Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, że zastąpili ten kanał innym nie ma żadnego znaczenia. :P

Jeśli ktoś miał ten kanał wśród gwarantowanych, to mogą dać nawet 1354 nowe kanały w jego zastępstwie, a i tak prawo do wypowiedzenia umowy nadal będzie przysługiwało.

 

 

No nie wiem, znając możliwości interpretacyjne prawników zatrudniannych przez Operatorów, to mogą zrobić taki trick jak w przypadku Romance TV - czyli kanał zniknał, ale CP zaczął puszczać w kółko powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest inna sprawa. :)

 

Jednak w przypadku gdy kanał gwarantowany znika (nie ma go na liście kanałów operatora na dedykowanym sprzęcie, nie można zdekodować mimo posiadania pełnych uprawnień lub po prostu jest czarny ekran/inne paski itd.), można wypowiedzieć umowę. W przypadku gdyby Polsat uruchomił powtórkowizję tak jak w przypadku Zone Romantica to powodu do wypowiedzenia nie ma.

 

W tym wypadku kanał został wyłączony:

https://satkurier.pl/news/93012/koniec-l ... sacie.html

Więc wątpliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście to CP, będzie się wykręcał, że nie z ich winy kanał schodzi z oferty itd... Ale co mnie to obchodzi.

Każde usunięcie kanału, bez względu na przyczynę, daje możliwość rozwiązania umowy bez konsekwencji. :) Jedyne co można różnie interpretować, to to, czy kanał został usunięty, czy nie, np. gdy operator zastąpienie jednego kanału drugim określa mianem rebrandingu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nici z tego pomysłu, bowiem jak twierdzi CP :

 

cyt.

W środę, 20 listopada 2013 roku z transpondera Cyfrowego Polsatu wyłączony został kanał Love. Jak powiedziała redakcji satkurier.pl Olgo Zomer, rzecznik prasowa Cyfrowego Polsatu, kanał został wyłączony przez Cyfrowy Polsat z przyczyn niezależnych od tego operatora, wynikających z niedopełnienia obowiązków przez drugą stronę.

 

 

 

pewno niektórzy będą nadal się łudzić, że wyłączenie LOVE daje podstawy do wypowiedzenia umowy, ale znając pojemność zwrotu "przyczyny niezależne od operatora" to zapowiadają się wieloletnie procesy cywilne abonentów z operatorem

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twojego okresu rozliczeniowego, który liczony jest dnia zawarcia umowy. Np. w moim przypadku jest to 12 dzień każdego miesiąca :)

 

U mnie nowy zaczyna się 4 grudnia. Czyli wysyłam i za grudzień już nie płacę?

 

 

5. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych w ramach Pakietu Programów przez

inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych.

W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania programów, zaprzestanie nadawania programu

przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania, zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności.

O zmianach takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie

odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika, poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu) informacyjnego

dotyczącego zmiany lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla

Abonentów. W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże

nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta

o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia.

http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/i ... -05-29.pdf

 

Nie mam więcej pytań. Wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twojego okresu rozliczeniowego, który liczony jest dnia zawarcia umowy. Np. w moim przypadku jest to 12 dzień każdego miesiąca :)

 

U mnie nowy zaczyna się 4 grudnia. Czyli wysyłam i za grudzień już nie płacę?

Jeśli wypowiedzenie dotrze przed 4 grudnia to tego dnia umowa już będzie rozwiązana, więc siłą rzeczy nie będziesz miał za co płacić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twojego okresu rozliczeniowego, który liczony jest dnia zawarcia umowy. Np. w moim przypadku jest to 12 dzień każdego miesiąca :)

 

U mnie nowy zaczyna się 4 grudnia. Czyli wysyłam i za grudzień już nie płacę?

Jeśli wypowiedzenie dotrze przed 4 grudnia to tego dnia umowa już będzie rozwiązana, więc siłą rzeczy nie będziesz miał za co płacić. :)

 

Wszystko się zgadza. Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na poprzedniej stronie, że przyczyna nie ma znaczenia. :)

 

 

Wiem, ale myślę, że twoja interpretacja polegnie w starciu z działem prawnym Cyfrowego

:read:

8)

:twisted:

Ale tu nie ma czego interpretować. Jedyne co CP może zrobić to wprowadzać w błąd mniej obeznany z regulaminem abonentów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTWIERDZENIE przez rzeczniczkę CP prawa do ROZWIĄZANIA Umów:

http://tvpolsat.info/news.php?readmore=5699&c_start=0

Patrz, a infolinia kręci. Między innymi twierdzą, że kanał został wyłączony na miesiąc. :)

 

A jeśli mam ten kanał w umowie zapisany jako Wedding TV? Nadal mogę zerwać umowę?

Gdy kanał zmieniał nazwę to nie mogłeś wypowiedzieć umowy, bo była to tylko zmiana nazwy, więc odpowiedź wydaje się jednoznaczna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...