Skocz do zawartości
  • 0

Gniazdo CI w TV plazmie Panasonica


MSAdam
 Udostępnij

Pytanie

Witam ,

mam telewizor plazmowy Panasonica ktory posiada gniazdo CI . Producent zapewnia, że po włożeniu modułu CI i kary można korzystac z usług płatnej telewizji . Proszę mi powiedziec jak to zrobić ? Wydaje mi się , że te zapewnienia producenta ni jak się mają do polskiej rzeczywistości . Ale może są jakieś "sposoby" no wiecie Koledzy , "Polak potrafi" .

Acha ,mam Cyfre+ i dodatkowy tuner SAT "Kaon" z modułem ZataCam- może by go wykorzystać do plazmy ? /

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź .

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Albo jest to gniazdo CI na moduły dla standardu DVB-C (kablówki) albo DVB-T (naziemna TV). Przejrzyj dokładnie instrukcję obsługi, zerknij czy na obudowie TV nie ma żadnych naklejonych (wybitych) napisów.

Nie znam tego tunera "Kaon". Proszę konkretną specyfikację. Sama marka mi nic nie mówi. Może to będzie to? Bez sensu takie zgadywanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziekuję za zainteresowanie moim "problemem".

Mój telewizor to Panasonic TX-P46G10E posiadający cytuje : " mozliwość korzystania ze wspólnego interfejsu ... Telewizor umozliwia dostep do oprogramowania zawartego w modułach Common interface ... Moduł CI umozliwia oglądanie niektórych usług np . płatnej telewizji ... Należy uzywać wyłącznie modułu CI zatwierdzonego przez stację nadawczą ...

Koniec cytatów.

Dalej opisywane są juz funkcje Menu . W menu wybieramy : DVB-C lub DVB-T ...

Wynikało by z tego, że jest tak jak Kolega mówił , czyli : kablówka i naziemna TV cyfrowa do wyboru . Czy to znaczy, że telewizja satelitarna nie mogłaby być przez to gniazdo z modulem CI w Telewizorze oglądana . Mieszkam w małym miasteczku i tytaj o cyfrowej kablówce można tylko pomarzyć , a naziemna telewizja cyfrowa to daleka przyszłośc . Każdy ma natomiast antene satelitarną i jedną z platform . Dobrze by było skorzystać z możliwości telewizora podłaczając do gniazda moduł CI z kartą i korzystać z dobrodziejstwa takiego rozwiazania ;)

Acha , na obudowie przy wejsciu do gniadzda CI jest taka naklejka : "Common Interface remove cover to access slot" .

Co do tunera Kaon to jego pełna nazwa to : KAON KSC-570 (2xCI) kupiony w Hollex razem z modulem ZetaCam / w chwili obecnej sprzet nie wykorzystywany / 5-7 lat temu.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...