Skocz do zawartości

Co potrzebne jest do cyfry+ na htpc?


maniek.a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym się dowiedzieć co jest potrzebne do htpc aby móc odbierać cyfrę+ w hd? Myślałem o takiej konfiguracji: E3300 lub jakiś inny C2D do 200zł do tego płyta na chipsecie 41 np. Asus P5G41-M LX2 (150zł)(nie itx bo on nie ma pci tylko pci-ex i tuner by nie wszedł) + GB lub 2 ramu (100zł) karta usb z wifi (50zł) + stary dysk 160gb + jakaś tania chińska obudowa z zasilaczem do 200zł + tuner + jeszcze coś do cyfry.

-W ogóle taka zabawa ma sens czy lepiej kupić arivę czy jakieś globo?

-Co trzeba kupić? Dowiedziałem się że potrzebny jest jakiś Skystar HD2(290) + moduł CI do cyfry+ (115), ale to jednak za drogo by wyszło.

-Czy jest możliwość kupna czegoś taniej?

-Czy opłaca bawić się w używki?

-Czy można z tunera nagrywać z opóźnieniem (time shift)?

-Jak wygląda sprawa z softem, jest on darmowy czy płatny? Czy działa pod windowsem czy linuxem?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zasilaczu uważaj - karty DVB są prądożerne i niektóre (Prof na PCI) są wrażliwe na kiepskie zasilanie.

 

- kartę DVB musisz mieć, SkyStar HD2 jest średnim wyborem, ale jest w sumie jednak dość tani - niestety ceny kart DVB i modułów takie są. Możesz kombinować inaczej - przykładowo karta Prof Tuners 7301 + Phoenix na USB, ale wtedy kartę Cyfry+ będziesz musiał pakować do osobnego "wiszącego" na USB czytnika kart, a do tego całość trzeba skonfigurować i to są schodki

- używki? Jak działa - to bierz, tylko jak sprawdzić, czy działa?

- timeshift nie zależy od karty DVB (tunera) - to sprawa programowa. Jak program do obsługi karty to ma, to timeshift jest (większość ma)

- soft - różny - darmowy jest, ale jakościowo bywa z tym różnie, płatny jest na wyższym poziomie, ale... jest płatny. Większość aplikacji jest pod Windows, ale pod Linuksem też spokojnie działa większość kart DVB i ich obsługę często można załatwić za pomocą podstawowego oprogramowania, jak Kaffeine. Gorzej niekiedy ze sterownikami. Pojęcia "źródła" i" kompilacja" nie mogą być Ci obce, bo pod Linuksem utkniesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda że takie tunery zacinają się itp? Wziąłbym S2-3200 albo tego 7301 jakbym miał pewność że wszytko ok będzie działać(bezproblemowo). Czytałem że ludzie którzy mają htpc z tv-sat plują sobie teraz w brodę bo mają tyle z tym problemów itp.. Czy to prawda za na chipsecie g41 nie ma co myśleć o live HD tylko dopiero na 780 od AMD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od tego, że konfiguracja całości nie jest łatwa i jak ktoś myśli, że poskłada całość w jeden kawałek, nie posiadając doświadczenia - tak z kopa kupi części, zainstaluje cokolwiek i HTPC zacznie cudownie śmigać, to się rozczaruje, bo nie poradzi sobie ze skonfigurowaniem całości, żeby to stabilnie działało. Dla takich osób są zwykłe stacjonarne tunery.

 

Karty DVB (tunery do PC) nigdy się nie zacinają (nie licząc sytuacji, że antena jest źle ustawiona lub zbyt mała oraz sytuacji, gdy po prostu produkt jest uszkodzony - się zdarza). Zacina się zwykle komputer, jeśli nie wyrabia z przetwarzaniem obrazu lub po prostu jest źle skonfigurowany (są różne kodeki, mają różne opcje, w samych aplikacjach też można często sporo pozmieniać). Jak brakuje mocy, to po prostu gubi klatki i pojawiają się artefakty.

 

W kwestii chipsetów się nie wypowiadam, bo nie siedzę w tym na bieżąco. Podzespoły mają być umiarkowanie nowe i mocne. Im wydajniejszy komputer się poskłada, tym mniejsze będzie obciążenie na HD.

 

U mnie mam pod maską Gigabyte GA-945PLM-S2 + Intel Core2 Duo E4500 (2,2 GHz) + 1 GB RAM + ATI FireGL V3100. Niekodowany SD obciąża CPU od 3 do 10%, HD dochodzi do 45% i zaczyna się krztusić. Trzeba jednak wziąć poprawkę na kartę graficzną, którą mam tu kiepską. Na drugim PC nie mam teraz możliwości sprawdzenia.

 

PS: Przy kanałach kodowanych obciążenie wzrasta z uwagi na konieczność jednoczesnego dekodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie stary P4 3.0 GHz daje radę (kanały HD w granicach 30% obciążenia), ale musiałem zainwestować w grafikę ze wspomaganiem sprzętowym. Zgadzam się z przedmówcami, że sat na pc to trudne zagadnienie. Trzeba trochę wiedzy i dużo cierpliwości. Temat dla pasjonatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...