Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Osoby czytujące forum SatKuriera wiedzą o tym już od lutego. :) Dla większości osób tutaj udzielających się to żadna nowość. :P Dlatego też wiele osób nie może doczekać się końca Polsatu Futbol. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawarłem umowę w sierpniu 2011. Rozumiem, że umowa oczywiście może zostać zerwana. Mam tylko pytanie, bo ja mam 1 umowę a 2 dekodery. Na jednym dekoderze mam wszystkie pakiety, a na drugim jakiś mały pakiet, gdzie mam ze sportowych tylko Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News. Czy w związku, iż na 1 dekoderze mam Polsat Futbol a drugim go nie mam mogę rozwiązać umowę? Podkreślam, że umowa jest jedna! Po drugie czy muszę wypowiedzenie wysyłać pocztą? Wolałbym to zrobić osobiście w punkcie Polsatu i podpisać od razu nową umowę na mniejszy pakiet a dołożyć do tego Cyfrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Umowa jest jedna do dwóch dekoderów, choć na tym drugim masz Mini Hd albo Mini Extra HD. Tak jak pisałem kilkukrotnie, poczekajcie ludzie do tego 1 czerwca, będzie oficjalne info i wtedy będzie można o wszystkim dywagować. Będzie podane jasno, ten może a ten nie, bo wysyłanie na hura wypowiedzeń nic nie da, bo pierw musi zostać wycofany ten kanał aby wypowiedzenie było wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się spierać, bo przecież sprzedając umowę nikt nie czyta nikomu wszystkich kanałów zagwarantowanych, ani takie zmiany nie są ogłaszane, że jakieś kanały stają się promocyjne czy też nie, ale skąd ta informacja, ze dopiero od 1 lutego?

Ponieważ aneksowałem umowę 31 stycznia i mam w PWU Polsat Futbol, a na forum pojawiały się informacje, że umowy były podpisane 1 lutego i tego kanału już nie było w ich PWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trzeba zastanowić się ile osób w ogóle miało świadomość o takiej możliwości (na pewno mniej niż więcej, ale i tak było to sporo osóB), a druga rzecz to taka, że znaczna część (zakładam, że większość) złożyła wypowiedzenia w celu ponownego zawarcia umowy na korzystniejszych warunkach. :) Dlatego też Cyfrowy Polsat w ostateczności zyskał, a nie stracił abonentów w pierwszym kwartale 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby było w regulaminie, nie byłoby wiążące dla abonenta, bo kodeks cywilny jest jakby ciutek ważniejszy, niż regulamin jakiejś firemki. Jeśli faktycznie coś takiego było, pewnie zniknęło właśnie dlatego, że było klauzulą niedozwoloną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaro25 - Teoretycznie jak wyślesz 01 czerwca (piątek) to w poniedziałek a najdalej we wtorek( 05) pismo powinno być u nich tylko koniecznie wysyłaj z potwierdzeniem odbioru wtedy w żaden sposób Cię nie wy :censored: ą że poczta zawaliła sprawę.

Ps. tylko upewnij się rano pierwszego że rzeczywiście PF przestał istnieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzwoniłem do BOK-u CP i śmiech na sali, jak mnie poinformowała Pani nie ma żadnych informacji odnośnie tego, że Polsat Futbol zostaje wyłączony z oferty CP. Posiadam obecnie pakiet familijny plus te dwa elastyczne sport i extra hd które sobie wymieniałem podczas trwania umowy (gdyż mam taką możliwość, )(obecnie sport HD). Będę mógł wypowiedzieć umowe ?? ile mam czasu na dostarczenie wypowiedzenia od momentu wyłączenia kanału z CP ? posiada ktoś sprawdzony wzór aby im wysłać? I dlaczego łaskawe CP nie poinformowało mnie o tym listownie że kasują PF??

 

dziękuje za odpowiedź :)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A co do jednostronnej zmiany warunków umowy ma oglądalność kanału? Cyfrowy Polsat ma obowiązek wywiązać się z umowy tak samo jak abonent, a w przypadku wyłączenia z oferty TVN HD+1 czyli jednostronnej zmiany warunków umowy Cyfrowy Polsat nie do końca wywiązał się ze swoich obowiązków - informowania abonentów o zmianie warunków umowy.

Pamiętaj też, że Cyfrowy Polsat o zmianie warunków umowy powinien poinformować abonentów przed jej wprowadzeniem, a nie po fakcie. :)

Tutaj można trochę poczytać, jak Cyfrowy Polsat potraktował swoich abonentów w przypadku TVN HD+1:

http://tvpolsat.info/news.php?readmore=3705

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że Cp jest święty, bo nikt nie jest. Takie informacje powinny być puszczane już teraz jeśli rzeczywiście Polsat Futbol ma być wyłączany. Co do wyłączenia kanału ze względu na jego oglądalność to CP ma takie prawo, ale wtedy klient własnie ma prawo też rozwiązać tą umowe bez kary umownej. Dlaczego nie ma scrolli nie jestem w stanie powiedzieć. Dlaczego podczas wylączania TVN HD+1 nie wszyscy je otrzymali? Nie jestem w stanie powiedzieć. Takie zapytania oficjalnym listem nalezy kierować bezpośrednio na Lubinową, jeśli nie otrzymasz standardu to wtedy będziesz mądrzejszy, jak otrzymasz standard to nie za dużo się dowiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...