Skocz do zawartości

Antena i konwerter do n-ki


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie posiadaczy n-ki, którzy mają już doświadczania z odbiorem sygnału, szczególnie, że ostatnio sypnęło - jakiej średnicy czaszę i jaki konwerter zastosować do odbioru n-ki. Czytając negatywne opinie na temat czasz dostarczanych z zestawami postanowiłem liczyć na siebie i samemu zakupić czaszę z konwerterem. A co z zezem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie bede cytowal :twisted:

 

Wydaje mi sie ze temat do zamkniecia bo jest juz multum tych tematow. Jesli chcesz miec pewnosc to 85-90cm antena + dobry konwerter. Z tego co wiem to Box-y dalej nie obsluguja "legalnie" DISECA (ma sie to poprawic w przyszlosc z nowym oprogramowaniem) wiec zez na razie zbedny.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego że niedługo maja dodać Astre do "n-ki" a mam zamiar w najbliższym czasie stać sie jej posiadaczem wiec mam pytanie jaki konwerter powinienem kupić żeby ściągać z Astry i HB???

 

firmy oczywiście GOLDEN INTERSTAR :D

 

jeśli dobrze sie orientuje to piwinien to być MONOBLOCK

 

a jeśli chodzi o niedaleką (a może i daleką :D ) przyszłość to jeśli chiałbym ściągać z AStry i HB i mieć usługę multiroom to wtedy jaki powinny być konwerter???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował monoblocka albo dwóch osobnych konwerterów. Niedawno rozmawialiśmy o "zezach", polecam lekturę: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=746

Odnośnie usługi multiroom to odwiedź ten temat: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=553

Jeszcze nie wiadomo jak to będzie z tą usługą "multiroom", zapewne jednak będzie potrzeba dwóch konwerterów Twin lub Quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowalismy antenke siatkową n-ki i konwerter Alpsa. Potem wszelkie kombinacje róznych popularnych konwerterów i anten. Test będzie w drukowanym SAT Kurierze 6/2006 w grudniu. szczególny problem z jest z odbiorem w MPEG-4, a także ze względu na interferencje z transmisjami z Eutelsata W2 -16E - ta sama częstotliwośc i polaryzacja daje szkołę marnym instalatorom, a przez to opinia o antenach jest fatalna, choć producent dobry. Anten powinna byc min. 80cm i wcale niekoniecznie siatkowa.

 

Wypowiem się tylko tak:

 

" Tak to jest, gdy sie nie słucha fachowców tv-sat, a zestawy sprzedaje w hipermarketach i kioskach z GSM - przez to n-ka zapłaci frycowe na starcie".

 

.....a potem trzeba będzie słuchać fachowców-praktyków z branży tv-sat, a nie gsm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...