Skocz do zawartości
  • 0

Czy można odebrać sygnał satelity z odbicia


qwerdt
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Mam cyfre a że się przeprowadzam to chciałbym ją zabrać ze sobą tylko mam problem aby zainstalować ją w nowym miejscy zamieszkania.

Okna wychodzą na kierunek północ i wschód a że to pierwsze piętro to sygnału nie złapie. Instalacja na dachu nie wchodzi w gre. Lecz ostatnio zauważyłem że niektórzy mają anteny skierowane prosto w blok więc tak się zastanawiam czy jakbym ustawił antene na blok który mam naprzeciwko to czy odebrałbym sygnał z satelity?

 

Na obrazku przedstawiam gdzie wychodzi okno zaznaczone "strzałką" jasno zieloną.

 

osiedle.jpg

 

Bardzo proszę o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widzialne przeszkody poważnie wpływają na odbiór, o odbiciu nie ma mowy - to nie wypali.

 

Szczerze powiem, że nie wiem po co ludzie próbują kierować czasze na budynek - sygnał SAT nie odbije się, nie ma też możliwości aby przez tak poważną przeszkodę przenikał.

 

Faktycznie lokalizacja nieciekawa. Jak rozumiem nie ma możliwości instalacji czaszy na dachu?

 

Można spróbować wezwać tam instalatora, który obejrzy sytuację na żywo i stwierdzi, czy nie da rady wymyśleć jakiegoś sposobu, aby uzyskać sygnał, ale z tego co widać po obrazku to albo instalacja na dachu, albo kablówka (o ile jest tam dostępna)

 

Dodatkowe wyjście - można spróbować dogadać się z sąsiadem i zainstalować na czaszy, która odbiera (o ile jest tam taka) konwerter Twin - wtedy będzie możliwość pociągnięcia kabla i oglądania niezależnego przez Ciebie i sąsiada w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No niestety na dachu nie ma możliwości instalacji. Sąsiad też odpoda, mają po drugiej stronie blok anteny ale kabel musiał bym przeciągać przez klatke na co wspólnota się nie zgodzi albo przez mieszkanie jeszcze innego sąsiada.

No trudno. Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
niektórzy mają anteny skierowane prosto w blok więc tak się zastanawiam czy jakbym ustawił antene na blok który mam naprzeciwko to czy odebrałbym sygnał z satelity?

 

Czy jesteś pewien, że anteny są skierowane prosto w blok? Najczęściej spotykane anteny offsetowe "patrzą" dużo wyżej niż sugeruje to kierunek ustawienia anteny. Przypuszczalnie sygnał z satelity przechodzi nad blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mialem dokladnie ten sam problem.. brak "okna na swiat" . Z nieba spadli mi sadziedzi z "dobrej strony". Dobra wodka, moj TWIN , u nich podmianka na misce , gdziestam sprytnie boczkiem kabel przez korytarz i gra muzyka. W moim przypadku bylo to o ile latwe ze sasiad juz mial wlasna miske. Malo kto sie godzi na miche za [beep] wieszac. Kombinuj i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem że temat był dawno ale chce się z wami podzielić co udało mi się zdziałać.

Między innymi od was dowiedziałem się że z odbicia nie da się nic złapać ale ponieważ jestem uparty postanowiłem spróbować.

No i udało mi się odebrać bodajrze AtlanticBird3 (patrząc po kanałach) a także Amos.

Antena jest skierowana według kompasu na północny wschód a budynek jest bardzo blisko.

Nawet próby celowania anteną z pokoju zakończyły się powodzeniem lecz wtedy udało się złapać najmocniejsze kanały jak np. ARTE. W pokoju patrząc z miejsca anteny nieba nie widać jednynie blok.

Więc jak to możliwe?

 

Oto zdjęcia. niestety zrobienie zdjęcia anteny na tle kompasu okazało się niemożliwe. Kompas świruje gdy jest w okolicy anteny. Zrobiłem zdjęcie anteny oraz kompasu a jako odniesienie może posłużyć jedynie ściana budynku.

balkon.jpg

 

Tak antena stoi na stole. To dlatego ponieważ nie wiedziałem że coś uda się złapać więc nie wierciłem w ścianie dziur na uchwyt.

 

kompas.jpg

 

balkon2.jpg

 

Na tle anteny. Kiepska ostrość komapsu ale coś tam widać.

Sorry za bałagan na balkonie :D

 

Jeszcze zdjęcie co widzi antena. Starałem się je zrobić w miare równo.

 

antena4.jpg

 

A oto co odbieram:

 

1) Musicmax Adult 11260 H 27492

2) Telemedia 6 11260 H 27492

3) Telemedia 2 11260 H 27492

4) Telemedia 3 11260 H 27492

5) Kapital Network 10979 V 01953

6) TMC 11458 V 06660

7) TV8 MONT BLANC 11514 V 29955

8) EUTELSAT PROMO 11555 V 29955 (ekran kontrolny)

9) France 2 11592 V 20001

10) France 3 11592 V 20001

11) France 5 11592 V 20001

12) ARTE 11592 V 20001

13) LCP 11592 V 20001

14) Mediashopping 11680 V 26990 (zakodowany ale tuner wykrywa jako FTA)

15) Sportitalia 11680 V 26990 (zakodowany ale tuner wykrywa jako FTA)

16) Boing 11680 V 26990 (j.w)

17) Rete 4 11680 V 26990 (j.w)

18) Italia 1 11680 V 26990 (j.w)

19) GCPE2 12544 H 27492 (obraz kontrolny)

20) GCPE 1 12544 H 27492 (obraz kontrolny)

21) NAPOLI NOVA 12615 H 08783

22) TAPESH TV2 12615 H 08783

23) One Minute TV 12615 H 08783

24) Mondo Arte 12615 H 08783

25) Galaxy 12615 H 08783

26) Casa Italia 12615 H 08783

27) Sexxx 12615 H 08783 (dopiero testy prowadzą)

28) Hot Chili 12615 H 08783

29) Pink Sui (U2 TV) 12641 H 02312 (niedawno się pojawił ten kanał logo ma U2 TV)

 

To są kanały które odbiera tuner jako FTA, jeszcze jest kilka kodowanych.

Tunek jest kiepski bo to skyplus 110F.

 

BTW sąsiedzi chyba też myślą że zwariowałem bo jako jedyny mam antene nie po tej stronie co trzeba.

 

I teraz pytanie. Powiedzcie mi jak to możliwe żę coś odbieram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawy eksperyment, powiem tak: Nie wiem czy każdy widział antenę Wavefrontier - więc fotka:

 

1130585400-wavefrontier.jpg

 

Jak widać konwerter nie patrzy na czaszę - sygnał odbity jest tu od lustra i od kolejnego, dodatkowego elementu. Ma to na celu uzyskanie lepszego odbioru dla pozostałych pozycji, ale nie o to mi chodzi, a o możliwość odbicia - jak widać jest w teorii, ale teoria to jedno, praktyka to drugie - trzeba mieć niebywałe szczęście i uwarunkowania lokalizacyjne, aby coś takiego utrafić - innymi słowy uważam, że Ci się przyfarciło :P W zwykłych warunkach nie jest to łatwe do odtworzenia, no ale jak się udało - to jak widać możliwe. Jakiekolwiek próby wędrówki w kierunku wschodnim (tj. polowanie na 13E) zakończyły się sukcesem? Udało się może 1W uchwycić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na zdjęciu balkonu widzę jakieś okno. Może spróbuj coś złapać z jego okolic?

Jeśli się nie mylę to innego satelitę z odbicia można będzie złapać nie kręcąc anteną ale przesuwając ja wzdłuż płaszczyzny bloku od którego łapiemy sygnał. czyli ustawiasz antenę tak by łapała to co łapie i z tym samym ustawieniem przesuwasz wzdłuż ściany.

Tak mi sie wydaje, tak podpowiada mi wyobraźnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@GTV przeuswać wzdłuż nie próbowałem jeszcze. Jedynie ruszałem anteną tak jak to zawsze się rusza przy ustawianiu satki. No i jeszcze zmieniałem miejsce z którego ustawiałem antene a mianowicie na drugi koniec balkonu i tam sygnał był słabszy.

Jutro będę probował tego przesuwania wzdłuż.

 

@burli no tak ale to wogóle wyższa filozofia ustawiania a skoro nikt z sąsiadów nie chciał się zgodzić abym u niego zamontował twina albo swoją antene i twina to w tym bloku naprzeciwko pewnie też nie. I tak dopiero został oddany do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie ewentualna możliwość odbioru z odbicia, choć (moim zdaniem - nie każdy musi je podzielać) jest możliwa (przykład WaveFrontier pokazuje, że to wykonalne), to jak pisałem - w praktyce jest trudna do wytworzenia w warunkach rzeczywistych - wymaga szeregu precyzyjnych wyliczeń matematycznych i dobrych uwarunkowań, lub... szczęścia ;) @qwerdt - zagraj w totka ;) Ale zanim puścisz kupon daj jeszcze znać, czy jesteś w stanie określić jaki element (powierzchnia) powoduje odbicie w taki sposób, że sygnał trafia tam, gdzie powinien? Najprościej chyba będzie przysłaniać ew. podejrzanych znajdujących się powyżej na linii sygnału - gdy zginie oznacza, że trafiłeś na trasę, skąd pochodzi odbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mr. Orbita bardzo ciężko byłoby mi zasłaniać poszczególne elementy od których te odbicie mogłoby być. Przysłanianie w odległości metra no może półtora raczej nie da zadowalających rezultatów.

Jedynie mogę się domyślać że od tej części dachu:

rant.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem szczerze.. zaciekawił mnie owy temat i moje dzisiejsze spostrzeżenia.. podczas odwiedzin u siostry..

 

Krótko spojrzał na przeciwny blok który jest CENTRALNIE zasłonięty...blokiem z naprzeciwka ( tym z którego robiłem zdjęcie )

 

3413.gif- KLIKNIJ !

 

Ja stoje w ostatniej klatce.. więc ta antena jest gdzieś na środku bloku który zasłania tą antene i stoję na ostatnim piętrze.. a antena praktycznie w górę nie " świeci " ... więc ja nie wiem skąd tam w miarę normalny odbiór..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jest skierowana na północ ????

 

Bo jeśli nie to po prostu sygnał przechodzi nad blokiem (bo to nie pada prostopadle do anteny tylko pod kątem i skupia się w konwerterze który jest niżej) Zresztą to można nawet wyliczyć jak by się uprzeć :D Dla warszawy jest to blisko 30 stopni. Licząc że mieszkanie ma jakieś 3mx2 + ten gzyms z 1m daje 7m do dachu bloku. Więc 7m/tg(30) daje około 12-13m. Więc jeśli taka jest odległość między blokami (a pewnie jest) to sygnał przechodzi nad blokiem.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To w takim razie nie wiem jak u sąsiada na parterze u mnie w bloku .... " załozyciele " cyfry + stwierdzili że.. jest zbyt słaby sygnał i nie może mieć cyfry..

 

Skoro ja 2 1 mieszkanie wyżej mam cyfre i sygnał jest niemalże z jakością obrazu 100 na 100... A jest w lepszej sytuacji niż ta antena na tym zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie kombinuj nic z odbijaniem sygnału.

 

Żałóżmy że czekasz na jakiś film od tygodnia, film się zaczyna a sąsiad z naprzeciwka otwiera sobie okno, a Ci sygnał spada do 0 :lol:

 

Jedyne wyjście to prośba o zamknięcie okna. 8)

Przez odbicie sygnał będzie słaby o ile w ogóle będzie, albo antena będzie patrzyć na satelite albo podaruj sobie to "szukanie odbicia sygnału.

Nic z tego nie będzie... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Postem, pod którym umieszczam tą treść, jest post Kolegi qwerdt"a z Warszawy - Tarchomina. Jeśli będzie miał możliwość zajrzenia tutaj - niech przyjmie moje najserdeczniejsze pozdrowienia. Kolega qwerdt był motorem, pociągającym mnie do uruchomienia w pamięci tego, z czym "bawiłem się" już wiele lat temu. m.m.

 

P.S. Treść postu po własnej edycji - wykonanej 4. sierpnia, 08:25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mati 162c - jeśli Twoje pytanie nie jest "podpuchą" zredagowaną przez kogoś z moich notorycznych oponentów, ścigających mnie po Internecie a podszywającym się pod podaną nazwą to będziesz miał odpowiedź po prostu ...z pierwszej ręki. Przepraszam za to wstępne zastrzeżenie ale nawet sobie nie wyobrażasz ile już doświadczyłem "przyjemności" udzielając wyjaśnień na temat możliwości odbioru sygnału satelitarnego - pośredniego. Gdyby Panowie i Władcy innego internetowego Forum nie doprowadzili do zbanowania tam mojej osoby a potem do całkowitego usunięcia tematu (nie pozostawiając po nim jakichkolwiek śladów), nie tylko Ty znalazłbyś tam bardzo dużo ciekawych postów mojego autorstwa. Było tam też zamieszczone solidne wyjaśnienie, dotyczące zadanego przez Ciebie pytania. Nie będę tu w całej rozciągłości powtarzał tego co tam wyjaśniałem, więc tylko w skrócie wyjaśniam. co następuje: Otóż ze 100% pewnością możliwy jest odbiór z odbicia pochodzącego od tafli szklanej (okna) jeśli złożą się na to bezwzględnie wymagane czynniki. Musi to być szyba z naniesioną powłoką silnie odbijającą fale promieniowania słonecznego a więc powłoką zawierającą związki metaliczne. Takie metaliczne związki mogą być dodawane w samym procesie technologicznym produkcji szkła, gdy np. szyby z niego produkowane mają się wyróżniać właśnie tym o czym już wspomniałem. Jeśli od powierzchni takiej szyby odbijają się fale promieniowania słonecznego to oczywiście podobnie odbijać się od niej będą fale radiowe. A więc na pewno będzie to także strumień sygnału dochodzącego ze satelity. Skuteczność odbijania wymienionych fal przez takie szyby sięga już nawet ...90% ( !). Musi jednak być tutaj zachowany drugi warunek: albo ktoś, kto zna się na rzeczy, sam celowo tak ustawi sobie antenę by tą możliwość wykorzystać, ponieważ umie poczynić wymagane tu wyliczenia albo też o takim odbiorze zdecyduje zwyczajny zbieg okoliczności. Może się to zdarzyć np. podczas przygotowywania anteny, eksperymentowania z nią , w chwili gdy kąty padania sygnału satelitarnego na szybę i odbicia się od niej w stronę anteny same wzajemnie się ze sobą zgrają. Możliwość odbioru w warunkach podanych w tym wyjaśnieniu będzie się jednak ograniczała do odległości rzędu kilkunastu, kilkudziesięciu metrów pomiędzy płaszczyzną odbijającą sygnał a powierzchnią czaszy antenowej. Przy większych odległościach powierzchnia odbijająca musiałaby już mieć odpowiednio wyprofilowaną wklęsłość, ponieważ strumień sygnału odbitego od powierzchni płaskiej rozprasza się coraz bardziej - w miarę wzrostu odległości od tej powierzchni. To jednak nie jest już przedmiotem naszych rozważań. Pozdrawiam Cię i mam cichą nadzieję, że do tematu - właśnie tutaj - włączą się ci, którym brutalnie zamknięto usta w innym internetowym miejscu. Najbardziej ucieszył bym się wtedy, gdyby pojawił się tu także Kolega qwerdt, który ten wątek rozpoczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo wyjaśnienie moje jest tak niewiarygodne albo tak niezrozumiałe lub też rzeczywiście temat jest po prostu...głupi, skoro nie ma odpowiedzi nawet tej osoby, której odpowiadam. Nie prawda, że jestem niecierpliwy w oczekiwaniu na ustosunkowanie się do treści mojego postu. Widzę przecież, jak prędko pojawiają się odpowiedzi w innych wątkach. Proszę więc przynajmniej o kilka opinii dotyczących moich - narastających coraz bardziej - wątpliwości, dotyczących braku większego zainteresowania tym tematem a wymienionych w pierwszym zdaniu tego postu. Pomoże mi to w podjęciu najbardziej właściwej decyzji, czy temat kontynuować, czy dać sobie z nim wreszcie święty spokój. I za to - z góry - serdecznie dziękuję.

 

P.S. Zapraszam też do zapoznania się z treścią ostatniego mojego postu w temacie "SAT Krak 2008 - przyjdą, zobaczą, uwierzą". Niektóre zamieszczone tam zdania w pewnym stopniu uzupełniają zamieszczone tutaj wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...