Skocz do zawartości

LCN dla NTC


Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam na tym forum mój projekt LCN TV (tak naprawdę powinno być LCN NTC, ale TV jakoś mi przypasowało), który prowadzę już pół roku, na YT w postach, ale zainteresowanie jest zerowe (dosłownie ZERO - może przez mały zasięg kanału), a tu widzę, że to jest idealne miejsce na prowadzenie tego projektu. Zapraszam do pobierania. Plik jest w formacie txt, aby móc go uruchomić na każdym komputerze.

 

Folder ze wszystkimi wersjami znajduje się tutaj.

 

Jeśli chcesz pobrać starą wersję beta (istnieje tylko jedna), umieszczam - może ktoś jest zainteresowany początkami projektu niech klika tutaj.

Jeśli chcesz zobaczyć stare posty na temat starszych wersji UI i starszych dat wykazu, zapraszam tutaj (przy okazji zapraszam do oglądania kanału i jego subskrybowania). NIE MYLIĆ WERSJI UI (3.1.1) Z AKTUALNĄ DATĄ WYKAZU (01.08.2024r.)

 

PLANY

- stworzyć wersję wykazu przeznaczoną dla Excela

- stworzyć wersję wykazu na telefon

- stworzyć wersję wykazu przeznaczoną dla Excela w wersji na telefon

 

WADY

- czasem pojawiają się opóźnienia w aktualizowaniu wykazu nawet przez kilka dni. Dotyczy to tylko MUX-L, ponieważ konkretne informacje są dopiero napisane przez kogoś kilka dni po aktualizacji MUX-L. Wynika to z przyczyn naturalnych m.in. mała liczba osób, które mają dostęp.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Poprawiono na prośbę autora.
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem projektować LCN TV dla telefonów (na razie w .txt, Excel może do końca sierpnia ew. do połowy września). Jest w wersji beta0.1. Jeśli chcesz pobrać klikaj tutaj

Wymagana rozdzielczość 720x1280. Jeśli wg. ciebie mam coś zmienić w LCN TV lub LCN TV Tel Beta, po prostu napisz uwagi. Zalecam również pobranie najnowszej wersji z 02.08.2024r. Mała zmiana TVC MUX-L1 z 75 na 43, jednak zalecam pobranie, ponieważ naprawia klika błędów których nie usunąłem i nie zaktualizowałem. Pobierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja wykazu 09.08.2024r już się pojawiła! Co nowego? Zamiana na MUX-L2 kanału TV Republika na Telewizja Republika Plus. Pobierz dla komputera i Pobierz dla telefonu w wersji beta

Nowa wersja wykazu 09.08.2024r już się pojawiła! Co nowego? Zamiana na MUX-L2 kanału TV Republika na Telewizja Republika Plus. Pobierz dla komputera i Pobierz dla telefonów w wersji beta. Jak otworzyć na telefonie LCN TV? Najlepiej na ten moment otworzyć w HTMLViewer (Przeglądarka HTML), ale za niedługi czas, będzie dostępne na inne aplikacje.

Wydaję wersję beta0.2 LCN TV na telefony i nadal zalecam otwieranie HTMLViewerem. Dlaczego? WPS Office ma jakieś dziwne "bugi" i nie wyrównuje LCN ID MUX i to sprawia, że jest jak w wersji beta. Chrome otwiera poprawnie, ale znów problemy z polskimi znakami. I odbiegając od tematu programów do otwierania, zrobiłem ogromny przeskok zmieniając powłokę z Tabulatora na spację m.in. ze względu na zbyt długie nazwy programów, ciężko było umieścić sensownie MUX, ale pomimo tego, zastanawiam się na zmianę powłoki z powrotem na Tabulator. Niemniej zachęcam do pobrania tego pliku.

PROSZĘ O PRZECZYTANI CAŁEGO POSTA, NIE WIEM CZEMU, ALE ŁĄCZY ODPOWIEDZI

Edytowane przez Mlecz.Koo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, jednak Excel na komputery, wyjdzie szybciej, później Excel na telefony, a na końcu zwykła wersja. Niestety jest to spowodowane kompatybilnością różnych aplikacji z tekstowym wykazem LCN TV. Co dokładnie spowodowało, post wyżej. A jednak Excel to Excel, ma skoroszyt który jest taki sam jak np. sam Excel czy LibreOffice, lub w różnych aplikacjach, ma kolumny i wiersze i nie kręci tak, bo ma na "sztywno" ustawione. Tymczasem łapcie betę Excela na komputery, a na dniach stable Excel zarówno i na PC i na Tel (ale najpierw stable Excel PC, beta Tel Excel, stable Tel Excel). Dzięki Arkuszowi Google można pobrać wykaz w formatach .xlsx, .ods, .pdf, .html, .csv, .tsv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydano już stabilną wersję 1.0 LCN TV Excel na komputery oraz betę w wersji 0.1 dla Excela na telefony. Pobierz już w stabilnej wersji wykaz dla Excela na komputery oraz pobierz wersję wykazu beta dla Excela na telefony, a niedługo stabilna wersja wykazu dla Excela na telefony. Dzięki Arkuszowi Google można pobrać wykaz w formatach .xlsx, .ods, .pdf, .html, .csv, .tsv

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

PRZEPRASZAM, za taką obsuwę, ale zapomniałem o aktualizacjach L2 i L4. Ale już aktualizacje mam tylko jeszcze nie mam na telefon w Excelu, ale to też zaktualizuje. Dlaczego przy Tel Beta jest beta0.1extended? Bo zrezygnowałem tymczasowo ze spacji na rzecz tabulatora. UWAGA! jeszcze jedno info. Czasem będą tzw. fix error, czyli przegląd wykazu i jeśli znajdę błąd aktualizuję i wypuszczam aktualizację. Wy nie musicie nic robić, tylko pobierzcie co jakiś czas, raz na dwa tygodnie. Jeszcze jest taki pusty obszar po prawo, ponieważ skasowałem jedna uwagę, ale też się tym zajmę. I też są nowe wersję LCN TV PC 3.2 -> 3.2.1, LCN TV Excel PC 1.0 -> 1.0.1 Pobierz na komputer 02.0903.09 Pobierz na telefon w wersji beta 02.0903.09Pobierz na komputer i otwórz w Excelu 02.0903.09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szanowny a czy nie lepiej zamiast mnożyć kolejne wersje i linki aktualizować JEDEN arkusz w google dostępny pod jednym niezmiennym adresem? Każdy zainteresowany wrzuciłby go sobie do zakładek.

Edytowane przez szwyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedź! Tylko ciężko będzie mi się przestawić, na początku projekt powstawał z myślą jako txt do pobrania co jakiś czas. Jeszcze się zastanowię, ale dzięki za zasugerowanie. Tymczasem 3.2.1 -> 3.2.2 do pobrania o tu oraz Excel Tel 02.09 i 03.09 i zalecam ponownie pobrać Excel PC najnowszą wersję.

Edytowane przez Mlecz.Koo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z wyłączeniem MUX-BCAST przez brak wydłużenia emisji eksperymentalnej, został usunięty z projektu właśnie MUX-BCAST. Tak więc TXT PC 3.2.2 -> 3.2.3, TXT TEL BETAEXCEL PC 1.0.1 -> 1.0.2, EXCEL TEL 1.0.1 -> 1.0.2 i jeszcze bardzo ważna informacja. Od 1 października zaniecham obecne wersje i stawiam na jedną z rozwiązaniem podanym przez kolegę szwyr dwa posty wyżej. Dla was łatwiej i dla mnie łatwiej. Tak więc zalecam wyczekiwać i te wszystkie wersje w tym poście są ostatnie z obecnych wersji projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2024 o 09:10, DanielK napisał(a):

Możesz także założyć swoją stronę internetową. Są darmowe serwisy od tego, a przy okazji możesz nauczyć się np. HTML.

Strona internetowa potem jest łatwa np. do wyświetlania na smartfonie itd. :)

Wiem, myślałem o tym, ale zbyt małe zainteresowanie będzie. Jak przenosiłem projekt to tutaj bo wiem, że tu jest dużo miłośników takich rzeczy. Raczej nikt by nie chciał robić dla samego siebie. Nawet nie wiem jak to rozpromować. Ale fajny pomysł jakby przymknąć oko.

W dniu 1.10.2024 o 20:39, Klopseł napisał(a):

Najłatwiej to tu wszystko wypisać.

No tak, tylko.

1. Spam takimi postami, trochę bezsens.

2. Ładnie poukładane.

3. Wziąłem losową jakąś wersję i

LCN    ID                    MUX            Uwagi                Uwagi Ogólne

1    TVP1                    MUX-3            * Region np. TVP3 Warszawa    Dopisek SD nie wyświetla
2    TVP2                    MUX-3            ** Program StarsTV HD i TV     się w ID kanału np. sam
3    TVP3*                    MUX-3            Media Narodowe są dostępne    napis FILMAX występuje w
Taką byś chciał oglądać?

4. Jeśli chodziło ci o edytowanie to nawet nie ma edycji po określonym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości jakie tu masz zainteresowanie? 

Na pewno się napracujesz i za to szacunek, tylko ciekaw jestem na ile to interesuje Kowalskiego z for technicznych. 

Z własnego doświadczenia, programuję, lista się sama układa i to jaki jest LCN kanału ma wtórne znaczenie, bo i tak minimum 90% osób układa ją pod swoje indywidualne przyzwyczajenia. 

To może być ciekawy projekt chyba wyłącznie dla instalatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2024 o 07:59, dvbtowiec napisał(a):

A z ciekawości jakie tu masz zainteresowanie? 

Na pewno się napracujesz i za to szacunek, tylko ciekaw jestem na ile to interesuje Kowalskiego z for technicznych. 

Z własnego doświadczenia, programuję, lista się sama układa i to jaki jest LCN kanału ma wtórne znaczenie, bo i tak minimum 90% osób układa ją pod swoje indywidualne przyzwyczajenia. 

To może być ciekawy projekt chyba wyłącznie dla instalatorów. 

Nie lubię się nudzić, więc prowadzę to. Bez przesady, może kilkadziesiąt osób spojrzy na to. Zawsze temat LCN był pomijany, bo właśnie nie za bardzo kogoś interesuje, ale mnie jakoś interesuje, więc robię to co mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mlecz.Koo napisał(a):

bo właśnie nie za bardzo kogoś interesuje, ale mnie jakoś interesuje, więc robię to co mnie interesuje.

tylko dla kogo?

1 TVP1 MUX-3

2 TVP2 MUX-3

3 TVP3 MUX-3

4 Polsat MUX-2

5 TVN MUX-2

6 TV4 MUX-2
7 TV Puls MUX-2

wypisać i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2024 o 21:54, Klopseł napisał(a):

tylko dla kogo?

 

Powiem inaczej. Są takie niszowe stronki które mają może 100 wyświetleń na miesiąc i twórca pomimo, że prawie nikt nie przegląda tej strony, wie o tym, prowadzi nadal stronę mimo, że generuje koszty, bo ma taki kaprys. Kieruje się tą samą logiką.

 

W dniu 5.10.2024 o 21:54, Klopseł napisał(a):

1 TVP1 MUX-3

2 TVP2 MUX-3

3 TVP3 MUX-3

4 Polsat MUX-2

5 TVN MUX-2

6 TV4 MUX-2
7 TV Puls MUX-2

wypisać i tak dalej.

Spójrz z innej strony na to. Co lepiej wygląda? Ładnie poukładane w komórkach informacje, czy takie na odwal się lista. Wiem, że to rzecz subiektywna i każdy może mieć swoje zdanie, jednak ja, wolę ładnie poukładaną listę. Poza tym, każdy może zapisać sobie w zakładce stronę i nie musi przewijać tony postów które niestety stworzyłem. Jeszcze taką listę można sobie pobrać w różnych formatach plików, co tworzy taką elastyczność i nie musisz być zawsze online, aby sobie zajrzeć do listy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2024 o 18:43, Mlecz.Koo napisał(a):

Spójrz z innej strony na to. Co lepiej wygląda? Ładnie poukładane w komórkach informacje

Oczywiście za trudno zrobić dobrą tabelkę tutaj, trzeba się stale męczyć z robieniem kolejnych wersji.

W dniu 13.10.2024 o 23:13, Mlecz.Koo napisał(a):

Są darmowe hostingi www, tylko trzeba dobrze poszukać.

Jakie? Gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...