Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Jakość oraz złącza, po których jest lepszy obraz to faktycznie ciężka sprawa. Każdy ma jakieś swoje odczucia i tak serio mówiąc, to tutaj każda opinia jest subiektywna, mimo iż specyfikacja techniczna wyróżnia HDMI nad component. Choć jedno jest pewne, dane techniczne nie są do podważenia, ale odczucia każdego z nas mogą się od tych danych różnić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No wielu prawdziwych melomanów, jakich znam posiada właśnie wzmacniacze lampowe. Nie ma to, jak oczekiwanie przez około 30min. na nagrzanie się lamp i załączenie muzy. Takie oczekiwanie jest od razu wynagradzane wspaniałym dzwiękiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze analogia bedzie najlepsza muzykofile tylko to polecaja bo cyfrowych dziwiekow nie moga sluchac, znam takiego jednego to kable do glosnikow kupuje za ciezko zarobiony pieniadz :/ ja bym nie na taki sprzet nie wydawal, bo odbiornik ma dzialac tak zeby bylo wszycho git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie o zestaw Cyfrowego polsatu z tym modelem Samsunga. Chodzi mi o jakość obrazu. Ustawiał to fachowiec z miernikiem tak więc tutaj nie mam wątpliwości raczej żeby było coś nie tak.

 

Natomiast mam wątpliwości co do jakości obrazu. Chciałbym się precyzyjnie wyrazić. Jakośc jest dobra w takim względzie że nie widac jest śniegu a denerwujące jest to iż wyświetlany obraz tak jakby p[beep]sał (ciemniał) i rozjaśniał się samoczynnie. Nie jest tak chyba na kazdym kanale ale jednak jest. Czy jest to naturalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekk99 - niektóre nowoczesne TV tak mają (dopasowanie do oświetlenia w otoczeniu), ale jeśli takiego nie masz, to najpewniej coś z odbiornikiem nie tak (ale sprawdź też połączenie - jaki kabel wykorzystałeś do tego celu między odbiornikiem, a TV - może coś nie łączy za dobrze...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita, wykorzystany jest prawdopodobnie jakiś tani kabel do połączenia bo jest to kabel za który w sumie nie płaciłem dołączył go sprzedawca CP i osoba która go montowała. za zestaw zapłaciłem 129 + 70 zł za montaż czyli łącznie 200 zł. Jest to kabel albo dodawany do zestawu a jeśli takiego nie dodają to jest to jakiś najtańszy...

 

Telewizor nie jest nowoczesny bo to Panasonic 32ps12 . Na zwykłej antenie siatkowej jaką miałem wcześniej nie było tego problemu tylko było widać poprostu śnieg. Teraz nie ma śniegu ale obraz ma takie przeskoki jasności. Moze być to wina kabla? A jak nie kabel to co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kablami to przesada. Ja kupiłem taki za 14-15 zł (component). W porównaniu z dobrym kablem żadnej różnicy. Chociaż prawdą jest, że jest w sklepach dużo kabli, które się do niczego nie nadają. Żeby uniknąć zbędnych inwestycji po prostu pożycz od kogoś kabel, który widomo, że jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poukladajmy to troche.

Kineskop telewizyjny posiada 3 dziala dla kolorow: czerwonego, zielonego i niebieskiego. Sa to kolory podstawowe z ktorych sa tworzone i inne kolory.

 

A teraz wyjscia dekodera:

Wyjscie RGB (poprzez scart) dekoder wysyla te 3 kolory poprzez wzmacniacze wprost na dziala kineskopu. Jakosc teoretycznie i praktycznie najdoskonalsza.

Wyjscie S-Video - sygnal w ktorym sygnaly RGB sa zespolone razem w tzw sygnal chrominancji (koloru) i w odbiorniku musi zostac wykonane ich rozseparowanie. Dodatkowo jest wprowadzany sygnal luminancji odpowiedzialny za jaskrawosc. Jak widac zanim sygnaly RGB zostana podane na dziala kineskopu musza zostac najpierw rozdzielone. To jakosci nie sluzy. Ale dzieki osobnemu prowadzeniu sygnalu jasnosci obraz jest lepszy niz w komponencie.

sygnal kompozytowy (composit) to najbardziej kiepski z mozliwych sygnalow. Tutaj zespolone sa wszystkie sygnaly na raz. Dlatego do polaczenia wystarcza jedno wyjscie wideo - taki zolty chinich lub odpowiednia nozka w SCART. W tego typu sygnale najpierw telewizor musi rozdzielic sygnal na sygnaly chrominancji i luminancji a potem chrominancje na RGB. Jak widzicie na tym sygnale, zanim sygnal pojdzie na kineskop, telewizor przeprowadza szereg skomplikowanych funkcji, ktore jakosci nie sluza.

 

Do polaczenia analogowego nabardziej odpowiednie jest polaczenie SCART RGB. Oczywiscie w menu samsunga trzeba przestawic na RGB bo inaczej na scarcie bedzie obecny tylko sygnal kompozytowy. Telewizor musi miec wejscie RGB. Po takim polaczeniu zapewne zobaczycie lekki spadek kontrastu i pogorszenie ostrosci. To tylko zludzenie. Po prostu obraz zostal oczyszczony ze wszystkich smieci, ktore sprawialy wrazenie lepszej ostrosci. Teraz przelaczcie na jakis meczyk. Zobaczycie, ze wszelkie artefakty, przesuniecia koloru zniknely a obraz jest bardziej zblizony do komputerowego. I barwy sa mniej wyblakle, zwaszcza na drobnych detalach obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coz to za roznica? Czy podajesz rozdzielone kolory wprost na dziala kineskopu czy tez na grupy pikseli? Ciekawe dlaczego monitory komputerowe LCD tez maja (analogowe) wejscie rowniez rozbite na poszczegolne kolory? Wedlug Ciebie powinni tam dac cinich i obraz bedzie powalajacy? Przemilczam wejscie cyfrowe bo to inna bajka i jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wracając do mojego problemu czyli migotania (delikatnego) obrazu moglibyście coś doradzić? Czy kupowac faktycznie jakiś dobry kabel do połączenia? Powiem tak na takiej zwykłej naziemnej siatkowej antenie jeśli by była dobrze ustawiona u mnie np na TVP 2 nie mam tego problemu a i ogólnie jakość jest lepsza niż na CP. Sygnał mam dość dobry chyba bo na tym pasku pokazuje ok. 80%. Poza tymi "przyciemnieniami" i "rozjaśnieniami" przy włączaniu dekodera albo przerzucie na radio - gdy nie pokazuje się obrazu telewizyjnego tylko jakaś plansza można zauważyć że obraz delikatnie drży - jesli można tak to nazwać. Wiem że nie posługuje się językiem fachowym ale tak właśnie bym to nazwał, obraz delikatnie drży lub inaczej ujmując migocze. Czy to jest raczej wina kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co chwila na kanalach takich jak polsat, tvn, viva polska, mtv znika mi obraz i wyswietla sie napis "szukanie sygnalu". Na extreme czy axn problem ten w ogole nie wystepuje. Sygnal jest na okolo 70-80%. Moze to byc spowodowane moim niedopatrzeniem w jakiejs kwestii czy powinienem sie zglosic z tunkiem do punktu sprzedazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych szczegółów odnośnie tego, czy dopiero zainstalowałeś zestaw satelitarny, czy też wcześniej już go posiadałeś i nie było problemów z odbiorem na innym odbiorniku. Problem może leżeć po stronie złego ustawienia anteny, jeżeli wszystko jest nowe i na świeżo było montowane. Oczywiście możesz iść do punktu obsługi, wtedy będzie łatwiej Tobie zlokalizować przyczynę, jeżeli dekoder będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowe od sierpnia. Instalacja jest dosyc stara ale an wczesniejszych tunerach nie bylo problemow. Na poczatku problem ten wystepowal raz na jakis czas, wlasciwie to nie przeszkadzalo ale teraz powtarza sie tak czesto ze nie da sie normalnie ogladac ;/ Jednak nie wystepuje to zawsze, najczesciej wieczorami. I dziwi mnie to ze na kanalach z niektorych transponderow nie ma tego problemu. Sorry ze tyle pwtorzen ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na innych odbiornikach jest wszystko w porządku (mam nadzieję, że sprawdzałeś to w tej chwili, gdy już szwankował ten "feralny" Samsung) to idź z dekoderkiem do dystrybutora. Samemu lepiej nic nie kombinować, jeżeli problem leży po stronie dekodera na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...