Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak stwierdzic na tym tunerze ze obraz wyswietlany jest w 16:9 ??? W info kanalu jest tylko cos takiego 3/4 ale to nie wiem czy ten parametr. Teraz niby niektore TVNy sa w 16/9 i zastanawiam sie jak to sprawdzic.

 

Moje 2 pytanie to w 42" Plazmie ustawiam obraz na auto a w tunerze sa 3 opcje i do konca nie wiem czy prawidlowo ustawilem to:

obraz z 4/3 zmienilem na 16/9, kolejnej opcji nie wiem tam mozna ustawil letter, mieszany , pelny i Scan & .. i to zostawilem oraz komposiet + RGB. Czy to wlasciwe ustawienia? Tuner podlaczony kablem Euro oczywiscie.

 

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą opcją ustawiasz przekształcenie obrazu w sytuacji kiedy kanał nadaje w formacie innym niż 16/9. Letter - brak przekształcenia: czarne paski po bokach na kanałach 4/3, czarne paski dookoła na audycjach w pseudo 16/9 (letterbox), mieszany - lekki zoom, pełny - rozciągnięcie, scan&pan- zoom: kanały w letterbox'ie wypełniają powierzchnie bez zniekształceń, kanały 4/3 ucięta góra i dół. Jest to oczywiście wartość domyślna możesz ją zmieniać w trakcie oglądania programu (na pilocie samsunga hd klawisz p-size, w 305 poszukaj odpowiednika). Dla kanałów 16/9 wartość ustawionej opcji bez znaczenia. Nie wiem jak zareaguje telewizor przy ustawieniu "auto", ja ustawiam 16/9 i mam pełną kontrolę za pomocą tunera sat. Jeśli chcesz aby telewizor automatycznie przekształcał obraz, to najlepszą opcją będzie chyba "letter".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz a powiesz mi cos na temat 1 pytania:"A jak stwierdzic na tym tunerze ze obraz wyswietlany jest w 16:9 ??? W info kanalu jest tylko cos takiego 3/4 ale to nie wiem czy ten parametr. Teraz niby niektore TVNy sa w 16/9 i zastanawiam sie jak to sprawdzic." ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie "ten" parametr. W programach 16/9 (przy ustawieniach w opcji formatu ekranu 16/9) tuner nie przekształca obrazu (np brak reakcji na wciskanie w pilocie klawisza do zmiany rodzaju przekształcenia - klawisz p-size w samsungu HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdż w menu -- ustawienia systemowe -- ustawienia TV -- proporcje ekranu -- masz 16/9 i 4/3 ustawiasz na 16/9 i wciskasz ok. Ważne aby wcisnąć ,, ok. ,,

Niżej konwersacja proporcji -- ustawiasz na ,, pełny ,,.

I to wszystko , wychodzisz z menu i cieszysz się obrazem w formacie 16/9.

Napisz jak Ci poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do Was pytanie, być może z innej beczki!

Otóż posiadam pakiet CP i dekoder Samsung DSB 305G, talerz HD i konwerter (MAXIMUM monoblock single gold class V-21 LNB 0.2dB dzięki temu odbieram Astre i HB). Dziś przeglądałem, z ciekawości w ustawieniach (instalacja) transpondery na HB. W jakim celu! Planuję przerobić konwerter by dodatkowo odbierać N. Więc by się upewnić czy jest to możliwe w pierwszej kolejności zacząłem sprawdzać czy mój aktualny dekoder wyszukuje wszystkie transpondery tv N (korzystałem z aktualnej listy na lyngsat.com) i zastanawiam się czym jest to podyktowane, że ów samsung widzi np (11508 V tp 16 SR 27500 FEC 3/4 - TVN Lingua Religia TV N Sport TVP Sport FilmBox Polska FilmBox Extra Polska FilmBox Family), czy 10892 H,

ale nie widzi - syngał 0% już np 11258 H, 11278 V czy 11449 H.

Z tego co zauważyłem nie wykrywa tylko tych transponderów z pozycji horyzontalnej czy poziomej, której mają frequency 2/3, a inne transpondery z ustawieniami 3/4 lub 5/6 widzi. Jako stawiający pierwsze kroki w DVB-S zastanawiam się czym taka sytuacja jest spowodowana??? Z góry wielkie dzięki za ew. odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać. Świeżak! :wink:

 

Nie da się przerobić konwertera tak, by odbierać platformę "n". Musisz wymienić posiadany tuner (Samsung DSB 305G) na odbiornik wspierający nowocześniejszy standard DVB-S2. Zauważ, że na Lyngsat w specyfikacji transponderów "n", w kolumnie System jest wpisane DVB-S2 - 8PSK MPEG-4, z kolei dla innych transponderów (które wyżej wymieniłeś) widnieje tylko DVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, pisząc o przeróbce konwertera (domyślnie chodziło mi o to, że będę musiał siłą rzeczy przy zakupie Nki wymienić konwerter(y), na taki, który pozwoli dalej przez dekoder CP w jednym z pokoi łapać poza HB również astrę), a w moim byłaby tylko N-ka.

 

Choć świeżak na forum ;) to wiem, wiem;-) że w przypadku zakupu pakietu N, będę musiał posiadać inny dekoder, choćby któryś z zakupionych bezpośrednio w N-ce.

Czyli rozumiem, że to, że nie wykrywa tych transponderów z freuqency 2/3 horizontal lub vertical jest podyktowane tym, że:

1. Bo mam dekoder SD, który nie wykrywa transponderów z DVB-S2 mpeg4

2 Lub zły konwerter.

 

A zatem czysto hipotetycznie, bo nie mam jak tego sprawdzić, że gdybym posiadał z CP tuner Samsung DSB-H370G lub inny HD, to ów odbiornik w wyszukiwarce transponderów widziałby wspomniane wcześniej transpondery?

 

p.s. Sprawdziłem przed momentem i z paczki CP na transponderze 12265 V tp 78 SR 27500 FEC 3/4, mój skromny tuner DSB 305G pokazuje poziom sygnału przy HBO HD, Polsat Sport HD czy Discovery HD a w innym miejscu MTVNHD, natomiast w przypadku Eurosport HD transponder 11278 V tp 4 SR 27500 FEC 2/3 wskaźnik siły jest na zero. Więc nadal problem rozchodzi się o freuqency 3/4 i 2/3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A zatem czysto hipotetycznie, bo nie mam jak tego sprawdzić, że gdybym posiadał z CP tuner Samsung DSB-H370G lub inny HD, to ów odbiornik w wyszukiwarce transponderów widziałby wspomniane wcześniej transpondery?

 

p.s. Sprawdziłem przed momentem w przypadku Eurosport HD transponder 11278 V tp 4 SR 27500 FEC 2/3 wskaźnik siły jest na zero. Więc nadal problem rozchodzi się o freuqency 3/4 i 2/3...

 

 

Nie mam Samsunga DSB 305G ale na moim DSB H-370G ten transponder odbiera bez zarzutu , a spróbuj takich ustawień ::

 

Sat --------- Hotbird 1-6

Transponder ---- Nowy

Częstotliwość ---- 11 278 MHz

Symbol Rate ---27 500 Ms/s

Fek ----- Automatyczny

Polaryzacja ----- Pionowa

Tryb przeszukania -- wszystkie

Modulation --- DVBS-S2

Nazwa sieci --- Cyfra +

 

Może coś Ci z tego wyjdzie , powinien Ci znależć 18 kanałów.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...p.s. Sprawdziłem przed momentem i z paczki CP na transponderze 12265 V tp 78 SR 27500 FEC 3/4, mój skromny tuner DSB 305G pokazuje poziom sygnału przy HBO HD, Polsat Sport HD czy Discovery HD a w innym miejscu MTVNHD, natomiast w przypadku Eurosport HD transponder 11278 V tp 4 SR 27500 FEC 2/3 wskaźnik siły jest na zero. Więc nadal problem rozchodzi się o freuqency 3/4 i 2/3...

Eurosport HD pochodzi z transpondera DVB-S2 więc w ogóle nie będziesz miał sygnału z niego, ponieważ posiadasz dekoder SD (DVB-S). HBO HD, Polsat Sport HD, czy Discovery HD, nadawane są z transponderów DVB-S, więc będziesz miał sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć świeżak na forum ;) to wiem, wiem;-) że w przypadku zakupu pakietu N, będę musiał posiadać inny dekoder, choćby któryś z zakupionych bezpośrednio w N-ce.

Nie jakiś tam inny dekoder, choćby któryś z zakupionych w N-ce, a tylko któryś z zakupionych w N-ce (choć to i tak za daleko idące stwierdzenie, bo n-ka nie sprzedaje tych dekoderów na własność, a tylko bezpłatnie wydzierżawia) - a to ze względu na to, że karty n-ki pracują wyłącznie z ich dekoderami.

 

Czyli rozumiem, że to, że nie wykrywa tych transponderów z freuqency 2/3 horizontal lub vertical jest podyktowane tym, że:

1. Bo mam dekoder SD, który nie wykrywa transponderów z DVB-S2 mpeg4

2 Lub zły konwerter.

Wyłącznie pierwszy punkt. To nie jest tak, że Samsung DSB 305G w ogóle nie wykrywa transponderów z Frequeny 2/3 Horizontal lub Vertical, bo nie wykywa transponderów, ale tylko tych które pracują w DVB-S2.

 

Nie mam Samsunga DSB 305G ale na moim DSB H-370G ten transponder odbiera bez zarzutu , a spróbuj takich ustawień [...] Może coś Ci z tego wyjdzie , powinien Ci znależć 18 kanałów.

@mirko1801 Jak masz dekoder HD, to nic dziwnego, że odbierasz ten transponder bez zarzutu, ale Samsung DSB 305G jest dekoderem SD i w żaden sposób nie odbierze sygnału z transpondera DVB-S2 - zapewne nawet nie ma w nim opcji w której mógłby wybrać "Modulation --- DVBS-S2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki (Krisss16, tomekb1976, mirko1801, RafiX) za Waszą pomoc i wyczerpujące odpowiedzi! :-)

 

Faktycznie brak sygnału dla wybranych transponderów wynikał z tego, że ów dekoder SD nie widział, i nie widzi wyłącznie tych, gdzie jest DVB-S2 (i jest to logiczne) i nie ma znaczenia jakie jest ich freuqency. Choćby to - do niedawna w DVB-S

Tp. 59 TVP (10,862 GHz, pol. H) dziś w DVB-S2, gdzie FEC jest 5/6. W pewnej chwili myślałem, że dekoder nie widzi TP z FEC 2/3, że np jest to wina ustawień konwertera. Teraz jest już wszystko jasne. Żałuję tylko, że nie wziąłem w grudniu Samsunga z HD.

Jeszcze raz dzięki za okazaną pomoc i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeszcze raz dzięki za okazaną pomoc i wyrozumiałość.

Nie ma sprawy, po to tu jesteśmy.

 

...Żałuję tylko, że nie wziąłem w grudniu Samsunga z HD...

To był rzeczywiście Twój błąd, chociaż Samsung DSB 305G jest także udanym modelem, ale niestety SD.

 

...ale Samsung DSB 305G jest dekoderem SD i w żaden sposób nie odbierze sygnału z transpondera DVB-S2 - zapewne nawet nie ma w nim opcji w której mógłby wybrać "Modulation --- DVBS-S2".

Rzeczywiście, nie ma takiej opcji :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dekoder Cyfrowego Polsatu - Samsung DSB-S305G z nieaktywną kartą.

 

Tak pisze na portalu aukcyjnym ... czy to oznacza że karta jest pre paid ?!

1.Czy w w\w Samsungu można przestawiać kanały na liście głównej ???

2. Czy można opłacać w pre paid pakiet mini ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. mam problem z dekoderem. bawilem sie dzisiaj w menu i zmienilem proporcje z 4:3 na 16:9. po tym na obrazie sa 'mrowki' i nawet menu nie widac. jak moge zresetowac dekoder zeby z powrotem bylo 4:3 albo jesli ktos moze niech napisze dokladnie jak wejsc 'na slepo' w opcje zmiany tych proporcji (tzn. poweidzmy menu-dwa razy w dol-ok-w prawo itd.). w sumie jakby w internecie byl gdzies zeskanowany widok menu tego samsunga to tez by pomoglo, ale nie moge znalezc. jak cos to piszcie tutaj albo :censored:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych powodów, nie moge dołączyć screenów, ale napiszę Ci jak przeprowadzić instalacje w ciemno :)

 

Menu (na pilocie) -> 2x w dół -> OK -> 2x w dół (Ustawienia TV) -> OK -> 1x w dół i jesteś już na nieszczęsnym menu "proporcje ekranu" -> prawo-lewo wybór 16:9 lub 4:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale chyba jak probowalem to naprawic to poprzestawialem po drodze cos jeszcze, bo widze, ze zmieniaja mi sie proporcje, ale menu nadal nie widze. zna ktos sposob na reset bez wlaczania dekodera?

i jeszcze prosba do ciebie: wez napisz taka sama instrukcje do opcji w menu: przywroc ustawienia fabryczne.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...