Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to jest w przypadku innych kanałów CBS, ale w przypadku zastąpienia Zone Romantici przez CBS Action, prawo stoi po stronie konsumenta i ten ma prawo wypowiedzieć umowę bez żadnych konsekwencji. Jeżeli CP nie przyjmie wypowiedzenia, to będą skargi do UOkiK.

Skończyły się czasy, że klient będzie siedział cicho, a operator robił co mu się żywnie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę podpisaną 09.03.2012 na 29 m-cy z MR. Nie widzę w papierach żadnej rozpiski kanałów ani PWU. Mam tylko opis Pakiet Familijny HD + FILM HD + SPORT HD zwane dalej PROMOCJĄ KOMFORTOWĄ. Czy będę miał prawo do wypowiedzenia umowy w związku z wycofaniem mojego "ulubionego" romantycznego kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wszyscy zaczną się pytać, to może przeczytają najpierw tą informację: https://satkurier.pl/news/80364/cp-cbs-action-nowosc-pozostale-cbs-to-rebranding.html

Ok czyli sami traktują CBS Action jako nowy kanał. Z tego wynika, że można będzie wypowiadać. Pytanie ponawiam - jeśli w umowie nie znajduję rozpiski kanałów znajdujących się w pakietach, a jedynie zapis Familijny HD +EXTRA HD +SPORT HD zwane dalej Promocją Komfortową , to czy mogę się powoływać na brak Zone Romantica w wypowiedzeniu? Umowa podpisana 09.03.2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze. W PWU nie mam wymienionych żadnych kanałów literalnie. Zacytuję dokładny zapis z PWU: "W ranach niniejszej Umowy Pakiety: Familijny HD, EXTRA HD oraz SPORTHD rozumiane są jako Promocja Komfortowa." Nie mam nigdzie wymienionych kanałów gwarantowanyc w ramach powyższych pakietów czy powyższej promocji, więc stąd moja wątpliwość, czy mogę się powoływać na brak Romantiki w wypowiedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli umowę podpisywałeś w czasie, gdy Zone Romantica była w ofercie Cyfrowego Polsatu, to masz tę stację wymienioną w PWU. :) A że przy podpisywaniu umowy nie upomniałeś się o PWU to nie moja wina tylko Twoja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do umowy dołączane są jeszcze załączniki, które są integralną częścią umowy, czyli cennik, PWU, regulamin i może coś jeszcze (podpisując umowę potwierdzamy, że te załączniki otrzymaliśmy). :) A PWU, o którym wyżej mówicie to prawdopodobnie część szczegółowa, w której kanały składające się na pakiety nie są wymieniane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba masz rację. I co teraz? Nie mogę wypowiadać?

Jeżeli umowę podpisywałeś w czasie, gdy Zone Romantica była w ofercie Cyfrowego Polsatu, to masz tę stację wymienioną w PWU. :) A że przy podpisywaniu umowy nie upomniałeś się o PWU to nie moja wina tylko Twoja. :)

Kłopot w tym, że mam PWU jak byk w ręce. Ale nie ma tam wymienionych żadnych kanałów ;) tylko pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wypowiedzenie umowy można składać po 03.12.2012, kiedy fizycznie zobaczy się, że kanału nie ma w ofercie, czy można już wysyłać wypowiedzenia?

Czy może ktoś napisać wzór takiego wypowiedzenia? Szukałem na forum i nie mogę na to się natknąć. Chodzi mo o wzór wypowiedzenia dotyczące wycofania z oferty programu.

Dlaczego chcę wypowiedzieć umowę mimo, że CP ostatnio dodał więcej kanałów?

Dlatego, że mam moduł CI+ i jego działanie doprowadza mnie do ''czerwoności ze złości'' Lecę teraz na module N na Kartę HD, którego działania łagodzi moją złość. Brak perspektyw na poprawianie działania modułu CI+ CP jest głównym powodem składania rezygnacji. Nadarza się okazja, by wreszcie pozbyć się tego ciężaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie dnia: Wysłałem kilka dni temu wypowiedzenie, bo musiałem, żeby zmieścić się w 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia. Teraz okazuje się, że można wypowiedzieć umowę z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia z powodu zakończenia nadawania kanału z telenowelami. Co mam zrobić? Wysłać drugie wypowiedzenie, a co z tamtym? Samo się anuluje, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...