Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ty jeden tak masz. Skoro kiedyś tak nie było tzn. że musieli coś namieszać w sofcie, chociaż mój znajomy na dekoder z softem, który kiedyś działał dobrze, tzn. podczas odłączenia dekodera od zasilania nie tracił listy, a teraz wystarczy odłączenie dekodera, bo się np. zawiesi i już listę trzeba wgrywać, a softu nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z aktualizacją oprogramowania.

 

Obecna wersja to 1.17 - za każdym razem kiedy włączam odbiornik pojawia się informacja że jest już nowsza wersja 1.53, czy chcę zaktualizować. Wybieram TAK, potem następują jakieś włączenia/wyłaczenia dekodera, pojawiają się informacje o pobieraniu danych i takie tam a następnie, po kolejnym włączeniu dekodera - znów wyświetla mi informację że mam wersję 1.17 i czy chcę pobrać nową 1.53.

 

???

 

Dekodera używam w bloku, gdzie sygnał z anteny satelitarnej jest rozprowadzony do każdego mieszkania i tam tylko w gniazdo każdy wpina sobie dekoder. Może tu jest pies pogrzebany ? Szczegółów dotyczących instalacji w bloku za bardzo nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem. Roznica taka, ze instalacja antenowa byla indywidualna. Moj problem byl taki, ze mialem konwerter monoblok z wbudowanym diseqc. Dekoder, nie byl w stanie po uruchomieniu sterowac diseqc, zanim wystartuje system operacyjny dekodera. Po wystartowaniu dziala OK i wykrywa upgrade firmawe, pozniej gdy restartuje sie zeby w trybie boot-wania zassac nowy firmware z satelity, on go po prostu nie widzi, bo diseqc nie podaje mu sygnal z Hotbirda. Dlatego zalecam Ci wykonanie upgrade, na innej antenie. U kogos kto ma zwykla wlasną antenę satelitarną, wtedy upgrade zadziala poprawnie i bedziesz mogl z powrotem przepiąc dekoder do swojej instalacji zbiorczej w bloku. Wszystko bedzie dzialac i firmware bedzie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wyłączeniu prądu mój szajsung zdubił wszystkie listy programów.....co jakiś czas wiesza się nie idzie nic z nim zrobić nie można go wyłączyć pilotem pomaga mu odłączenie od prądu.........przywracałem mu ustawienia fabryczne ale nic nie pomogło dalej się wiesza i pisze brak sygnału .........jakieś pomysły? czy tylko serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt gubienia przez tuner własnych ustawień po uprzednim wyłączeniu jego z prądu kwalifikuje ten odbiornik do naprawy. I to nie jest wina oprogramowania, jeżeli wcześniej wszystko było w porządku, a softu nikt nie zmieniał. Po prostu się psuje jakiś element układu elektronicznego i trzeba go wymienić.

 

Kompletnie się nie znam na sprawach organizacyjnych dotyczących umów z operatorem i co się stanie, gdy sprzęt zostanie uszkodzony z powodów "losowych". Nie wiem, takie informacje powinnien zawierać regulamin umowy, umowę przecież zawarłeś, ewentualnie poczekaj, na pewno ktoś jeszcze mądrzejszy w tych sprawach zabierze głos ;) Pamiętam, że w tematach dotyczących odbiorników CP były już poruszane podobne problemy, może koło miesiąc temu, ewentualnie poczytaj ostatnich kilka stron tematu "Umowa z CP - pytania, problemy i komentarze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w APS z wielkim bólem babka "przyjęła mi dekoder" ( bo u niej przez 30 minut działał i się nie zawiesił. Jak się do jutra z nim nic nie stanie to zadzwoni by go odebrać spowrotem bo jest dobry i nie będzie go wysyłała do serwisu ). Dała mi dekoder zastępczy (rany jaki grzmot wielki) SAMSUNG-DSR7000 a jak on działa tempo ma zarypiste.TRAGEDIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam problem z tym tunerem tego typu że zawiesił się na programie Animal planet i nic z tym nie mogę zrobić.Nie pomaga wyłączenie z prądu.Wcześnie miałem parę razy takie przygody ,ale wyjęcie wtyczki z gniazdka zawsze pomagało.Teraz po wyjęciu wtyczki chwilowo nie widać diody i zaraz zapala się na zielono i tuner nie reaguje na pilota.Czy pozostaje tylko serwis? .Może miał ktoś podobne problemy.Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . O 6 miesiecy w/w dekoder działał miodzio i na niego przyszła " pora " .Podwiesił sie raz - obraz w obrazie . Po wyłączeniu z sieci zgubił wszystkie nastawy - poprzednio trzymał ok . Teraz po ustawieniu wszystkego tematycznie 3 wieczory pracy pracowal tydzień i dzisiaj zgasł i nie dał się uruchomić .Po wyłączeniu z sieci i załączeniu budzi się po 15 sek i Led zielony słabo świeci i na ekranie tylko startówka Samsunga i NIC .Dzwoniłem do Samsunga , a ta pytania czy bateria do bra i numer moich butów , a później 18.00 i koniec pracy.Gdybym zatrudniał tak swoich ludzi to by już na drugi dzień nie pracowali.Podobno nagrywają rozmowy , zobaczę jutro , a juą wykonałem 3 rozmowy i nici . Jeden z konsultantów , po moim opowiedzeniu stwierdził , że już wie i trzeba reklamować , ale nie rozpoczął procedury , tylko odesłał mnie do sprzedawcy . A ten spowrotem do Samsunga .Chyba [beep]nę ich tym dekoderem i kupię następny .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem oto taką przygodę z Samsungiem DSB 305G.

Tunek sam się zawiesił w taki sposób, że na telewizorze wyświetlał, na ciemnym kineskopie "obrazek" (dropy), o wymiarach 10 cm x 15 cm, po lewej stronie w dolnej części kineskopu. Na pilota nie reagował. Reset nic nie pomagał. Międzyczasie sam dekoder rozgrzał się do temperatury kaloryfera. Myślę sobie nic innego, tylko mi padł. Dałem mu odpocząć od prądu. Odłączyłem również od anteny i innych urządzeń. Trwało to, aż do zupełnego ostudzenia się dekodera, a może i dłużej.

Później, to wszystko ponownie podłączyłem - włączyłem i działa już piątą godzinę. Czy dziwne. Raczej, co było tego powodem. Cóż "małe zamieszanie" elektroniki - nie bardzo w to wierzę.

Ktoś już miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,po awarii mojego 305 dopiero w sobotę udało się w samsungu reklamować i czekam z paczką na kuriera! Po pytaniach dlaczego po wyłączeniu z sieci się resetuje - odpowiedź, że to normalne sic , sic. A o tych awariach, co poprzednicy piszą, to felerny jest zasilacz w tym modelu i za wiele nie trzeba tłumaczyć o awarii występującej, jak obraz ciemny, nie można pilotem sterować itp :brawo: uzbroić się w cierpliwość i czekać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...