Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dalej z tymi kanałami HD nic się nie zmieniło, sprawdzałem antenę (ruszałem w każdą stronę, nawet wg. wykazu na dekoderze podskoczyła siła sygnału 76%->82%). Dekoder podłączyłem do innego telewizora również nic. Nie mam możliwości sprawdzenia na innym dekoderze HD bo takowego nie posiadam. Włączyłem opcję "Ustawienia Fabryczne" lecz ona również nie pomaga, zaktualizowałem listę kanałów. Reaktywowałem uprawnienia. Bez zmian. Co zrobić? Zanosić dekoder do dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od wczoraj właściwie mam dekoder HD, z papierków które podpisałem wyczytałem, że nie będę dostawał już rachunku papierowego tylko będzie to wyświetlane na jakimś kanale w dekoderze i tutaj moje pytanie, na którym kanale?, bo nie było to sprecyzowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś to masz dwa dekodery SAGEMCOM DSI87 HD więc na obecną chwilę żaden dostępny splitter ich nie obsługuje Clone + coś próbował ale chyba nic z tego nie wyszło. Jeśli chcesz oglądać różne kanały na trzech telewizorach niezależnie to pozostaje te dekodery wymienić (np. sprzedać i kupić inne) no i oczywiście dokupić splitter z trzema kartami zasada działania podobna jak MULTIROOM jest to spory wydatek ale się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na tym forum i techniką tv-sat raczej mam niewiele doświadczeń (po za podłaczeniem ze 2 lata temu TNK na działce ;) ) więc proszę o wyrozumiałość jak zadam jakieś głupie pytanie. Ale przejdźmy do konkretów.

 

W czerwcu kończy mi się lojalka z UPC. Nie jestem przekonany aby kontynuować dalej tą współpracę więc zacząłem analizować inne oferty. Na ten moment pod względem tematycznym i cenowym najbardziej pasuje mi Cyfra+. Do czerwca pewnie niuanse z umowami, regulaminami, promocjami i cennikami być może się zmienią więc teraz na poczatek chciałbym się skupić tylko na podstawowych kwestiach technicznych związanych z instalacją.

1. Mieszkam w wiezowcu, okna na wschód. Z tego co widzę niektórzy sąsiedzi mają anteny (w moim pionie jedna) na dość długich (wystających około metra od barierki balkonu) uchwytach. Jest taka strona dishpointer.com na której sobie znalazłem swój blok i wychodzi mi że właśnie na styku (patrząc na krawędź budynku) powinno łapać satelitę. Sąsiad piętro wyżej "złota rączka" ;) ustawiał sam i mu na cyfrowym polsacie przycina. Czy przed podpisaniem umowy, aby ograniczyć ryzyko, da się jakoś profesjonalnie zweryfikować czy istnieje możliwość podłączenia i ustawienia anteny pod cyfrę aby potem nie było problemów i ładnie łapało sygnał? Ile taka ekspertyza może kosztować i jak się ją dokonuje? Ile będzie potem, po podpisaniu umowy kosztować instalacja? Znacie kogoś godnego polecenia w tym zakresie świadczącego usługi w Sopocie/trójmieście ?

2. Jaki zestaw antena + konwerter? Zależy mi na dobrym odbiorze kanałów HD - między innymi brak wszystkich kanałów z paczki C+ w HD zniechęca mnie do UPC. Brać więc ten firmowy zestaw antena 80 + twin za 98 zł czy lepiej złożyć to z innych elementów? Jeśli z innych to jakich? Z racji na mozliwe problemy związane z usytuowaniem budynku dac większą antenę i jakiś wydajniejszy konwerter? Trochę sobie poczytałem to forum i skłaniam się do dekodera Sagemcom - ten Pace jakoś mi nie leży a bawić się z innymi w strojenie układanie list nie chce mi się. Chcę podłączyć i ma działać. Myślę także, że raczej skusze się na multiroom więc raczej będą dwa Sagemcomy. Wystarczy więc konwerter twin i potem w razie potrzeby go wymienić czy lepiej od razu dac konwerter z większa liczbą wyjść?

3. W mieszkaniu mam okablowanie po UPC. Można je wykorzystać do instalacji tv-sat czy ciągnąć nowe kable? dodatkowe złączki na przewodach powodują jakieś istotne zakłucenia, tłumienia itp?

4. Wracając do Sagemcoma i jego wykorzystania jako nagrywarka. Nie wiem czy dobrze rozumiem wpisy na forum ale zakładam, że będę mógł nagrywac program który właśnie oglądam lub zostawiając dekoder w "stendbaju" przy wyłączony TV zaprogramować nagranie jakiegoś kanału pod moją nieobecność? Rozumiem, że na tym dekoderze nie da się jednocześnie oglądac jednego kanału i nagrywać drugiego.

5. I jeszcze sprawa muliroom. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem kolegów na forum ale podpisując umowę drugiego Sagemcoma dostaję za 149 zł? Ten drugi staje sie wtedy moją własnością?

6. Czy można dekoder podłaczyć przewodem HDMI nie do telewizora a do monitora komputerowego?

 

To tak na początek - z góry dziękuję za konstruktywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zamów instalatora C+. Jeśli nie będzie sygnału anulują umowę.

2. 80 powinna wystarczyć. Konwerter twin wystarczy jeśli nie myślisz mieć 3 tv. Wymienić konwerter jak coś to nie problem. ( multiroom to tylko możliwość oglądania na 2 tv, sagemcomy nie dają możliwość rozdziału sygnału na splitterze)

3. Instalacja powinna być ok

4. nie wiem

5. Pierwszy na dzierżawę za darmo a drugi 149 na własność

6. Jeśli monitor ma wejście hdmi to jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ad1. Rozejrzę się, poszukam autoryzowanego punktu i popytam

Ad2. i Ad6. Na razie mam jeden telewizor. Drugi planuję niedługo dokupić do sypialni a w trzecim pokoju mam komputer z monitorem 24 cale. Dlatego sobie pomyślałem, że dobrze byłoby mieć sygnał w każdym z tych pomieszczeń a to oznacza konwerter z większą ilością wyjść. Może to także lepsze rozwiązanie gdyby kiedyś zachciało mi się dokupić kolejny dekoder.

 

Pytanie uzupełniające. Można wykupić więcej niż jeden multiroom do jednej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Pytanie uzupełniające. Można wykupić więcej niż jeden multiroom do jednej umowy?

 

Niestety nie można dostać więcej niż jeden multiroom. Jednak tylko Cyfra, daje możliwość rozbudowania swojej domowej instalacji na wiele dekoderów - chodzi mi tu o Splittery. Na forum masz dział na ten temat - poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowym użytkownikiem zarówno Cyfry +, jak i tv samsung UE32D6500 z modułem AstonCrypt 2.26 . Mam pytanie czy możliwe jest zaimportowanie orginalnej listy kanałów cyfry + (chodzi o kolejność). Gdyż po strojeniu pojawiła się cała masa kanałów zakodowanych, a te odkodowane są rozrzucone po całej liście. Czy wogóle miał ktoś z tu obecnych do czynienia z takim zestawem? jak to się sprawuje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...