Skocz do zawartości

Zdalne sterowanie - Prof Revolution DVB-S2 7500 USB


jorg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu probach na roznych ustawieniach w DVBViever Pro ( wersja V4.2.1)

nie moge uruchomic pilota od karty Prof Revolution DVB-S2 7500 USB .

Udalo sie komus uruchomic pilota bo mi jak narazie skonczyly sie pomysly jak ten temat ugryzc :/

 

Win Vista 64 SP1 - DVBViever Pro ( wersja V4.2.1) - Prof Revolution DVB-S2 7500 USB - Monoblock Astra+Hotbird

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co niepowodzenie. Mogę już na 90% powiedzieć, że nie da się tego zrobić w łatwy sposób. Do kilku modeli kart są gotowe pluginy odpowiadające za komunikację z pilotem, ale dla Prof nic takiego póki co nie ma. Nie wiem jeszcze, czy Grider sobie z tym poradzi; konieczne są dalsze eksperymenty...

 

Za to w AltDVB nie miałem żadnych problemów - pilot ruszył "z kopa" po prostej konfiguracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr.Orbita - możesz podpowiedzieć jak to skonfigurować w AltDVB?? - działa mi tylko przełączanie kanałów ch+ ch- i mute. Za to pilot naprawdę pięknie śmiga na progdvb6. Tyle ze proga porzuciłem już bardzo dawno temu i zdecydowanie wolę alt-a. (mam 7301 ale myślę ze to akurat bez różnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie męczylem z remote :lol2: dzięki za informację. szkoda tylko ze taka ograniczona liczba funkcji. W Progdvb działa wszystko - przerzucanie miedzy listami, zoom, txt, napisy, nie mówiąc o wyborze sciezki dxiwekowej czy epg. Ale dobre i to, bo karta jest naprawde super :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr.Orbita - możesz podpowiedzieć jak to skonfigurować w AltDVB?? - działa mi tylko przełączanie kanałów ch+ ch- i mute. Za to pilot naprawdę pięknie śmiga na progdvb6. Tyle ze proga porzuciłem już bardzo dawno temu i zdecydowanie wolę alt-a. (mam 7301 ale myślę ze to akurat bez różnicy)

 

Na jakiej wersji windowsa udalo ci sie uruchomic pilota od Prof Revolution , gdyz ja probowalem rowniez na ProgDVB 6 i niestety nie rozpoznawal go :/ .

No chyba ze problem lezy po stronie Visty 64 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorg

Troszke nie w temacie, ale tylko troszkę... Dzisiaj rano datarły do mnie 7301 i 7500. 7301 bez problemu zadziałała z dvbdream i dvbviewer. Z 7500 mam tak jak Ty miałeś (bo juz widać, ze poradziłeś sobie...). Dvbviewer widzi kartę ale nie skanuje i nie odbiera. Co było u Ciebie przyczyna nie działania dvbviewer'a ?

Pozdr. rys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt na poczatku 7500 niechcialo u mnie ani skanowac ani odbierac z zapisanej listy a rozwiazanie bylo dosc banalne , otoz mam jezszcze zainstalowanego wysluzonego twinhana 1020a . W zakladce sprzety mialem 2 karty tv wsponianego

twinhana i 7500 , po usunieciu z listy twinhana obudzil sie i zadzialal 7500 :brawo:

 

Natomiast problem z pilotem nie rozwiazalem do dzis :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedż jorg

Niestety u mnie to nie zadziała, nie mam twinhama. ale jakos powalczę... Co do pilota to na razie nic nie zrobię bo viewer jest twardy i nie daje się...

Tak na marginesie, Jak bedzie Ci sie chciało to mozesz wypróbować aplikację smartdvb. Wczoraj uruchomiłem i bardzo przyjemne wrazenia. Program nawet pyta o pilota i mozesz zaznaczyc ze od 7500. Ja jeszcze pilota na niej nie uruchomiłem, bo walczę dalejz viewerem

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmartDVB-Pilot

Klikasz w Toools > wybierasz Native remonte > i masz kilkanascie pozycji do wyboru.Np. Chanel Up klikasz mysza 2 razy , otwiera sie okno press a key:

kierujesz pilotem w kierunku Karty Prof. 7500 USB i naciskasz przycisk zmiany kanału na pilocie i klikasz OK.

Jeden przycisk pracuje.Powtarzasz dla innych przycisków taką sama procedure.

Dla osób nie znających angielskiego radzę zainstalować tłumacza np. jeden z programów Google.Odwiedzając stronę np. SmartDVB potrafi przetłumaczyć strony na j.polski.

Może nie perfekcyjnie , ale można sie zorientowac.Polecam ten programowy odtwarzacz- jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W kwestii DVBViewera jest już pewne, że potrzebna jest dodatkowa wtyczka, żeby obsługiwało pilota i sytuacja jest taka, że Prof chce ją napisać, ale nie może skontaktować się z Lars'em z ekipy DVB Viewera, który odpowiada za pozostałe wtyczki od pilotów do kilku innych kart... Spróbuję się włączyć do tematu i napisać do teamu DVBViewera.

 

W każdym razie temat jest do zrobienia i są podejmowanie działania, żeby coś się ruszyło z pilotem Prof pod DVBViewerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii DVBViewera jest już pewne, że potrzebna jest dodatkowa wtyczka, żeby obsługiwało pilota i sytuacja jest taka, że Prof chce ją napisać, ale nie może skontaktować się z Lars'em z ekipy DVB Viewera, który odpowiada za pozostałe wtyczki od pilotów do kilku innych kart... Spróbuję się włączyć do tematu i napisać do teamu DVBViewera.

 

W każdym razie temat jest do zrobienia i są podejmowanie działania, żeby coś się ruszyło z pilotem Prof pod DVBViewerem.

 

Fajnie ze cos chca w tej kwesti zrobic :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór pilota w SmartDVB.

Po instalacji kodeków musiałem zrobic reinstalację SmartDVB w Prof. 7500 USB.Przy okazji znalazłem jak się wybiera pilota i disegc(przełacznik konwerterów).

Po zakończonej instalacji należy wybrać:

SmartDVB > TOOLS > Bda Device Settings > następnie jest do wyboru (jeżeli jest kilka konwerterów)

1.Disegc mode: Prof.Tuners. Po takim ustawieniu bez problemu można skanować satelity.Oczywiście po dodaniu satelity wchodzi się w settings i ustawia się

=============================== pozycje disegc (podobnie jak w AltDVB)

 

2.Remonte: Pilot Prof.7500 (tutaj wybiera się różne piloty)

=========================

 

Pozostałe zmiany bez oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko przelotem, bo nie bardzo mam czas... Jest wtyczka pod DVBViewera do obsługi pilota. Do pobrania tu:

http://www.prof-tuners.com/download/sof ... Remote.dll

 

Niestety ludzie z PTG natrafili na problem w DVBViewerze i nie udało się go ominąć - wtyczka nie będzie działać, jeśli w komputerze jest więcej kart DVB. Dodatkowo nie jest zalecane jej używanie z najnowszą betą DVBViewera, ponieważ nieustannie się wywala przy uczeniu. Na stabilnej jest trochę lepiej, ale też się czasami zawiesza. Póki co można uznać, że wtyczka ma status eksperymentalnej...

 

Wtyczkę należy skopiować do katalogu Plugins, następnie zaznaczyć ją w Ustawieniach (Dodatki wejściowe) i nauczyć klawiszy pilota (Sterowanie, wybieramy funkcję, klikamy Uczenie, wciskamy klawisz na pilocie i zatwierdzamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nie jest zalecane jej używanie z najnowszą betą DVBViewera, ponieważ nieustannie się wywala przy uczeniu. Na stabilnej jest trochę lepiej, ale też się czasami zawiesza. Póki co można uznać, że wtyczka ma status eksperymentalnej...

 

U mnie każdorazowo po kliknięciu na przycisk Learn DVBViewer (zarówno wersja stabilna, jak i testowe) wywalał się. Obecnie korzystam z pilota Medion i wtyczki X10, oryginalny pilot poszedł do pudełka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
U mnie każdorazowo po kliknięciu na przycisk Learn DVBViewer (zarówno wersja stabilna, jak i testowe) wywalał się. Obecnie korzystam z pilota Medion i wtyczki X10, oryginalny pilot poszedł do pudełka. :)

 

Mam ten sam problem z pilotem od Prof 7301. Może zna ktoś na to jakieś rozwiązanie?

Obecnie muszę męczyć się w Dvbviewerze pilotem od skystara :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...