Skocz do zawartości

Entavio-niemiecka platforma z kodwanych kanalow FTA


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Wiadomo juz oficjalnie jakie kanaly pojawia sie w nowej niemieckiej platformie cyfrowej ENTAVIO, tworzonej we wspolpracy z SES-Astra:

 

DAS VIERTE

DSF

KABEL1

MTV NIEMCY

N24

N-TV

NICK TV

PARAMOUNT COMEDY (EX VIVA PLUS)

PRO7

RTL2

RTL SHOP

RTL TELEVISION

SAT.1

SUPER RTL

TRAUMPARTNER TV

VIVA TV

VOX

 

Kanaly, ktore moga wejsc do platformy ENTAVIO:

 

EUROSPORT D

QVC SHOP

 

Kanaly, ktore odmowily wspolpracy z ENTAVIO:

 

3SAT

ARD DAS ERSTE

BAHN TV

EINS EXTRA

EINS FESTIVAL

EINS PLUS

GIGA TV

TELE 5 D

TERRA NOVA

ZDF

ZDF DOKU

ZDF INFO

ZDF THEATER

 

PRZEDSTAWICIELE INNYCH NIEMIECKICH KANALOW TV NARAZIE NIE ZDRADZAJA ZAINTERESOWANIA LUB TEZ AWERSJI DO PROJEKTU ENTAVIO.

 

Dodatkowo wiadomo, ze niemieckie kanaly pakietu RTL zostana zakodowane takze na pozycji 13*E - Hot Bird.

 

Poza tym nadal trwaja prace i rozmowy nad przekonywaniem kolejnych nadawcow niemieckich kanalow do wspolpracy z ENTAVIO, wiec nie wiadomo w jakim ostatecznie ksztalcie platforma rozpocznie nadawanie i czy w trakcie jej dzialania bedzie zmieniac sie liczba nadawych kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze Entavio rodzi wiele kontrowersji i mozna bardzo duzo pisac na ten temat bo ja w swoim watku tez nieco nabalaganilem. Zszedlem z tematu "Nowe i planowane kanaly niemieckie FTA" i zaczalem dyskusje o tej "wrednej" platformie. :oops: :oops:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=296&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I wlasnie juz sie kazdy z tego smieje. :lol:

 

Platforma, ktora zapowiadala ze bedzie miala cale Premiere, a teraz na ich modulu nie bedzie iles paczek. :lol:

 

Szczerze mowiac nie wiem co oni chca tym calym osiagnac, ale mnie tez nie interesuje. Mam kanaly ktore zawsze ogladalem (RTL, ProSieben, itp.) a z polskiej strony mam Cyfrowy Polsat. Wiecej mi nie trzeba, a w ogole nie entavio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Szczerze mowiac nie wiem co oni chca tym calym osiagnac (...)

Jak to co? Chcą zbudować nową "platwormę"... dla obywateli ;) tylko póki co, słabo im to idzie...

 

No tak już jest, jak chce się coś wprowadzić na siłę, co nikomu tak naprawdę nie jest potrzebne. :?

Sporo czytam komentarzy na niemieckich forach odnośnie tego projektu. Dobrze, że zdecydowana większość nie jest nastawiona pozytywnie, to mnie cieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Eddie, nawiązując do Twojej wypowiedzi stąd: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2151&start=1170

Ale jedno wazne do powiedzenia z pierwszej reki:

 

Wylaczenie kanalow RTL z Hotbirda w zadnym wypadku nie ma nic do czynienia z jakims zakodowaniem ich na platformie entavio. Uwierzcie mi, ze jest decyzja sadowa i ta zabrania jak narazie zakodowania niemieckich programow z Astry. Sytuacja moze sie zmienic w 2010, ale to juz pogadamy w odpowiednim temacie.

Owszem, to prawda, ale to się tyczy kanałów niemieckich z reklamami przeznaczonymi na niemiecki rynek. Co do wersji szwajcarskich to już odrębna sprawa - mogą zostać zakodowane w Nagra dla Entavio. O tym pisały zagraniczne serwisy, a choćby parabola.cz.

 

Również podobną opinię widziałem na forum digitafernsehen.de. Ostatnio więcej poświęcam czasu na niemieckie serwisy niż polskie i zauważyłem, że znowu zaczyna się szum wokół Entavio i kanałów FTA z Astry, a wszystko przez przenosiny szwajcarskich wersji RTL na 19.2E. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, to w takim razie bardzo przepraszam i dziekuje za info. Naprawde juz tam gdzie pisza o tej platformie w cale nie zagladam.

Ale powiedz, co da zakodowanie szwajcarskich wersji na entavio jesli niemieckie pozostana FTA ? :roll:

 

Ja tam w to nie wierze. entavio to jeden flop. Maja niby od startu juz az cale 800 abonentow. *legamnaziemi*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz, co da zakodowanie szwajcarskich wersji na entavio jesli niemieckie pozostana FTA ? :roll:

I to jest najbardziej zastanawiające. Muszę odnaleźć ten temat na niemieckim forum digitalfernesehen i dam Ci linka, mam nadzieję, że jeszcze da się odszukać te posty. Jakoś kilka tygodni temu o tym czytałem. Muszę przyznać, że ten cały projekt Entavio/SES miesza i to niesamowicie.

 

Ale mnie już nic nie zdziwi po tym jak został uruchomiony kodowany przekaz aukcyjnego 1-2-3.tv. Do dzisiaj ta sama wersja jest nadawana FTA. Kanały niczym się praktycznie nie różnią, jedynie tylko tym, że przekaz z 12.070H jest wyposażony dodatkowo w usługę interaktywną Blucom. Niby płacić abonamentu za ten kanał nie trzeba, ale jest to też bezsensowne postępowanie i marnowanie pojemności na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały niczym się praktycznie nie różnią, jedynie tylko tym, że przekaz z 12.070H jest wyposażony dodatkowo w usługę interaktywną Blucom.

 

Tak wiec tez kiedys slyszalem cos o entavio. Programy maja pozostac FTA, tylko funkcje dodatkowe, jak Blucom, beda kodowane. :wink:

 

Nie obraz sie, ale w Digitalfernsehen to ja za bardzo nie wierze. To u nich sie zaczelo wszystko. Oni mieli jako pierwsi info, ze programy maja byc zakodowane i sobie nie dadza powiedziec. Nawet gdy w telewizji juz od tworcow entavio byla mowa ze nic nie zostanie zakodowane, to w Digitalfernsehen dalej mowili ze zakoduja i mowia tak do dzisiaj. :roll:

 

Ale to jest wszedzie tak. Ktos sie cos zapyta, a drugi mysli ze to nie pytanie tylko potwierdzenie. Trzeci juz przenosi do innego forum i juz jest plotka.

 

Nasz szef z Transponder NEWS ma bardzo dobre stosunki do DrDish TV, nawet byc moze ze za niedlugo bedzie tam tez prowadzil program. Ale juz teraz DrDish wspolpracuje z Transponder NEWS a oni wiec dostaja informacje od entavio za jako pierwsi. Dziwne, ze DrDish caly czas mowi ze nic nie bedzie kodowane, a w Digitalfernsehen niby cos wiedza wiecej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze o to kto ma lepsze informacje, ale gwarantuje, ze TN tylko publikuje info wiarygodne i ktore nasz szef sam zreszerszowal. Dlatego nikiedy news sie u nas pojawia czasami dzien pozniej, bo szef musi je zkontrolowac.

 

No dobrze, koniec tej reklamy. :oops: Sorry. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ostatnich dniach pojawiły się kolejne informacje, na szczęście bardzo pozytywne dla nas wszystkich. :wink:Więcej szczegółów: TN

 

Kolejna ciekawa sprawa: Artykuł pt. "Wir wollen keine Verschlüsselung des Free-TVs!" Polecam również komentarze Niemców, co myślą o projekcie Entavio. Myślę, że ta platforma jest już bliżej upadku niż dalszego rozwoju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze ta strona moze takze byc publikowana od jakiegos internauty prywatnego. Czy te glosy cos dadza, to stoi w gwiazdkach. :P

 

Ale jak narazie tak i tak nie ma na co glosowac. Nadawcy RTL i P7S1 koncentruja sie na inne projekty juz od poczatku kodowane (RTL Crime, RTL Living, Passion i Sat.1 Comedy, kabel eins classics). Teraz P7S1 jeszcze planuje nowe kanaly kodowane.

 

Tylko ze duzo ludzi sie znowu obawia iz jesli powstana nowe kanaly kodowane, wszystkie dobre programy poleca na tych programach a na tych FTA pozostana tylko gnioty. :evil: Miejmy nadzieje ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...