Skocz do zawartości

Ariva 100 po wgraniu softu restartuje non stop


robert197648
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis postanowiłem zmienić oprogramowanie wgrałem nowe ze strony producenta lecz nie bardzo mi pasowało (sprzet troche się wieszał) postanowiłem wgrać starsze jakie było na necie znalazłem i 1,04b7 i po wgraniu przez USB tuner robi non stop restart i sie wyłącza nie mam kabla nul by go podpiąć pod kompa czy może mi ktoś poradzić co z tym fantem zrobić bede wdzięczny pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie kabel "null-modem" (2 żenskie wtyczki) i komputer z rs 232. Nic innego nie poradzisz w tej sytuacji. Zdaje się, że producent przewiduje takie sytuacje, gdyż bardzo dokładnie opisuje w programie aktualizacji przez rs232 czynności, które należy wykonać. Polecam poczytać i zastosować się do zaleceń, a napewno sobie poradzisz. Ja kupiłem około tygodnia temu Arivę i miałem podobnie już dwa takie przypadki "u[beep]a" tunera. Reanimacja w opisany sposób jest jedyna i skuteczna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy ten sposób na naprawienie tunera jest całkowicie niezawodny? tzn czy jak oprogramowanie tunera padnie tak że nawet nie zacznie się uruchamiać tuner to czy ten sposób jest wybawieniem z opresji. Pytam się bo jestem całkiem nowy nie chce s[beep]yć a mam ochotę powygrywać różne softy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam po kłopocie zakupiłem kabelek i bez większych problemów udało się wgrać oprogramowanie,co do pytania kolegi Czerstwy74 to mój właśnie taki był że nie chciał się włączyć lecz pod kabelkiem i kilkukrotnym on/off załapał połączenie z komputerem ja osobiście odradzam jeśli sie nie znasz zbyt dobrze na tym,ja mam nauczkę na przyszłość pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U mnie na sofcie 2.08B4 zawieszał się na kanałach HD. Zapodałem soft 1.04B7 i teraz się nie wiesza ale restartuje się co chwile. Wyczytałem żeby wgrać ten soft jeszcze raz po kablu. Tak zrobiłem. Dograłem listę rzekomo pod ten soft. Resety zaczęły się po 10 minutach chociaż nie występują już tak często. Ma ktoś pomysł co zrobić z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerstwy74 Połączenie RS232 jest niezawodne.. nie jest możliwy przypadek, że dekoder sprawny sprzętowo będzie nie do uratowania przez RS232.

CPU dekodera zawiera małą pamięć ROM, w której jest sterownik portu RS232 pozwalający uratować dekoder nawet przy wyzerowanym flashu(i bootloaderze).

Jeżeli nie macie kabla a uwalicie dekoder, spróbujcie odłączyć antenę przed próbą przeprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sofcie 2.08B4 zawieszał się na kanałach HD. Zapodałem soft 1.04B7 i teraz się nie wiesza ale restartuje się co chwile. Wyczytałem żeby wgrać ten soft jeszcze raz po kablu. Tak zrobiłem. Dograłem listę rzekomo pod ten soft. Resety zaczęły się po 10 minutach chociaż nie występują już tak często. Ma ktoś pomysł co zrobić z tym fantem?

Dla pewności zrób ustawienia fabryczny i wykonaj skanowanie jednego satelity.Lista może być z innego softu.To samo dotyczy softu2.08B4.Instalacje nowego softu wymagają więcej staranności szczególnie w zakresie osunięcia rożnych śmieci z pamięci Arivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety fail po całości. Wgrałem jeszcze raz 2.08B4 po kablu, lista z nieba, i dalej to samo. 10 minut i sie zawiesza.

1.04B7 - nie zawiesza sie tylko resetuje.

1.02B9 - nie zawiesza sie tylko resetuje.

Mam dosyć. odsyłam gnoja na serwis, niech się z tym bujają;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...