Skocz do zawartości

Historia Cyfry+


Rawik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten nowy wątek bo nie widzę,takiego tematu na tym forum.I proszę o nie kasowanie bo to nie jest dubel i dotyczy korzeni Cyfry+.

Wątek jest dla osób które były abonentami Canal+ lub Cyfry+,co sądzicie na temat Canal+ który był swego czasu w ofercie naziemnej.Jak wspominacje ofertę Cyfry + po połączeniu z Wizja TV.Czy była lepsza w zawartości czy gorsza,oczywiście nie chodzi mi o kanały HD.Mamy teraz dużo więcej kanałów,ale czy oferta jakościowo jest lepsza,sami dajcie opinie.Pamiętacie kanał dla wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie N film popsuł wszystko, wchrzanili się Nkowcy ze swoim kanałem i ukradli nam dobre wytwórnie i my tracimy bo trzeba teraz więcej płacic aby oglądać to samo

Kiedyś Canal+ dawał same hity, codziennie super premiera, codziennie wieczorem az chciało sie oglądać TV. Później było coraz gorzej np: film Gladiator na Canal+ (biały, żółty i niebieski) leciał chyba ok. 8 razy na dobę przez kilka tygodni

Powinien się pojawić jeszcze Canal+ Re aby dawać same filmy które już miały swoją premierę jakiś czas temu aby nie zaśmiecać Canal i Canal+ Film

Co do nowych Canal+ to maży mi sie jeszcze Canal+ HD aby nie czekać na premierę HD pawie do północy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze byłem za jedną porządną platformą jak Sky UK w Anglii.A nie trzema jak u nas,ja bym był skłony zapłacić więcej ale za porządną ofertę.Mamy trzy platformy których cena razem jest znacznie większa od Sky UK która ma trzy razy więcej kanałów.Dla ciekawości podam fakt ze jeśli się nie mylę to Anglicy zapłacili za ligę 1,1mld Euro a Cyfra 34mln Euro.Tak ze się dziwie czemu nie powalczyli z TVN o te wytwórnie filmowe.Jak Cyfra wychodzi 30 krotnie mniejsze wydatki na futbol niż Sky UK,a ceny tylko trzy razy mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początków Cyfry+ pamiętam cyrki z wyłączaniem i włączaniem Polsatu, a także filmy nadawane po północy na kanałach dedykowanych F1 (które można było oglądać dzięki jakimś błędom z uprawnieniami) Co do samego C+, jeżeli chodzi o ofertę filmową, to nie ma nawet co porównywać, sportowa cały czas trzyma poziom (brakuje trochę F1 i ligi niemieckiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było tak, że w C+ codziennie leciała super premiera, czy też same hity. Nigdy też nie było tak, że C+ miał wszystkie wytwórnie. C+ na początku miał WB i Sony, po starcie HBO z wiadomych względów wytwórnie te znikneły. Pojawiły się inne m.in Universal, Fox, czy Paramount. Przed stratą Paramountu i Dreamworksu, oferta filmowa była lepsza niż w pierwszych latach istnienia C+, ale teraz jest porównywalna.

Co do Gladiatora, to chyba się komuś coś pomyliło :lol2:

Powtórki i to częste, są jak najbardziej wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te czasy kiedy Cyfra+ łączyła się z Wizja TV to były nie zapomniane chwile jak dla mnie i myślę ,że dla was też

świta mi w głowie ten program na Canal+ KLUB+ który informował na bieżąco o fuzji która nastąpiła dnia 1.Marca.2002r

wtedy leciała ta reklama witamy w Nowej Cyfrze+ największej platformie w Polsce i dwa facety podawały sobie błonie na początku w ofercie były pakiety : Biały 56 Srebrny 86 Złoty 93 Platynowy 119 ja osobiście wybrałem Srebrny Z C+ z powodu awarii systemu wystawiania rachunków każdy abonent dostał fakturę na 119 czyli Platynowy potem jak opisano to w mediach Cyfra+ przepraszała w Lipcu 2003r wprowadzono nowy pakiet Błękitny za 55 a cena Białego spadła do 47

Potem w Marcu 2004r zwiększyłem na Złoty Z C+ i tak do 2009r wymiana SD na HD PVR i dokupienie kanałów HD o to moje przeżycia z CYFRA+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo hollywood kręci rocznie około 720 filmów,no niestety Kanały filmowe podzielone są prawami.I canal+ musi dawać na premierę,to co ma a nie wybiera lepszych filmów.Przydał by się kanał z powtórkami,ale bez mielenia.Jeden dzień Komedie drugi dzień filmy akcji itp.Wiem ktoś powie ze Cinemax miał podobną formułę,ale to jest kanał niszowy odgrzewający kotlety które się nie mieszczą w ofercie HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hollywood kręci się poniżej 300 filmów rocznie.

Jak Ty sobie wyobrażasz kanał filmowy beż "mielenia"? Każdy film musi być powtórzony kilkanaście/kilkadziesiąt razy i to jest dobre. Tak jest na całym świecie i dotyczy to także filmowych kanałów premium.

To nie jest tak, że C+ czy HBO wybierają najtańsze filmy. Emitują wszystkie, do których mają prawa. Pewnych rzeczy się ni przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Moim pierwszym dostawcą kanałów na kartę było Multichoice m.in. z kanałem Film-Net,Potem Canal + zaproponował dekoder na kluczyk orza zaliczenie wpłat na Multichoice,Potem Canal+ cyfrowy,Cyfra+,Teraz Cyfra+ z dekoderem HD.Jakoś tak od początku w tej sieci i nie narzekam.Może jeszcze bkauje mi TVN HD i TVP HD ale ogólnie nie narzekam.Przed każdym wyborem przedłużenia umowy,jestem w kontakcie e-mailowym z Cyfra+ i zawsze uzyskiwałem dogodniejsze warunki.Pozdrawiam,jurek-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Cyfry przed fuzją z Wizją była raczej słaba nie licząc CANAL+. Dopiero po fuzji platforma rozkwitła na dobre, chociaż przez długi czas była niestety droga a podział na pakiety był trochę komiczny (np. osobny pakiet kanałów Discovery, osobny NGC, osobne AXNy i za wszystko dodatkowa opłata). A od jakiegoś czasu, jak już zrobili te pakiety które są teraz, jest to najlepsza platforma w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop poniżej 300 chyba niemożliwe,ale mam informację z 2006 roku.

Ekipy z Bollywood mają potężne budżety. Bollywood pod względem ilości produkcji konkuruje z samym Hollywood. Hindusi produkują blisko tysiąc filmów rocznie (w USA ok. 720). http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 58957.html

 

I jeżeli w 2006 roku produkowali około 720,to chyba ta liczba nie uległa tak ogromnemu spadkowi.Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu do Oscara za najlepszy film były nominowane same niezależne firmy. Wtedy właśnie mówili, że to niespotykane, że wśród ok 200 filmów wyprodukowanych przez Hollywood, żaden nie znalazł uznania w oczach akademii.

Ja mówię o Hollywood, np. Lionsgate jest wytwórnią Kanadyjską i nie jest uważany za wytwórnie z Hollywood. Hollywood to głównie Sony, Disney, Fox, Universal, Paramount, WB, czy MGM.

To, że coś jest napisane w jakimś portalu nie od razu musi oznaczać, że to prawda. Akurat Hindusi kręcą ok dwa razy więcej filmów niż Amerykanie, a z tego niusa tak nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oferta filmowa Cyfry+ uległa pogorszeniu odkąd wyposażyli się w informatyczny program controlling(Controlling System).Tną koszty na potęgę.Liczba reklam rośnie lawinowo. Oferta filmowa zrobiła się skromna a powtórek więcej.Lista programów FTA jest zaniedbana.Ciągle są tam widoczne programy których już się nie nadaje.

Jedynym plusem jest poprawne w 90% nadawanie filmów w wersji z napisami.

Zatykanie dziur piłka nożną przy jej niskim poziomie w Polsce jest przygnębiające.Nawet przyszłe pojedyncze transmisje 3D tego nie uratują.Dobrze ze jest konkurencja platform bo było by jeszcze gorzej.Marze o tv-sat kodowanej ale bez reklam.Ostatnio z powodu żałoby niektóre filmy trwają krócej o 15 minut po zmniejszeniu porcji reklam ale to szybko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Jak dobrze ogarniam XXL czasem emituje filmiki typu Manga dla dorosłych. Kilka razy na coś takiego trafiłem, jednak jak dla mnie to jest ochyda:P Wolę normalne erotyki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Cyfrę+ od 2001 albo 2002 r. z 4 lata, z tym, że w późniejszym okresie same kanały niekodowane. Dekoder Mediaset / Pioneer. Gdy dzisiaj wszedłem na stronę Cyfry+, szczęka mi opadła. Dalej mają ten sam dekoder! Jaki miałem pakiet - nie pamiętam. Na pewno nie miałem C+. Miałem chyba najtańszy albo następny, ale nie jestem pewien. Może cyfryzacja (czyli obowiązek kupna anteny) zachęci mnie do oferty Cyfry+, albo awans ŁKS do Ekstraklasy. Przy okazji mam pytanie - w dekoderze jest miejsce na kartę bankową. O co z tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...