Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanie związane z rozwiązaniem umowy. Mając w umowie pakiety Familijny HD (obowiązkowo) + sport hd+extra hd (jeden z pakietów dodatkowych musi być aktywny podczas trwania umowy) to mogę rozwiazać umowę z powodu kanału zone romantica ? Bo mam watpliwość taką , że polsat może odpowiedzieć że tylko jeden pakiet musi być aktywny, i może być to sport hd, w którym nic się nie zmienia i z tego powodu nie będe mógł rozwiązać umowy :) Z góry sorry jeżeli napisałem coś niezrozumiale :) PWU mam na papierze i jest tam wymieniona Zone Romantica oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem forum, lecz od jakiegoś czasu obserwuję je.

Otóż podobnie jak większość z nas tutaj planuję wypowiedzieć umowę z CP po wycofaniu w poniedziałek kanału Zone Romantica. Jednak przed tym postanowiłem zapytać narazie przez ICOK czy będzie taka możliwość (wiem, trochę bez sensu pytanie do nich, ale postanowiłem zaryzykować). Odpowiedź jaką dostałem była następująca:

 

"Szanowny Panie

 

Wyjaśniamy, że kanał Zone Romantica niebawem zmieni nazwę na CBS Drama."

 

Jak wiemy kanał ten wcale nie zmienia nazwy, CP ewidentnie wciska kit. Napisałem także do UOKiK z zapytaniem czy po zmianie oferty mam możliwość wypowiedzenia umowy. Oto taką odpowiedź otrzymałem od prawnika:

"uprzejmie informuję, że zmiana ofert programowej stanowi zmianę warunków umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Zgodnie zatem z art. 60a ustawy Prawo telekomunikacyjne, przedsiębiorca miał obowiązek poinformować Pana o wprowadzonych zmianach na piśmie, przynajmniej na miesiąc przed wprowadzeniem zmian, jednocześnie informując Pana o możliwości wypowiedzenia umowy, w przypadku braku akceptacji zmian.

Jeżeli wyraził Pan zgodę na informowanie o zmianach na wskazany przez Pana adres e-mail, operator miał obowiązek wysłać informację drogą e-mail. W oparciu o powyższy zapis, miał Pan zatem prawo wypowiedzieć umowę, powołując się na brak akceptacji proponowanych zmian. Jeżeli operator nie poinformował Pana o zmianach w ustawowym terminie i dowiedział się Pan o nich dopiero bo ich wejściu w życie, może Pan wypowiedzieć umowę już po usunięciu programów."

 

Jak widać CP ma obowiązek pisemnego poinformowania klientów na miesiąc wcześniej o zmianach w ofercie. Nie wiem jak u was ale ja niczego takiego nie otrzymałem. Żadnej informacji ani pisma, nawet maila. Podobnie było w przypadku wycofania Polsatu Futbol. W PWU mam zagwarantowane 4 kanały, które się od poniedziałku zmieniają. Jak wiemy CBS Action będzie dostępny jako nowy kanał dla nowych abonentów w nowych pakietach. czyli, bardzo prosta sprawa, w mojej ofercie (jak i wielu innych klientów) zostaną 3 kanały. Jeden zostanie usunięty. Zdumiewające jest to jak CP wciska nam kit, nawet na swoim oficjalnym profilu na FB iż kanał Zone Romantica będzie w dalszym ciągu w ofercie nawet po zmianach. W poniedziałek się przekonamy ostatecznie jak te zmiany będą wyglądać. Może się mylimy i Zone Romantica będzie dalej w ofercie co jest praktycznie niemożliwe. W każdym razie w poniedziałek planuję zadzwonić na infolinię w prośbą i informację na temat rozwiązania umowy. Zobaczymy co powiedzą. Podejście CP do swoich klientów jest po prostu żałosne. Aż dziwne że w czasach gdzie jest silna walka o każdego klienta, firma pozwala sobie na takie coś. Pracuję w branży gdzie również jest silna walka o klienta i takie rzeczy są całkowicie nie do zaakceptowania.

Rozpisałem się trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ich Zone Romantica jest usuwany a CBS Action to nowy kanał , wypowiadał się o tym rzecznik dla Sat kuriera chyba , każdemu będą tak pisać żebyś wypowiedzenia nie złożył, ja wysyłam w poniedziałek sypnąłem im paragrafami i innej odpowiedzi jak przyjęcie wypowiedzenia nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie działanie CP jest standardowe i rutynowe...... choć w mej ocenie jest to skandaliczne to CP nie spotyka się z żadnymi większymi sankcjami ze strony UOKIK a nawet jeśli słoneczna platforma otrzyma karę to koszta z tym związane są mniejsze aniżeli wysłanie 3.000.000 listów z zawiadomieniem + koszt związany z ewentualnym odpływem serferów promocji, którzy zdecydowaliby się na rozwiązanie umowy....

Jest to namacalny dowód słabości instytucji państwowych w skali makro, podobnie rzecz się ma gdy pojedynczy obywatel nagiąć może prawo nieponosząc większych tego kosztów -wówczas stara się maksymalizować swoje korzyści mając gdzieś etykę swego postępowania (tak to wygląda w skali mikro) przykładów mnozyć można bez liku i robi to większośc z nas np. przekraczając prędkość jazdy w terenie zabudowanym, bo gdyby za takie działanie groziła by kara więzienia, wówczas niewielki margines zdecydował by się na takie naginanie prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejscowosc

data

 

 

 

WYPOWIEDZENIE UMOWY

 

 

Informuję, że z dniem ………. rozwiązuję umowę zawartą w dniu ………... pomiędzy mną tj. (imię, nazwisko, dokładny adres )legitymującym się dowodem osobistym o nr ……….. PESEL: ……….., a Polsatem Cyfrowym z powodu wycofania z oferty Cyfrowego Polsatu kanału Zone Romantica.

 

 

Aktywna karta nr: ………….

Nr seryjny dekodera: ………………

Nr modułu CA: …………….

Nr ID kontraktu........

Z poważaniem

(Czytelny podpis)

 

 

Podstawa prawna:

Regulamin świadczenia usług Cyfrowego Polsatu

Rozdział 5.Warunki świadczenia Usług

§ 7

5. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych. W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania, zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika lub poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu) informacyjnego dotyczącego zmiany, lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia.

 

Proszę o pisemne potwierdzenie rozwiązania umowy.

 

 

Nadpłaconą kwotę abonamentu /wolne środki/ proszę zwrócić na mój rachunek bankowy numer XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

Z poważaniem

.......................

Mam pytanie, bo wypowiedzenie będę przerabiał pierwszy raz, czy takie może być i czy pisać z powodu wycofania z oferty czy zakończenia nadawania kanału Zone Romantica, jak będę wysyłał 4.12 to piszę, że też z tym dniem rozwiązuję umowę? Proszę o wytłumaczenie czy dobrze "kumam" :D Pozdrawiam i nadmieniam, że wzór (lekko zmodyfikowany) zaczerpnąłem z postu użytkownika klak z drugiej strony tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Również jestem nowym użytkownikiem forum ale śledze temat odkąd tylko się pojawiła możliwość ucieczki od CP.

Dziś zebrałem się na myk i zadzwoniłem do Cyfry + jako rzekomy nowy klient przedstawiając swoją sprawę iż mam pakiet najwyższy w CP i czy moge im wypowiedzieć umowę ze względu na wycofanie zo oferty kanału ZONE ROMANTICA. Zaznaczając przy tym iż bardzo al to bardzo jestem zainteresowany ich ofertą.

Po krótkiej chwili oczekiwania na konsultantkę ponieważ poszła zasięgnąć informacji do działu technicznego uzyskałem od przemiłej Pani informację iż oczywiście mogę jak najbardziej wypowiedzieć CP umowę powołując się na zmianę w ofercie ponieważ u nich jest taka sama sytuacja i klienci również rezygnują ze względu na wycofanie kanału z oferty.

 

Ten telefon utwierdził mnie prawie w 100% iż możemy to zrobić czyli uwolnić się od pie...... CP

 

Zatem jeżeli ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości myślę że je rozwiałem

 

Z pozdrowieniem dla "zadowolonych" klientów CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jak jest we wzorze i to wystarczy całej treści regulaminu też nie musisz pisać , ja na końcu dopisałem tylko " Podstawa prawna: Regulamin świadczenia usług Cyfrowego Polsatu Rozdział 5. § 7 pkt 5. oraz Rozdział 10. § 15 pkt 1-3 " bez cytowania całego regulaminu, mają w ten sposób czarno na białym że cię w bambuko nie zrobią bo ten ostatni rozdział mówi o wypowiedzeniu z ich winy i że nie przysługuje im odszkodowanie , czyli ty nie płacisz kary za zerwanie umowy. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A data wysłania pisma, to również data rozwiązania umowy?

 

Nie data rozwiązania umowy to koniec najbliższego okresu rozliczeniowego, czyli jeśli wyślesz 4.12 pismo a masz termin płatności na 23.12 to umowa zostanie rozwiązana 23.12

 

Czy w wypowiedzeniu musze też napisac o dysku twardym który dostałem na udostepnienie? jeśli tak to co mam napisać bo tam jest tylko numer umowy, model i typ wymiennego Dysku Twardego. A nie ma zadnego numeru seryjnego itd.

 

Wydaje mi się że nie musisz najważniejsze numery to raczej nr karty, dekodera i modułu CAM lub dekodera, i tak będą się kontaktować w celu potwierdzenia wypowiedzenia i sposobie zwrotu dekodera,dysku i karty, które są własnością CP, oni w systemie i tak mają co ci użyczyli więc się upomną o to przy rozwiązaniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Z tego co tu wyczytałem mój koniec rozliczeniowy to 14-ty dzień każdego miesiąca. Rozumując to co tu piszecie wypowiedzenie umowy z CP powinno mieć moc prawną już 14.12.2012. Ja na wypowiedzeniu podałem datę końca umowy miesiąc później, czyli 14.01.2013. Czy oni czytając takie wypowiedzenie wezmą pod uwagę koniec umowy właśnie z podaną datą, czy zakończą ja już 14.12.2012? Może lepiej wysłać im raz jeszcze wypowiedzenie poprawiając datę końca umowy z 14.01.2013 na 14.12.2012. Co o tym myślicie? Nie ma potrzeby płacić im jeszcze za cały miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być tak, bez dat związanych z okresem rozliczeniowym:

 

miejscowosc

data

 

 

 

WYPOWIEDZENIE UMOWY

 

 

Informuję, że wypowiadam umowę zawartą w dniu ………... pomiędzy mną tj. (imię, nazwisko, dokładny adres )legitymującym się dowodem osobistym o nr ……….. PESEL: ……….., a Polsatem Cyfrowym z powodu wycofania z oferty Cyfrowego Polsatu kanału Zone Romantica.

 

 

Aktywna karta nr: ………….

Nr seryjny dekodera: ………………

Nr modułu CA: …………….

Nr ID………………

 

 

 

Podstawa prawna:

Regulamin świadczenia usług Cyfrowego Polsatu

Rozdział 5.Warunki świadczenia Usług

§ 7

5. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych. W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania, zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika lub poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu) informacyjnego dotyczącego zmiany, lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Proszę o pisemne potwierdzenie rozwiązania umowy.

 

 

Nadpłaconą kwotę abonamentu /wolne środki/ proszę zwrócić na mój rachunek bankowy numer XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

Z poważaniem

……………………

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. podpisałem nową umowę w APS CP 25 października tego roku na 15 m-cy (3 m-ce gratis) z modułem na pakiet familijny hd + sport i chciałbym się dowiedzieć gdzie znajdę listę kanałów jaką podpisałem umowę gdyż teraz się trochę pozmieniało a jeśli by się okazało że zabrali mi jakiś kanał to bym wypowiedział im umowę

DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój okres rozliczeniowy to 16 każdego miesiąca, a umowa jest zawarta w 2010 r, mam obecnie pakiet Familijny HD i VOD, z możliwością zmiany na Extra HD gdzie jest ZR, jeżeli dzisiaj na infolinii zmienię z VOD na extra HD, to czy będę miał możliwość wypowiedzenia umowy po zmianie pakietu dodatkowego 16.12.2012. Chodzi oczywiście o pakiet CP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od paru dni monitoruję ten wątek i mam pytanie również bedę wypowiadać umowę z CP z związku z usunięciem z listy kanałów Zone romantica i chodzi o to że w czasie umowy zmieniłam adres zameldowania a tym samym mam nowy dowód i nr dowodu i nie poinformowałam CP o tej zmianie to czy wysyłając wypowiedzenie mam napisać nowy nr dowodu i czy wypowiedzenie będzie ważne? proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...