Skocz do zawartości
  • 0

Tuner+Antena+Konwerter


Luxorrr
 Udostępnij

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z odbiorników to dobry będzie Opticum 4060CX który nie jest odbiornikiem FTA bowiem posiada czytnik kart,jeżeli chodzi o anteny to możesz wybierać pomiędzy anteną Corab 800 Pro HD biała a anteną Famaval 80SP obydwie są w podobnej cenie. Z tego co napisałeś to najlepiej będzie zamontować zeza na Astrę i Hot Birda, więc radzę Ci kupić konwerter typu Monoblock np. Opticum LMP-02F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem ogólnie. Wszystko (rozmiar anteny, rodzaj konwertera lub konwerterów) musisz mieć odpowiednio dobrane w/g potrzeb.

13°E + 19°E taki zez na jednej antenie jak najbardziej (przy czym antena nie może być zbyt mała). TnK absolutnie nie jest przeszkodą (ważne tylko aby odiornik obsługiwał DiSEqC).

Polecano Ci tutaj zastosowanie monobloka. Ja proponowałbym osobne konwertery, monoblok blokuje możliwość rozbudowy instalacji.

Sam przez wiele lat korzystałem tylko z FTA. Oferta przyzwoitych programów FTA bardzo się skurczyła. Dzisiaj absolutnym minimum wydaje mi się być 13°E (programy polskie) + 19°E (niemieckie) + 28°E (angielskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sa uchwyty na 3 konwertery? a z tym diseqc to jest tak ze podlaczam 3 kable od kazdego konwertera i wychodzi mi 1 ktory podlaczam do dekodera? i czy bedzie tak ze bez zadnego problemu bede mogl przelaczac kanaly z satelit? np. mam vive i bez zadnych zmian przelaczam na das erste? widzialem na stronie tnk dekoder technisat czy on obsluguje disecq?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uchwyty są rozmite, zobacz tutaj. Przy zakupie trzeba jednak zwrócić uwagę, gdyż niektóre uchwyty są przeznaczone do konkretnego modelu anteny i do innych anten nie będą pasować.

Nie musisz kupować wszystkich konwerterów od razu. Być może stwierdzisz że 13°E + 19°E jest wystarczające dla Ciebie - nie wiem. Pamiętaj tylko, że instalacji z monoblokiem nie da się rozbudować bez jego wymiany.

 

Tak. Przełącznik DiSEqC właśnie tak się podłącza. Produkuje się je na 2, 4 lub 8 (16) konwerterów. Nie trzeba podłączać wszystkich wejść, można je zostawiać wolne (nie podłączone).

 

Przełączanie kanałów prawidłowo powinno odbywać się bez wiedzy użytkownika i bez żadnych problemów, dokładnie tak jak opisałeś. (Czasami coś nie działa jak trzeba, ale to są sporadyczne przypadki.)

 

O ile jest mi wiadomo Technisat Digit S2 ma obsługę DiSEqC 1.0 (przełączniki) i 1.2 (obrotnice). Ja korzystam na co dzień z innego odbiornika a pamięć bywa zawodna, niechciałbym Cię w błąd wprowadzić. Generalnie DiSEqC to standard i każdy normalny odbiornik to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...