Skocz do zawartości
  • 0

Cyfra+ i N na 1 kablu


konrado
 Udostępnij

Pytanie

posiadam dekoder PACE SD od Cyfra+ i N na jednym kablu. czy można skorzystać z rozgałęziacza tak, aby móc oglądać programy z 1 dekodera, bez konieczności ciągłego przepinania kabli ? na jakie częstotliwości muszę szukać rozgałęziacza ? 40-9500Mhz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podepnę się pod to pytanie, żeby nie śmiecić.

 

Mam chyba podobną sytuację. Posiadam dekoder nBox oraz dekoder Canal +. Mam jeden kabel idący z anteny satelitarnej, co wiąże się z ciągłym przełączaniem go między oboma dekoderami. Z tego co czytam, najbezpieczniej byłoby kupić konwerter Twin, drugi kabel, pociągnąć od anteny do drugiego dekodera i już. Ale czy istnieją jakieś inne metody na ten problem, czy nie ma co zawracać sobie tym głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@maciek_RMS Rozgałęźniki TV/SAT pod warunkiem że włączony jest tylko jeden z dekoderów (np. C+)

a wrazie użycia nBox-a należy wyłączyć deckoder C+ lub kolejność odwrotna.

Dobra rada odpuść sobie z kombinowaniem, ( jeśli masz nBox recoder to kup konwerter Quad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@maciek_RMS Rozgałęźniki TV/SAT pod warunkiem że włączony jest tylko jeden z dekoderów (np. C+)

takie rozwiazanie nie działa w przypadku C+ i N. Wiem, bo sprawdzałem to. O ile N działa, to już C+ nie działa (większość kanałów). Gdybym mógł puścić 2 kabel to bym nie pytał o takie rozwiązanie :evil:

Kup sobie na stronach hollexu przełącznik ręczny MS-100

chciałbym zauważyć, ze mam 1 kabel a 2 dekodery, a nie 2 kable i 1 dekoder. link bezużyteczny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Podepnę się pod to pytanie, żeby nie śmiecić.

 

Mam chyba podobną sytuację. Posiadam dekoder nBox oraz dekoder Canal +. Mam jeden kabel idący z anteny satelitarnej, co wiąże się z ciągłym przełączaniem go między oboma dekoderami. Z tego co czytam, najbezpieczniej byłoby kupić konwerter Twin, drugi kabel, pociągnąć od anteny do drugiego dekodera i już. Ale czy istnieją jakieś inne metody na ten problem, czy nie ma co zawracać sobie tym głowy?

Nie mozna poniewaz tuner N caly czas podaje napiecie i mozesz uszkodzic 2 tuner ( nawet na przelaczniku ( moze zdazyc sie ze nie przelaczy on poprawnie) )

 

rozwiazanie to 2 kabel lub zalozenie na strychu ( nie napisales czy dom czy blok) multiswitch i konwerter twin lub quatro a potem pociagnac kablami do gniazdek i potem z nich do tunera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...