Skocz do zawartości

Aviva 200 obraz


supmario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów;

Posiadam ten dekoder od kilku tygodni i nieustannie walczę z obrazem. Dekoder jest podłączony do TV - Samsung LE46A956, który jest skalibrowany. Dekoder posiada ustawienia obrazu: jasność, kontrast i nasycenie ustawione fabrycznie na poziomie 50 (skala od 0 do 100). Obraz przy ustawieniach 50/50/50 - fabrycznych - jest neakceptowalny!! Czy ktoś z szanownych Forumowiczów wie jak ustawić te wartości by wpływ na obraz był jak najmniejszy - czyli by obraz był jak najbardziej naturalny (taka jest idea kalibracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieakceptowalny, czyli jaki? Ja na pierwszy rzut oka zauważyłem, że obraz z Fergusona jest nieco ciemniejszy, niż z innych źródeł. Dlatego ustawiłem jasność na 55.

 

Telewizor masz skalibrowany do posiadanych wcześniej urządzeń, więc dlatego sa różnice. Jednak, jak widac, kalibracja potrafi się zemścić.

 

Napisz może, jakie źródła obrazu posiadasz?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj;

Żródła obrazu: PS3, DVD Cambridge audio DVD99 no i Ferguson Ariva 200 (programy C+ sygnał z anteny 110 cm z "zezem" na Astrę) z tych elemntów obraz idzie po HDMI do amplitunera Yamaha RX-V1800 i z niego jednym HDMI do TV. Kalibracja odbywała się na sygnale z DVD, który oczywiście przechodził przez amplituner. Z wcześniejszego tunera (Philips SR6201/91) sygnał szedł bez problemu, gdyż ten tuner nie posiadał regulacji obrazu. Nieakceptowalny to pojęcie ogólne ale: biały jest zbyt "jaskrawy" - białe koszulki sportowców tworzą zlane plamy, nie mówiąc juz o śniegu. Skóra ma nienaturalny kolor. Napisałem nawet w tej sprawie do Fergusona w Polsce ale jednostkowe pytanie pozostało oczywiście bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tutaj na forum ktoś opisal ustawienie dla plazmy Panasa: jasnośc 61-63, kontrast 41-43, nasycenie 41-43 i muszę przyznać, że ustawienie w tych "okolicach" na dzisiaj wydaje mi się najlepsze. Zobaczymy czy ktoś jeszcze podzieli sie swoimi spostrzeżeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia zależą od telewizora i od oświetlenia pomieszczenia. Powielanie cudzych ustawień może się udać, ale nie musi. Na pewno jasność trzeba nieco podkręcić. Reszty nie ruszałem, gdyż nie oglądam programu na żywo, poza bardzo sporadycznymi wyjątkami. Z nagrań korzystam po ich obróbce w komputerze i odtwarzam je na WDTV.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... a tu właśnie jest problem z programami "na żywo" - czyli normalne oglądanie telewizji. Tymi postami chcę sprowokować innych uzytkowników by podzielili sie swoimi doświadczeniami. Zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami o czynnikach wpływających na jakość obrazu w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to subiektywana paplanina - jakość obrazu to kwestia gustu i wzroku oglądającego :read:

 

Ja mam podpięte do LG (42") i na domyślnych 50/50/50 jest prawdziwa żyleta ! (w porównaniu do PVR który miałem od Cyfry...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym subiektywną paplaniną dążenie do naturalnego obrazu. Naturalne kolory, kontrast, jasność itd - nie jest do końca albo nawet wcale oceną subiektywną. Na Twoim TV może i świeci OK dla Ciebie. Na moim prz tych ustawieniach - kiepsko w moim odczuciu a już na pewno nie świeci w sposób naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... dążenie do naturalnego obrazu. Naturalne kolory, kontrast, jasność itd .....

 

No właśnie jest to subiektywne - czyli indywidualne. Bo niby co to jest naturalny obraz zapewne na 1 000 000 wypowiedzi każda będzie inna.

Cały wątek nie ma najmniejszego sensu bo jak już napisał ArtS007 powielanie cudzych ustawień na swoim TV graniczy dla mnie z paranoją :crazy:

 

Jak komuś nie pasuje może to dostosować zgodnie z własnymi upodobaniami... a nie czyimiś :jupi:

 

Porównywanie dwóch różnych źródeł (dvd, odbiornik sat) zbudowanych na dwóch różnych procesorach i elementach układów audio/wideo również nie ma sensu bo jest to oczywiste, że obraz będzie się rożnił. Natomiast stwierdzenia że jeden jest lepszy lub gorszy to tylko twoje subiektywne zdanie. A takie trudno uznać za opinię o sprzęcie jaką tu próbujesz forsować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie rozumiemy. Nie forsuję tutaj żadnej opinii o sprzęcie. Nie mówię o ustawieniach TV ale o ustawieniach dekodera (OK uznajmy, że to jest to samo). Dlaczego obraz z różnych źródeł zbliżonych jakością (np. rozdzielczością czy też innymi parametrami - nie jestem ekspertem) ma sie różnić? Jak chciałbym ,żeby kolor zielony był taki sam ze wszystkich źródeł. Założyłem ten wątek bo nie moge dobrze dopasowac tych ustawień - ot co! Na moim TV przy ostawieniach 50/50/50 śnieg jest białą plamą. Nie chcę tutaj nikogo do niczego namwiać, przekonywać.... Cieszę sie twoim szczęściem, że obraz na Twoim TV jest "żyleta". Oczekiwałem, że może ktoś miał podobny problem i może podzielić sie swoimi doświadczeniami. Nie żałuję, że kupiłem ten dekoder ale jak sam wiesz kiepsko się stroi obraz bez podglądu ( w przypadku "naszego" dekodera robisz to na obrazie menu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustawienia obrazu w Arivie można wykorzystać plansze jpeg Burosch:

http://www.burosch.de/shop_content.php? ... 4f15e8c753

W Test Pattern: First TV Tuning na jednej z plansz, po lewej stronie mamy gradację czerni, do ustawienia jaskrawości a po prawej gradację bieli, gdzie możemy ustawić kontrast. Wstępnie trochę się tym pobawiłem i w mojej Arivie mam w tej chwili ustawioną jaskrawość na 56 a kontrast na 47. Kolor zostawiłem bez zmian, czyli 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

supmario

musisz się pobawić ustawieniami Arivy i TV.

Fabryczne ustawienie Arivy 3 x 50 z moją plazmą panasa (ustawioną nieco ponad 50% dla kontrastu, lub poniżej 50% dla jasności i koloru) daje ogólnie ciemny obraz, jaskrawe kolory i wypaloną, bez szczegółów biel, np. śniegu.

Dopiero zejście w Arivie z ustawieniami koloru i kontrastu do 45, i podbiciu jasności do 62, spowodowało, że obraz stał się "normalny".

Wróciły szczegóły w ciemnych i jasnych partiach obrazu a twarze ludzi są naturalnie różowe, a nie pomarańczowo-brzoskwiniowe jak było wcześniej.

Mimo to, uważam, że PVR Pace 250 Gb daje lepszy obraz niż Ariva (subiektywnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

witam, ariva wysyła sygnał full RGB po hdmi i w tym jest problem, że niektórzy (w tym również ja) muszą ruszać opcje obrazu w dekoderze bo nie da się tego oglądać, tutaj są bardzo fajne i wg mnie jedne z najlepszych plansz testowych do ustawiania tv:

 

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre ... st19415515

 

ściągamy format mp4, wypakowujemy, wgrywamy na pendrive i odpalamy w arivie (folder nas interesujący to basic settings i tylko to wystarczy przekopiować)

 

w folderze mamy 5 testów, test 1 black clipping, w którym ustawiamy jasność w ten sposób, aby paski 17-25 migotały, pasek 16 to nasza czerń;

test 3 w którym ustawiamy kontrast tak aby paski 230-234 migotały, można ustawić ten test tak, aby wszystkie paski migotały, tym sposobem uzyskamy obraz który pojawia się po odpalenie tego testu na ps3 i włączeniu opcji "wzmocnienie bieli...";

test 4 dotyczący kolorów wg uznania, sugeruje doprowadzić do momentu jak czerwony przestanie dawać po oczach lub skorzystać z niebieskiego filtru dodawanego do płyt DVE lub THX;

test 5 na ostrość to dla niektórych może być szok, bo rzadko kiedy ustawienie ostrości na połowe głównie w tv full hd to ustawienie poprawne, pod pojęciem poprawnie ustawiona ostrość rozumiemy brak dodatkowych krawędzi czy poszarpań czyli najprościej ujmując brak dodatkowych nieistniejących w obrazie szczegółów

 

kończąc mój wywód, chciałbym zwrócić uwagę na to, że moja plazma panasonic'a na kablu component daje na arivie bdb obraz przy 3 fabrycznych 50 dla koloru, jasności i kontrastu, w przypadku hdmi ustawiłem następująco (j. 60, kontr. 43, kol. 43), niestety kabel component to nie ta ostrość i nie jakość cyfrowa, dla osób posiadających opcję w tv poziom czerni hdmi polecam ustawić ją poprawnie kierując się testem nr 1 i jechać na fabrycznych 50tkach, jest to rozwiązanie optymalne sprawdzone na moim tv lcd samsunga, pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś skorzysta z moich rad, zachęcam również do dyskusji na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

:D Witam forumowiczów...

Jestem posiadaczem Dekodera TV Ferguson Ariva 200 HD od ponad roku czasu...

Oglądam sobie Cyfrę+ w jakości SD jak i HD na Samsungu model LE 32R82B HD Ready 50Hz odświeżanie (model z 2007r.).

Do tej pory nie zauważałem jak obraz na tym zestawie poprostu się tnie...(szczególnie oglądając mecze piłkarskie) dopiero wyjazd do brata uświadomił mnie w przekonaniu że jest różnica w oglądaniu programów na jego TV w porównaniu z moim.

I teraz:

-czy jest to wina dekodera TV? (być może softa???)

-czy na takie klatkowanie ma wpływ mój 50Hz TV z HD Ready a nie Full HD???

Brat posiada zestaw dekodera od Cyfry+ (bodajże Pace 500gb PVR) i Toshibę 100Hz w Full HD

Różnica w oglądaniu szybkich scen (sport, filmy jest naprawdę widoczna gołym okiem).

Co robić? czy wymienić TV na full hd 100hz? czy dekoder?

Poza tym pytanko jaki sofcik polecacie do Arivy 200? może to coś zmieni? bo trochę szkoda wydawać ok.3 tyś na nowy TV...

Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie i podpowiedzi.

Hej!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...