Skocz do zawartości

Przekazy/feeds na 13°E


Rekomendowane odpowiedzi

OU wrócił, parametry bez zmian, póki co FTA, ale tym razem tylko specyficzny testcard:

6398.png

 

Na tp. 134 przed 19:00 wskoczyła przez chwilę przedziwna paczka, nadawana na kawałku transpondera:

11,194 GHz, pol. V, SR: 22852, FEC: 3/5, DVB-S2X/16APSK

W środku były 4 serwisy audio.

Mogą to być przymiarki do jakiegoś przekazu w weekend.

Niestety obecnie zgaszone.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciła paczka na 11,194 GHz, pol. V, ale to nie jest feed - jakaś transmisja danych. w środku obecnie aktywny tylko PID 3276 (0xCCC). Do tego obecnie mizerny sygnał.

 

EDIT: Znowu off, wyjątkowo dokuczliwy nadawca. Mógłby się zdecydować, albo się nadaje albo się nie nadaje, a nie jakieś mruganie :P

 

Feed na 11,611 GHz, pol. V, SR: 9600, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK.

ID: NLEMG HOL270-1

Obecnie BISS

 

OU nadal się wyszukuje, ale obecnie nie jest tam nic nadawane.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokuczliwy nadawca wrócił po raz kolejny, tym razem sygnał jest nawet jeszcze słabszy, ledwie mi to odbiera. Na 5520SE nie mogę się wstroić, na 5930 ledwie.

Tym razem w środku jest 8 serwisów wideo, ale przy takim sygnale mam tylko kupkę pikseli.

Próbuję ustabilizować odbiór...

Wygląda mi to dziś na jakiś feed, kolarski, Giro d'Italia?

 

115962.png

 

115963.png

 

Bardzo mnie denerwują, bo nie lubię nie odbierać rzeczy :]

 

Udało się wymęczyć jakieś ZAP-y:

 

SID 6

6399.jpg

 

SID 7

6400.jpg

 

SID 12

6401.jpg

 

Smycz zdaje się potwierdzać - feed z Giro d'Italia nadawany z dość przebiegłymi parametrami i być może z zawężoną wiązką.

 

Ok. 17:37 zgaszono większość serwisów, został tylko SID 13 (samo audio). Wygląda, że się zwijają i koło 18 będzie koniec.

17:48 zgaszone.

 

EDIT

stanley_cassidy i pkpk na satclub.pl przyczaili to wcześniej ;) 

https://www.satclub.pl/13-0-e-hot-bird-13a-b-e-g-f80/feeds-at-13-e-t22354.html#p705795

 

Możliwe, że leci od 3 dni, ale tylko we wcześniejszych godzinach, a ja siadam dość późno, stąd w piątek i sobotę widziałem tylko końcówki/wygaszanie...

Dziwne, że mam takie problemy z sygnałem - przyczyna do sprawdzenia...

 

Dziś ponownie 11,611 GHz, pol. V, SR: 9600, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK w akcji (BISS), ale dodatkowo na 11,631 GHz, pol. V, SR: 2222, FEC: 1/2; DVB-S/QPSK jest aktywna nośna - w środku pusto (same null pakiety).

 

OU - nadal nie idzie nic, ale zmienili stan, dodany BISS, możliwy jakiś feed (o ile już nie było jakiegoś wcześniej, bo w ciągu dnia nie zerkałem).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita Kaźmierska
Ten post został doceniony przez Anita Kaźmierska!

"Obserwacja zostanie wykorzystana w artykule na satkurier.pl."

Mr. Orbita otrzymał(a) odznakę 'Pomocny' i 1 punktów.

Ostatnio sporo się dzieje...

12,533 GHz, pol. H, SR: 19200, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK - feed Philippa 1A, w BISS

Oraz dziś ponownie 11,194 GHz, pol. V, SR: 22852, FEC: 3/5; DVB-S2X/16APSK paczka dosyłów Giro d'Italia - te FTA w HEVC, dziś u mnie normalny sygnał i odbiór tym razem bez problemów.

Okazja do potestowania sprzętów z DVB-S2X ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12:00 była mała przerwa, gdy nie szły żadne kanały, ale teraz idą ponownie. Ciekawa jest zawartość o tyle, że wygląda, że bardzo dynamicznie żonglują serwisami. Jest maksymalnie 8 serwisów wideo (SID: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 12), ale np. teraz idą: 2, 3, 4, 7 i 12. Dosłownie ad-hoc przepinają i wyłączają lub gaszą poszczególne.

Mikrofony Eurosportu.

 

EDIT: Chwila później i są tylko 2, 7 i 12 :)

7 - helikopter

 

EDIT: A teraz 3, 4, 5, 7 i 12 :)

 

Wrócił też dosył na 11,611 GHz, pol. V, SR: 9600, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK, ale tu BISS (audio FTA)

Oraz 11,631 GHz, pol. V, SR: 2222, FEC: 1/2; DVB-S/QPSK - to wygląda obecnie jak odprysk tej paczki DVB-S2X - tu serwis audio (SID 15, j. włoski) + 2 dane

Natomiast 12,533 GHz, pol. H, SR: 19200, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK - feed Philippa 1A, w BISS zgaszony

 

Feed z 12,533 ponownie aktywny, ale teraz na 12,539 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/QPSK

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...