Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem przed chwilą z kuzynką, która pracuje na infolinii cp i powiedziała mi, że od wczoraj paczka discovery znów jest gwarantowana od familijnego hd, napewno do końca 2012 roku. nie wiem ile w tym prawdy ale przez godzinę mi mówiła że 100 % prawda.

 

Jeśli to zły dział to proszę o przesunięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ten już był wielokrotnie tutaj wałkowany, ale dzisiaj się pojawił szeroki komentarz co do wypowiadania umów, jeżeli operator zmienia ofertę. Kto chce się dokładnie dowiedzieć jak to jest i lubi dużo czytać, niech się uda pod ten link: http://media2.pl/telekomunikacja/87299-Operatorzy-telekomunikacyjni-Zmiana-oferty-TV-a-wypowiedzenie-umowy.html

Z tego tekstu dowiecie się, że jeżeli zniknie TVN HD +1, to wszyscy którzy zawarli umowy przed wprowadzeniem tego kanału, też mogą bez konsekwencji wypowiedzieć umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z kuzynką, która pracuje na infolinii cp i powiedziała mi, że od wczoraj paczka discovery znów jest gwarantowana od familijnego hd, napewno do końca 2012 roku. nie wiem ile w tym prawdy ale przez godzinę mi mówiła że 100 % prawda.

Lecz na stronie CP w dalszym ciągu przy programach z paczki Discovery są gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego, co wiem to Cyfrowy Polsat z Discovery umowę ma zawartą do końca przyszłego roku, więc to może z tego powodu pojawiła się ta gwarancja? Inaczej mówiąc nihil novi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ten już był wielokrotnie tutaj wałkowany, ale dzisiaj się pojawił szeroki komentarz co do wypowiadania umów, jeżeli operator zmienia ofertę. Kto chce się dokładnie dowiedzieć jak to jest i lubi dużo czytać, niech się uda pod ten link: http://media2.pl/telekomunikacja/87299-Operatorzy-telekomunikacyjni-Zmiana-oferty-TV-a-wypowiedzenie-umowy.html

Z tego tekstu dowiecie się, że jeżeli zniknie TVN HD +1, to wszyscy którzy zawarli umowy przed wprowadzeniem tego kanału, też mogą bez konsekwencji wypowiedzieć umowę.

 

 

 

czyli po 31 stycznia jak zniknie tvn hd +1 można wysyłać wypowiedzenia nawet jak ktoś nie ma tego kanału w PWU ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zachowań wielu z Was. To po co podpisywać umowę, żeby za chwilę szukać byle pretekstu, aby ją zerwać? Chyba za to jesteśmy "lubiani" w świecie, że chcemy być cwansi od innych.

 

Ja przez wiele lat (po części z niewiedzy, po części z lenistwa) jechałem na jednej umowie i nikt z CP nic za to mi nie zaproponował że jestem takim wiernym klientem,bardzo ucieszył mnie ten tekst: http://media2.pl/telekomunikacja/87299- ... umowy.html - ( z wyłożonym na stół problemem, który nie jednego tu nurtował) teraz zmądrzałem i jestem mniej leniwy :wink: i będę korzystał z każdej okazji aby teraz oni starali się bym był dalej wiernym abonentem ich platformy a po za tym oni nie zbiednieją a ja znów będę miał okazję zaoszczędzić na kilka szklanek złotego napoju z duuuużą pianką :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie ktoś by tak bardzo skrzywdził, nie chciałbym z nim mieć więcej nic wspólnego. Natomiast wielu czeka na taką okazję, wypowiada umowę by za chwilę podpisać następną. Oczywiście w promocji. To jest w porządku?

To jest korzystanie ze swoich praw - i tyle. Abonent podpisując umowę bierze na siebie ryzyko, że przez określony czas będzie musiał opłacać abonament, niezależnie od tego, że np. straci źródło dochodu albo że podpisana oferta stanie się bardzo nieatrakcyjna na tle późniejszych warunków rynkowych. Żeby to zrównoważyć, operator przyjmuje ryzyko, że jeśli z jakichś przyczyn będzie musiał pogorszyć warunki, część klientów zwieje gdzie indziej albo podpisze nową umowę, by móc skorzystać z promocyjnych ofert. Operator nade mną się nie rozczula, ja nad nim też nie będę, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop, przeciez kwestia interpretacji dotyczy jedynie zmian umowy korzystnych dla abonenta, a nie niekorzystnych jak w przypadku wylaczenia kanalu TVN HD+1. Tylko sie zastanawiam, jak to sie ma do sytuacji gdy kanal w ogole przestaje nadawac (istniec), a nie wynika to tylko z samego widzimisiei operatora, czy to czasem nie ratuje CP... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o co innego. Mianowicie o sytuację, w której wyłączają kanał, którego abonent nie miał w umowie. Oni piszą, ze dodanie kanału było zmianą umowy i jak potem wyłączają ten kanał to każdy może rozwiązać umowę bez konsekwencji, gdyż to zmiana, "na gorsze". Tak byłoby w idealnym świecie, gdyby abonenci następnego dnia po dodaniu kanału dostali aneks, a jak wiadomo tak nie jest. Aneksy przeważnie dostaje się przy zmianie niekorzystnej (wyłączenie kanału, podwyżka), lub przy przedłużeniu umowy. Więc dopóki nie otrzymamy nowej umowy z aktualnym wykazem kanałów, to obowiązuje nas stara i jeśli nie ma w niej usuwanego kanału, to nie można zerwać umowy bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszę z tej wiadomości. I papa Cyfrowy Polsat, teraz to już wiem co brać N na kartę z dekoderem HD na własność.

Dlaczego - bo chciałem od CP dekoder HD to 5zł/ miesiąc + pakiet MINI HD 14,90zł - co daje 19,90zł, a wiemy jakie są kanały w MINI HD. A ta sama cena i więcej kanałów w "n". 2 Discovery i z bajkami dla dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem to Cyfrowy Polsat z Discovery umowę ma zawartą do końca przyszłego roku, więc to może z tego powodu pojawiła się ta gwarancja? Inaczej mówiąc nihil novi. ;)

W tym newsie http://tvpolsat.info/news.php?readmore=3613 potwierdza sie to co napisałeś, ale kanały mają być przez cały rok promocyjnie. Czy przypadkiem w tej sytuacji nie powinien się do tego wtrącić UOKiK? Przecież to jawna dyskryminacja przez rok wszystkich nowych klientów. Zabieranie im regulaminowego prawa do wypowiedzenia umowy w razie wycofania tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...