Skocz do zawartości
  • 0

Brak Tvp1 i paczki HBO w dekoderze mini CP razem z Echo HDR


satpro
 Udostępnij

Pytanie

Koledzy może ktoś z was to przerabiał - więc nie będę musiał wyważać otwartych drzwi :-)

 

Zestaw:

antena 70cm CP, konw. Big Sat Quad 0,2db. Idealnie ustawiona na mierniku. 2 dekodery CP - mini oraz echostar hd z dyskiem tw. Wiadomo - do mini 1 kabel zarobiony ok, dobrej jakości, do echo 2 kable.

 

Jaja:

Wszystko działa po instalacji - sygnał wysoki na każdym transponderze. Po kilku dniach pracy, przy podłączonych dekoderach mini zgłasza brak sygnału (tak, całkowity brak sygnału) ale TYLKO na tvp1 oraz paczce HBO. Oczywiście na echostarze działają wszystkie kanały, w tym HBO i tvp1...

 

Moje działania:

Na razie u klienta sprawdziłem instalację. Jest ok. Po jej rozpięciu, pomierzeniu sygnałów i złożeniu wszystko znów zadziałało idealnie. Działało dokładnie 1 dzień.

 

Podejrzenia:

Może to konwerter quad, nie separuje odpowiednio etc i trzeba go wymienić? Może to jakieś problemy ze współpracą dekodera mini w takich instalacjach (wiem że z nim są jaja o byle co i jest mega czuły na jakiekolwiek rzeczy). Liczę na dodatkowe sugestie i pomysły bo chcę klientowi pomóc

 

CZEKAM NA WASZE PODPOWIEDZI - no i obiecuję dam znać jak dojdę o co chodziło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Po przywiezieniu nowego konwertera zajęło może 5 min., mimo marnego dostępu do anteny. Zgodnie z obietnicą donoszę - oczywiście nawalił, a właściwie od początku szwankował - konwerter. Okazało się bowiem, iż miał zimny/luźny lut na wtykach F na 2 wejściach. Przy odkręcaniu F-ek wykręciłem także 2 wtyki :-P. Trochę mi było głupio, ale zostały mi razem z kablem w ręku....Dodam, że mam co prawda plastikowy kluczyk do F-ek ale zawsze ręcznie, z wyczuciem je dokręcam. Tak więc fabrycznie owe wtyki były już luźne i mogły występować tam jakieś przebicia, iskrzenia, brak kontaktu etc. Po wymianie na model innej marki (Globo bodaj) wszystko działa i nie ma objawów które opisywałem. Myślę, że kolega Orion sprawę podsumował już wystarczająco dobitnie...więc nie będę się powtarzał.

 

Sprostowanie - ten badziewny konwerter to nie był Big Sat lecz jakiś noname. Żle pamiętałem, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...