Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od środy nie było mnie w domu i dekoder stał bez prądu tzn. całkowicie odłączony.Dzisiaj przyjeżdżam i dekoder ani rusz.Nie świeci się czerwona lampka tylko jak bardzo blisko się podejdzie świeci tak minimalnie.Co się mogło stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobne pytanie co poprzednik.11.05. była u nas porządna burza , coś przeczuwając wyłączyłem jak nigdy wszystkie urządzenia elektr. z zasilania a nawet odpiołem anteny przed rozpączeciem burzy.Po wszystkim włączyłem wszystko i zagrało oprócz dekodera. Nie reaguje tylko czerwona dioda tli się lekko.

PYTANIE:spalony czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tuner został uszkodzony, a dokładniej jakiś kondensatorek w nim padł, najprawdopodobniej w układzie zasilania. Jak masz miernik prądu i lutownicę, to sobie sam możesz się pobawić, chyba, że jest na gwarancji, wówczas do serwisu z nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje,juz ma parę lat , wiec będe działał we własnym zakresie, ale jestem z niego bardzo zadowolony,choć nowy soft go znacznie spowolnił.

 

Witam ponownie.Oddałem tego samsunga do naprawy, gościu już drugi dzień go ogląda i twierdzi że jego zdaniem wszystko gra , znaczy wszystkie napiecia graja sugeruje ze strzeliła jakaś pamięc ,że naprawa droga i ćięzka.

Możliwe to czy coś ściemnia? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawa droga, to zapytaj o cenę. Choć żeby ocenić, ten "fachowiec" musi wiedzieć, co się w nim popsuło. Ewentualnie masz jeszcze w swoim pobliżu inne serwisy zajmujące się naprawą sprzętu elektronicznego? Oczywiście też nie zaprzeczam temu, że coś poważniejszego zostało w nim uszkodzone, z tym różnie już bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po co płacić za naprawę, kiedy CP pewnie wymieniłby zepsuty dekoder na nowy tej samej marki za symboliczną złotówkę. Do tego dają gratisy, zależy od opłacanego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Za wszelką cenę sami zostajemy. :D:wink:

No nie wiem. Ja nie mam żadnych problemów - w tym żadnych zwieszek dekodera.
Super! Taką wypowiedź chciałem przeczytać. Jak dostanę dekoder napiszę swoje spostrzeżenia odnośnie jego działania.

Po krótkich testach, (żeby tylko nie zapeszyć) potwierdzam, że dekoder sprawuje się znakomicie. Podobnie jak @bogdan425 nie mam żadnych problemów. Czy z Samsungiem HD również nie ma większych problemów? Może czas już wysłać Echostara 717 na zasłużoną emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam serdecznie. gdyby ktos mogl mi pomoc bylbym dozgonnie wdzieczny.mam problem z dekoderem samsung dsb-s350g poniewaz wylezdzalem z domu na kilka dni wyjalem wtyczke z gniazdka od wspomnianego dekodera.( wyjalem wtyczke w stanie czuwania dekodera,swiecila na czerwono)po powrocie nie moge uruchomic w ogole dekodera ,swieci sie czerwona lampka,lecz dekoder nie reaguje na pilota.wymienilem baterie w pilocie , zresetowalem dekoder przez wyjecie wtyczki z gniazdka na 12 zdrowasiek , lecz to tez na prozno.serwis techniczny pc stwierdzil ze musze oddac dekoder do serwisu ,poniewaz oni nie wiedza dlaczego tak sie stalo, co niezbyt mi sie usmiecha bo mieszkam za granica i nie mam mozliwosci w najblizszym czasie jechac do polski.pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja tez jestem uzytkownikiem tego modelu od marca 2007, oprocz jednej zwiechy calkowitej po jakichs 6 mcach uzytkowania to zlego slowa nie moge powiedziec ;)

dreczy mnie cos innego, po zamontowaniu diseqc i wyszukaniu programow z astry i hb mam do przeszukania ponad 1000 programow tv. probowalem wpisac przykladowe kilkadziesiat programow z astry i tu bylo wiekie zaskoczenie bo niektorych sygnalow nie lapie , na niektorych kanalach jest tylko dzwiek a tylko niektore wylapal prawidlowo (obraz + dzwiek)

czy istnieje jakas lista programow fta z astry i mozliwosc wpisania tylko tych ktore sa prawidlowo odbierane?

na razie walcze z tym bo zielony jestem jak mloda trawa na wiosne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sądzę, że można wgrać gotowe listy kanałów dla tego tunera.

 

Podłącz ten tuner bezpośrednio pod Astrę omijając DiSEqC. Widzę, że wyszukiwałeś "wszystkie kanały", a można też szukać po "FTA". Może warto by przywrócić mu ustawienia fabryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff poradzilem sobie ;) zrobilem reset do ustawien fabrycznych a pozniej skanowanie selektywne na astrze 1 i hb ale tylko programy niekodowane, znalazl ich tv-715 a radiowych prawie 400 ;)

pozniej musialem przejrzec wszystkie 715, troche to trwalo ale zrobilem selekcje tego co mnie interesuje, spisalem numery tych programow a nastepnie z listy pracowicie zaznaczalem te do usuniecia i ... udalo sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

mam zaniki sygnalu na niektorych wybranych przeze mnie programach z astry1 (zez), kilka programow ma dosyc silny sygnal np. zdf, rtl, rtl2 i odbieraja bez zaklocen, ale kilka innych ma slabiutki np. dsf, wdr i wystepuja zaniki obrazu a takze i fonii.

najczesciej zaniki sygnalu wystepuja w dzien, czy jest to spowodowane "oslepianiem slonecznym" anteny czy jakims innym czynnikiem?

pozdrawiam

n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...