jeśli ktoś jest z Wrocławia mogę się odwdzięczyć stawiając piwo ;) lub jeśli z poza to sie dogadamy.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może ktoś podać nazwę programu, który umożliwia zapis całego strumienia?

 

PS. Temat mnie zainteresował. Chętnie przeczytałbym tą pracę jeśli byłaby taka możliwość. Mogę zaoferować w zamian nagranie strumienia DVB-S (niestety bez S2), ale nie wiem czym go nagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie w DVB Dream jest taki dodatek, ale nie wiem, czy zgrywa on w 100% czysty strumień, czy coś tam nie miesza. Wcześniej miałem dostęp do urządzeń Dektec'a, ale teraz już nie mam - tam dało się uzyskać prawidłowy TS. Mogę coś w wolnej chwili zrzucić z karty DVB przez DVB Dream i najwyżej sobie zobaczysz, czy Ci pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo chętnie się podzielę wynikami, choć uprzedzam że nie będzie w tym żadnej rewolucji. Programy do zgrywania sam chciałem zaproponować DVB Dream, ewentualnie z takich nietrudno dostępnych to jeszcze DVB Viewer (ale nie ma tej opcji wersja Technisat edition, czyli dodawana do odbiorników tej firmy). Innym rozwiązaniem jest jeszcze DVBsam, jednak może on nie współpracować z odbiornikami satelitarnymi. Więc jeśli możecie @Mr.Orbita i HarrisonBer, udostępnić mi kilka strumieni to jestem bardzo wdzięczny. Na uczelni niestety mamy braki w sprzęcie do satki, wszystko DVB-T, C,H, a niedlugo nawet T2 ale mimo starań nie udało się załatwić sprzętu do DVB-S, nawet głupiego odbiorniczka na usb nie chcą zakupić. Co do strumieni to dodam, że analizował je będę za pomocą oprogramowania Tektronixa z serii AD950, i w ramach porównania wyników Elecard Stream Analyzer (ale zobaczymy jak demo będzie sie dało obsługiwać).

 

P.S. temat mojej pracy to: "Stanowisko do pomiarów jakości transmisji w systemach telewizji satelitarnej DVB-S/S2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie, jesteś wielki jest i S i S2, więc mam już podstawę. A teraz zadam pytanie może z innej beczki, ale też ważne. Czy nie wiecie gdzie można by wypożyczyć (powiedzmy na 2-3 dni) mierniki tv sat, coś w stylu Televesa H45 albo Rovera Master STC, i ile mogło by to kosztować (od razu uprzedzam ze na zakup na uczelni nie ma co liczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...